Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z odczytem karty

    Witam, otóż mam taki problem że suwak write w karcie pamięci odleciał i zalepiłem jego miejsce plastrem i dzięki temu aparat czyta mi kartę ale za to komputer rzadko, więc muszę zgrywać zdjęcia przez kabel usb. I tu mam taki problem że jak robię zdjęcia w raw+fine, po podłączeniu aparatu kablem do kompa nie widzi mi tych rawów tylko są dwa takie same zdjęcia i oba są jpeg, wiecie może co zrobić żeby czytało też te rawy ?tylko picasa odczytuje te rawy i tylko za jej pomocą można je importować, a jak zrobie same rawy bez fine to czyta je normalnie jako raw. Umiecie jakoś pomóc ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolbos Zobacz posta
    Witam, otóż mam taki problem że suwak write w karcie pamięci odleciał i zalepiłem jego miejsce plastrem i dzięki temu aparat czyta mi kartę ale za to komputer rzadko, więc muszę zgrywać zdjęcia przez kabel usb. I tu mam taki problem że jak robię zdjęcia w raw+fine, po podłączeniu aparatu kablem do kompa nie widzi mi tych rawów tylko są dwa takie same zdjęcia i oba są jpeg, wiecie może co zrobić żeby czytało też te rawy ?tylko picasa odczytuje te rawy i tylko za jej pomocą można je importować, a jak zrobie same rawy bez fine to czyta je normalnie jako raw. Umiecie jakoś pomóc ?
    Są i RAWy i JPEGi - to że zgrywa 2x jpeg - to wina sterownika albo programu do zgrywania - już nie pamiętam.

    Mi w D7k Windows normalnie widzi RAW i JPEG.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 08-08-2013 o 14:18
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Da się coś zrobić żeby czytało ?
    W sumie zainstalowałem program ViewNX2 i czyta tam rawy i stamtąd też można importować

  4. #4

    Domyślnie

    Wie ktoś może co zrobić żeby czytało jako rawy też w folderze bez programu ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •