Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z d50 na...?

    Witam Szanownych Forumowiczów.
    Noszę się z zamiarem zmiany wysłużonego D50.
    Z uwagi na możliwości finansowe planuję zakup sprzętu używanego. W grę wchodzą D90, D 300/D300S bądź D200.
    Pytanie czy warto? I ewentualnie na co?
    Posiadam trochę szkieł po śrubokręt więc nowe zabawki raczej odpadają.
    Co myślicie o tych modelach?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tych wymienionych D300 < celny AF i pro konstrukcja body > aparat na lata .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez troglodite Zobacz posta
    Witam Szanownych Forumowiczów.
    Noszę się z zamiarem zmiany wysłużonego D50.
    Z uwagi na możliwości finansowe planuję zakup sprzętu używanego. W grę wchodzą D90, D 300/D300S bądź D200.
    Pytanie czy warto? I ewentualnie na co?
    Posiadam trochę szkieł po śrubokręt więc nowe zabawki raczej odpadają.
    Co myślicie o tych modelach?
    Nowe zabawki posiadają śrubokręt, tylko serie D3xxx i D5xxx są go pozbawione.
    Jaki masz budżet? Jeśli do 2000zł to bierz używanego D300.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #4

    Domyślnie

    Hm, ja bym nie wymieniał, tylko dokupił - z tego zbioru pewnie D300s Pancerna, szybka puszka - ale też duża i ciężka (zwłaszcza w porównaniu z D50). Do D200 mam spory sentyment, ale jednak poleciłbym Ci D300s (nie bójmy się tego - gdybym ja teraz miał zmieniać/uzupełniać D50, wybrałbym D300s zamiast D200).

  5. #5

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że seria D7xxx ma śrubokręt, jednakże akurat śrubokręt w tej serii zbyt mocno wydrąży moją kieszeń.

  6. #6

    Domyślnie

    to D300s i zostawić obowiązkowo D50 (CCD), liczę że dasz radę, to najsensowniejszy wybór
    Nikon i podróże ...


  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    D300. Ew. jak nie potrzebujesz pancerności i ekstra ergonomii, to D90
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja poleciłbym D7000, ale tego nie zrobię bo zaraz zrobi się trolownia o autofokusie
    Tak na poważnie to za 3400zł można kupić nowy d7000, używany znacznie taniej. Jeśli masz wystarczające fundusze to D7100 - aparat na lata. Najtaniej wychodzi D90 i robi ciągle przyzwoite zdjęcia, ale mimo całego szacunku jaki mam dla tego modelu ma już on ładnych parę lat. Serię D300 znam tylko z publikacji więc się nie wypowiadam.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli D50 działa bez zarzutu to zastanów się czy nie lepiej kupić kolejny obiektyw... to zazwyczaj daje znacznie więcej niż body...Korzystałem w zasadzie ze wszystkich wymienionych przez kolegów modeli i jak dla mnie to D90 i D300 wcale nie jest dobrym rozwiązaniem... można uzyskać z nich doskonały efekt niemniej doprowadzenie wyglądu zdjęć do zadowalającego poziomu wymaga sporo pracy... kolorystyka z nich często daje wiele do życzenia i nie jest to mit.... W zasadzie D50 to wg mnie było bardzo długo najlepszym amatorskim body nikona i chyba ciągle można nim osiągnąć znakomite efekty.... Mimo wszystko warto poszukać używane D7000 - tutaj jakość zdjęć jest wyraźnie lepsza - Ci co twierdzą że to niewielki postęp w porównaniu z D90 chyba tylko teoretyzują Różnica jest ogromna szczególnie na bazowym iso oraz od 2000 w górę.... Zdjęcia z D7000 są przyjemne w odbiorze a samo body dobrze zaprojektowane...Wiadomo że chwyt w D50 jest wygodniejszy ale jak nie pracujesz aparatem po wiele godzin nie jest to decydujące... sama obsługa jest bardzo intuicyjna i szybka... Jeżeli chcesz zmieniać to kup coś nowszego...ewentualnie D5100 pomimo braku silniczka byłoby dobrym uzupełnieniem D50. Jakość zdjęć naprawdę znacznie wyższa niż z body typu D90...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym brał D300(s), świetne body, pewny AF matryca jak w D90 i to aparat na lata mimo że to nie jest najnowszy model. Można z nim jeszcze trochę poczekać bo ponoć niedługo nikon ma pokazać jego następcę więc ceny mogą lekko spaść z okazji wysypu na forum
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •