Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zaginione zdjęcia, proszę o pomoc

    Witam wszystkich.
    Sytuacja jest dla mnie trochę dziwna.
    Miałem katalog ze zdjęciami (ok 1000zdj.) zrobiłem selekcję i w podkatalogu zapisałem wyselekcjonowane ok 200.
    Następnie usunąłem śmietnik, czyli te ok 800.
    Zostawiałem ten temat na jakieś 2 tygodnie i wczoraj chciałem otworzyć folder po selekcji, a tu niespodzianka.
    Folder zaginął.
    Nie mam pojęcia co się stało, czy gdzieś go przeciągnąłem, czy nieumyślnie skasowałem nie wiem.
    Zainstalowałem program recuva i tam też nie mogę znaleźć tych zdjęć.
    Są inne nawet z przed roku, a tych nie widać.
    Ma ktoś pomysł, jak je odnaleźć?

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Jezeli proces kopiowania sie nie zakonczyl (bufor) i zostal przerwany, to szukaj wiatru w polu.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak kiedyś wcieło mi zdjęcia to użyłem Easy Recovery Pro. Program stary, ale świetnie daje radę. Swojego czasu Sandisk dawał soft do odzyskiwania obrazów- też nieźle sobie radził...
    Podstawowa zasada przy odzyskiwaniu danych: wyłącz kompa i odzyskuj z innej stacji z podpiętego dysku. Im wiecej pracujesz na dysku, z którego będziesz odzyskiwać dane tym mniejsza szansa na sukces.
    Pozdrawiam i powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez zyzio666 ; 30-07-2013 o 12:42

  4. #4

    Domyślnie

    Temat jest dla mnie ekstremalnie dziwny.
    Recuva znalazł kilka zdjęć miniatur, które obrobiłem i wstawiłem na Facebooka, potem musiałem je skasować, bo zapisałem je tymczasowo na pulpicie.
    Niektóre z nich były już częściowo nadpisane ale jednak widoczne.
    Program znalazł również ślub sprzed dwóch miesięcy, który już oddałem i rozliczyłem zdjęcia ponownie były częściowo nadpisane, ale były.
    Natomiast tych zdjęć nie ma. 1000 zdjęć zniknęło ;(
    Nie są to zdjęcia życia, ale mimo tego są dla mnie bardzo wartościowe.
    Przeszukiwałem również komputer, ale również nie ma śladu ;(
    Jestem zielony w temacie komputerowym i łudzę się, że może ktoś potrafi mi pomóc ?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za chęci.

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie nie pomoge, ale to co ja bym zrobila, to wlaczyla w opcjach folderow, zeby pokazywal wszystkie pliki i foldery ukryte i potem uruchomila komuter w trybie awaryjnym.
    Mi tak kiedys jakis wirus ukryl wszystkie zdjecia i to mi pomoglo, wiec szanse ze bedziesz mial to samo na pewno nikle ale moze 1%, to miec nadzieje?
    aha i jak to nie pomoze, to przeskanowac komputer programem "PhotoRec", - program do odzyskiwania skasowanych zdjec.
    Ostatnio edytowane przez Mekano ; 30-07-2013 o 20:47
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •