Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Plecak foto + plecak podróżny? Jak?

    Do tej pory podróżowałem z torbą + plecak foto. Tym razem charakter wyjazdu wymusza plecak podróżny i sprzęt foto (d700+24-200 - to minimum). Mam plecak foto (computrekker) ale jak to połączyć z drugim podróżnym? Nie będzie jednego miejsca wypadowego. Będziemy się przemieszczać z miejsca na miejsce. Będzie i tak , że kilka dni będziemy mieli tę samą kwaterę.
    Pytanie do doświadczonych podróżników. Jak to organizujecie?

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie nie podniesie Cie to na duchu, ale zawsze mamy ten problem i dobrych rozwiązań po prostu brak...

  3. #3

    Domyślnie

    Zostaje założyć plecak foto na przód
    Niestety, jak bierzesz plecak podróżny to musisz foto spakować do torby.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #4

    Domyślnie

    Ja ostatnio śmigałem przez kraj z 2 plecakami 90 litrowymi (przod i tyl) o wadze lączonej - 50kg. "Takie magazyny" Dopiero na miejscu docelowym przepakowałem sie.....

  5. #5

    Domyślnie

    Szukałem przez bardzo, bardzo długi czas i mi się nie udało niczego takiego znaleźć.
    D7100+11-16 2.8; 35 1.8; 17-55 2.8; 70-200 2.8 VC

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Ymanuel
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    98

    Domyślnie

    Pozwolę sobie opisać moje spostrzeżenia. Póki co podróżowałem z aparatem na dwa sposoby:
    Pierwszy to torba fotograficzna przewieszona przez ramię i zaczepiona do paska od spodni (pod prawą ręką) a na plecach plecak.
    Drugi (stosowany na dłuższych/cięższych wyprawach) to wyłącznie plecak turystyczny z odpowiednio przemyślanym zapakowaniem obiektywów (zwykle w bocznych kieszeniach) i samego aparatu (na szyi albo w górnej kieszeni).

    Próbowałem drugi sposób połączyć z jakimś obwieszaniem się sakwami na obiektywy, lampę etc żeby mieć to wszystko pod ręką, ale albo nie mam odpowiedniego pasa biodrowego albo jest to mniej praktyczne niż ściąganie plecaka, otwieranie kieszeni, zmiana obiektywu i pstrykanie - co wydaje się ciężkie, ale okazuje się (a wczoraj byłem w Tatrach) do zrobienia i przeżycia.

    Z opcji pozostałych które biorę pod uwagę to albo udoskonalenie w/w sposobu drugiego - poprzez zakup jakichś specjalnych szelek na ramienia plecaka, na piersi, do których dałoby się podopinać akcesoria + ewentualna kabura do tego na sam aparat (zapobiega parowaniu od przepoconego ciała jak i dyndaniu). Albo udoskonalenie sposobu pierwszego przez kupno turystycznej torby z pasem biodrowym ze zmyślnym sposobem podpięcia torby (mając ją zapiętą na biodrach) do plecaka i możliwości "przesuwania" jej gdy potrzeba wyciągnąć coś i chowania pod plecak gdy jest niepotrzebne.

    Dopinanie plecaka fotograficznego do turystycznego wg mnie mija się z celem, bo wolę już chować akcesoria fotograficzne do samego plecaka turystycznego. Pytanie tylko jakie konkretne torby/kabury wchodzą w grę.. a tego niestety nie wiem sam.

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam na takie okazje po prostu duuuży plecak foto
    konkretnie tamraca expedition 8

    wchodzi sprzęt foto i zostaje miejsce na rzeczy "cywilne"
    jak jest ciasno (ale to rzadko bo to naprawdę duży plecak) to co nieco ląduje w doczepianych do plecakach pokrowcach MAS/SAS

    dodatkowo jeśli zdecydujesz się konkretnie na tamraca to dodatkowo polecam to:
    http://www.tamrac.com/products/backpackcamerastraps/

    mała rzecz, a genialnie odciąża kark

    konkretnie plecak na plecach, a aparat z przodu powieszony na systemie nośnym plecaka
    super wygodne rozwiązanie
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Może dobrym sposobem byłoby kupić plecak turystyczny z mocowaniem MOLLE/PALS? Zawsze można troczyć różne kieszenie do niego, a jeśli ktoś ma trochę wolnej kasy to można zlecić jakiemuś krawcowi taktycznemu uszycie usztywnianych pokrowców na obiektywy itp, ewentualnie mały plecaczek z możliwością troczenia do dużego. (tak jak to robią przy kamizelkach taktycznych :P )

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za porady i wskazówki. Szczególnie trzy ostatnie posty coś wniosły do dyskusji. Dodam, co może być ważne, że plecak turystyczny leci jako bagaż w luku a foto w kabinie.
    Skłaniam się do małego plecaka turystycznego a sprzęt foto w osobnych "opakowaniach". Mały plecak można zwinąć i schować do dużego plecaka tak jak osobno sprzęt foto. To chyba najbardziej sensowne rozwiązanie.

    Jak ktoś coś jeszcze podpowie to będę wdzięczny.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja podróżuję, często w dość niesprzyjających warunkach (deszcze, piasek czy zimą na snowboardzie) i używam zazwyczaj Dakine Mission Photo - polecam się przyglądnąć. Według mnie ma 3 super zalety jeśli chodzi o podróżowanie:
    - wyjmowana komora foto (szybko można zrobić z niego plecak normalny, jeśli sprzęt jest w danej chwili niepotrzebny, a także chroni dodatkowo przed upadkami, deszczem czy zalaniem płynami z plecaka)
    - komora foto otwierana od pleców (złodzieje i wygodnie wyciagą się sprzęt)
    - bardzo wygodny

    A jeśli chcesz zabrać tylko d700 z 24-200 to może rozważ typowy turystyczny plecak i małe etui na aparat które luzem będziesz trzymał w dużym plecaku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •