Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do d5100

    Witam serdecznie.
    Jest to mój pierwszy post, mam nadzieję, że w dobrym dziale.
    Jestem amatorem/hobbystą fotografii i już od jakiegoś czasu posiadam lustrzankę Nikon d5100, dostałem do niego Kitowy obiektyw 18-55. Trochę się pobawiłem, ale stwierdzam, że chcę więcej (chyba oczywiste). Niestety wybór jest trudny, ponieważ finansowo jestem dość ograniczony i 1000-1200 zł to już taka górna półka.
    Jeśli chodzi o chęci... Z tym ciężko niestety, ponieważ uwielbiam fotografować krajobrazy, ale także nie stronię od makro. Po prostu staram się fotografować wszystko co "wpadnie mi w oko".

    Dodatkowo chciałbym w najbliższym czasie spróbować fotografię portretową co pewnie jeszcze bardziej komplikuje wybór obiektywu. Jednak nie oczekuję też, że kupię od razu jakiś super sprzęt. Chcę się wpierw pouczyć, sprawdzić czy to na pewno dla mnie i... Zaoszczędzić na inny obiektyw.

    Do rzeczy. Namierzyłem 3 obiektywy:

    Nikkor 50mm f/1.8 D AF
    Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6 ED VR
    Nikkor AF-S DX 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR

    I się zastanawiam, który będzie "najbardziej uniwersalny". Ewentualnie mógłbym kupić do portretów 50-tkę i dodatkowo jeszcze jeden z tych dwóch (po prostu w późniejszym czasie).

    Co o tym sądzicie? Może macie lepsze pomysły?
    Liczę na waszą opinię

    Pozdrawiam,
    RabeS

  2. #2

    Domyślnie

    hmm, to zostaw sobie tego 18-55 dla krajobrazow, a zainteresuj sie np: Micro Nikkor 60f2,8G.
    Coprawda jest troche drozszy jak 1200 zl ale za to ogarniesz nim portet oraz makro. Ewentualnie jest jeszcze fajny Tamron 90 VC f2,8.Takze dobry do portetu i makro.
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    18-55 spokojnie wystarczy do krajobrazów, makro to inna bajka, skoro chcesz portrety to zakup 50 1,8 G (nie D), bo 85 G jest za droga. do tego pare ksiażek, an początek dobra książka która pokaże pasję i możliwości jest równie ważna jak sprzęt, a nawet ważniejsza. Reszte sprzętu jest ok, możesz dokupić jakąś tańsza lapmę przyszłościowo.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  4. #4

    Domyślnie

    jak za drogo to jest jeszcze Nikon AF-S DX 40 mm f/2.8G Micro Nikkor

    Źródło: http://www.euro.com.pl/obiektywy/nik...#ixzz2bIIGZsAU

    Cena to 930 zl. Do makro i od biedy do portetu.
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Kup Tamrona 60mm f/2 Wystarczy do portretów i do makro. Czasami używkę można dostać za 1200zł.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Kup Tamrona 60mm f/2 Wystarczy do portretów i do makro. Czasami używkę można dostać za 1200zł.
    Raczej bliżej tysiaka. Zanim sprzedałem swojego przez jakiś czas obserwowałem ceny, używki chodziły zazwyczaj po tałzenie, ale były też sztuki za 9 stówek i mimo tak dobrej ceny się nie sprzedały więc można zapolować jeśli się nie spieszy. Poza tym w tej chwili nowe szkło z 5-letnią gwarancją wg ceneo można kupić już za 1419 więc moim zdaniem bez sensu płacić 1200 za używkę, chyba że sprawdzoną i z kilkuletnią gwarancją. Do RabeSa: Jeśli chodzi o sam obiektyw to moim zdaniem, biorąc pod uwagę twoje zainteresowania, byłby to dla Ciebie optymalny wybór. Za tysiąc złotych(oczywiście mowa tu o używce) dostajesz stosunkowo jasną portretówkę oraz piekielnie ostry obiektyw dedykowany do makrofotografii. Jeśli będziesz zainteresowany to podeślę Ci zdjęcia makro i portretowe popełnione tym obiektywem. Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    do 1200 mozesz też poszukać tamrona 90 załatwisz tym macro i portret
    Najmniej sensowna jest dla mnie wymiana na 18-105
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •