Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Utrata zdjęć z karty CF - jak odzyskać?

    Na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy piszę to w dobrej kategorii. Jeżeli mod uzna że nie, proszę o przeniesienie.

    Mam następujący problem - dziś chciałem zgrać zdjęcia z karty CF (Lexar 16GB 80x) na komputer. Podłączyłem kartę do zewnętrznego czytnika, odpaliłem ViewNX i jego moduł importowania, ale całość szła okropnie wolno. W ciągu kilku minut zgrało się kilka zdjęć. Wyłączyłem więc ViewNX, odłączyłem i podłączyłem ponownie kartę i od tej pory komputer zamiast 600 zdjęć widzi na niej jedynie 110 zdjęć. Co ciekawe, windows twierdzi, że karta jest pełna. Kiedy wkładam kartę do aparatu (D700) także jest na niej tylko 110 zdjęć.

    Postanowiłem zobaczyć, czy tak samo jest na drugiej karcie. Wtedy okazało się, że nie mogłem jej włożyć do czytnika. Sprawdziłem o co chodzi no i niestety jeden pin jest wygięty. Nie wiem jak do tego doszło.

    Pytanie co mam dalej z tym fantem zrobić? Ktoś miał podobną sytuację? Macie jakieś sprawdzone programy do odzyskiwania danych? Zdjęcia są ze zlecenia i po prostu nie mogę ich stracić. Z góry dzięki za pomoc.
    to be a rock and not to roll

  2. #2

    Domyślnie

    1 - przestań używać ViewNX czy Nikon Transfer do kopiowania zdjęć. Zbyt często się zdarza, że kaszanią pliki, szczególnie RAWy.
    2 - do odzyskania plików użyj Active File Recovery - o ile dobrze pamiętam, to powinna wystarczyć wersja testowa.

    3 - można spróbować scandiskiem, ale efekty mogą być nieodwracalne, więc najpierw zalecam użycia aplikacji, która nie ingeruje w odzyskiwany nośnik.


    A co do wygiętego pinu - muszą być wszystkie OK, aby móc normalnie korzystać z kart CF. Jak jeden jest uszkodzony, to część informacji będzie tracona podczas transmisji i może to powodować błędy odczytu, czy nawet brak dostępu do części karty.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    Macie jakieś sprawdzone programy do odzyskiwania danych?
    Według podsumowania jednego z forumowiczów -> BadCopy Pro

    Ten wątek (str. 2) http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=189771


    pzdw

    Q
    Gyöngyhajú lány

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Użyłem PhotoRec z tej samej strony. Odzyskało wszystkie zdjęcia, z tym że w formacie TIF, nie NEF. Ważą tyle samo co nefy i da się na nich pracować, więc problem uważam za rozwiązany.

    Za winowajcę obstawiam ten wygięty pin w czytniku. Wcześniej zawsze zgrywałem zdjęcia ViewNX/Nikon Transfer i zawsze było ok. Karty po formacie działają dobrze.

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
    to be a rock and not to roll

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •