Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Legitymacja prasowa - kilka pytań

    Mianowicie chciałbym się Was poradzić co powinno znajdować się na legitymacji (tak, wiem, że nie ma jednego schematu, nie mniej jednak chciałbym aby wyglądało to profesjonalnie). Planuję założyć mały portal i projekt takiej legitymacji leży w moich rękach To co : dane personalne, zdjęcie - duży napis MEDIA/PRESS ? ( z waszego doświadczenia - co lepiej wygląda i ma lepszą skuteczność? ). Natknąłem się kiedyś w internecie na pewną formułkę, która widniała na legitymacji prasowej/identyfikatorze medialnym .. leciało to coś, że " Osoba legitymująca się tym dokumentem pracuję dla portalu xxx ... wszystkich prosi się o umożliwienie,ułatwienie wykonywania pracy ".
    Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcie
    nr legitymacji
    imię, nazwisko oraz podpis osoby
    nazwa i pieczątka wydawnictwa
    data ważności
    dla świętego spokoju nr ISSN
    podpis wystawcy - najczęściej redaktora naczelnego.

    Tylko zarejestrowane wydawnictwa bądź redakcje prasowe/radiowe/telewizyjne mają prawo wydać legitymację prasową.

    A co dodatkowego napisać - jest masa przykładów w google:
    link1
    link2
    link3


    link4(Przykłady legitymacji PAP i Radia ZET)
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 25-07-2013 o 20:34
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Czy za numer ISSN płaci się coś?
    Czyli ja jako właściciel małego regionalnego portalu informacyjnego - muszę zarejestrować to jako wydawnictwo żeby móc wydać legitymację prasową?
    Co, gdzie i przede wszystkim jakim kosztem?

  4. #4

    Domyślnie

    Legitymacja prasowa to przeżytek. Możesz sobie tym jedynie podetrzeć tyłek, bo nikt Cię dzisiaj z kawałkiem papieru, który może zrobić sobie każdy, nie wpuści. Wszędzie masz wnioski, które trzeba wypełnić i to na ich podstawie możesz dostać plakietkę/opaskę od organizatora upoważniającą Cię to wejścia na dane widowisko.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie do końca. Jest wiele sytuacji, w których się przydaje. Nie jest oczywiście automatyczna przepustką do wszystkiego, niemniej jednak uważam, ze warto ją mieć. Chćby dla darmowych wejść na dni zamknięte większości targów.
    Moja pierwsza legitymacja wydana w 1991 lub 2 roku przez PAI była kartką A5 włożoną w przeźroczystą "koszulkę"
    Prószyński robił już takie zalaminowane w formacie karty kredytowej. Zresztą wystawiane bezterminowo, więc w sumie wciąż mam ważną
    Od kilkunastu lat mam własną (bez ISSN) i naprawdę wiele razy mi się przydała, także za granicą.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    Czy za numer ISSN płaci się coś?
    Czyli ja jako właściciel małego regionalnego portalu informacyjnego - muszę zarejestrować to jako wydawnictwo żeby móc wydać legitymację prasową?
    Co, gdzie i przede wszystkim jakim kosztem?
    Chcesz wydawać legitymacje prasowe, a nie masz zielonego pojęcia co to jest ??

    1) legitymacja prasowa daje określone prawa i przywileje,
    2) za osobę legitymującą się taką legitymacją i jej działania odpowiada wydawca legitymacji
    3) wydawca i legitymujący się są chronienie przez prawo prasowe.

    Aby to prawo Ciebie obejmowało, musisz mieć określony status prawny. Nie wystarczy sobie napisać "PRASA/PRESS" na kartce papieru.

    Poza tym do wydania legitymacji prasowej wymagany jest podpis redaktora naczelnego lub wydawcy.
    Redaktorem może być każdy. Wydawcą - podmiot gospodarczy zarejestrowany jako wydawca.

    Co trzeba zrobić aby zarejestrować medium prasowe - przeczytaj prawo prasowe. Z resztą, jak chcesz cokolwiek robić opatrzone nazwą "prasa" to przeczytaj prawo prasowe - bez tego możesz się szybko przejechać i wylądować w sądzie, za samą nieznajomość prawa.



    A co do legitymacji prasowej - jedyne co Ci daje legitymacja prasowa, to to, że osoby pełniące funkcje publiczne muszą udzielić Ci odpowiedzi na pytania dotyczące ich funkcji oraz wstęp na wydarzenia związane związane z tymi osobami (choć nie zawsze).

    Taka legitymacje nie daje nic więcej, a już na 100% nie da wstępu na żadne imprezy, zawody sportowe itp. Aby się tam dostać potrzebna akredytacja.


    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Nie do końca. Jest wiele sytuacji, w których się przydaje. Nie jest oczywiście automatyczna przepustką do wszystkiego, niemniej jednak uważam, ze warto ją mieć. Chćby dla darmowych wejść na dni zamknięte większości targów.
    Na większość targów, aby dostać się w terminie dni zamkniętych potrzebna jest akredytacja.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 25-07-2013 o 22:07
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Taka legitymacje nie daje nic więcej, a już na 100% nie da wstępu na żadne imprezy, zawody sportowe itp. Aby się tam dostać potrzebna akredytacja.

    Na większość targów, aby dostać się w terminie dni zamkniętych potrzebna jest akredytacja.
    Nie na żadne. Jest wiele imprez na które wchodzi się pokazując legitymację.
    Co do targów w Polsce, to nigdy (od 1991 roku) nie załatwiałem wcześniejszej akredytacji, robiłem to już na miejscu w biurze prasowym. Najczęściej polegało to na wypełnieniu paru rubryk w ankiecie rejestracyjnej i zostawieniu wizytówki. To samo dotyczyło kilkunastu centrów targowych w Europie (Photokina i głównie różne targi motoryzacyjne).

    Edyta przypomniała sobie, że kolega dziennikarz z Niemiec (pracujący w miesięczniku o flamenco) wchodzi na legitymację do kin, teatrów czy nawet ogrodów zoologicznych (dziwił się, że zapłaciłem za bilet w ZOO w Jerez, gdzie razem byliśmy).
    Ostatnio edytowane przez !AGresT ; 25-07-2013 o 22:36
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  8. #8

    Domyślnie

    No to chyba chodziłeś na targi psów bezdomnych, do Tesco i na mecze II ligi. Ew. znałeś Pana Ziutka, który otwierał bramę i wpuszczał na gębę. Ja nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek wszedł na mecz od I ligi wzwyż bez akredytacji. Legitymacji nawet nie wyciągałem, bo siara. Ba, zdarzały się i takie incydenty, że wspomniany już Pan Ziutek, mimo okazania dwóch dokumentów z biura prasowego (np. plakietki ze zdjęciem i hologramem oraz opaski) mówił do mnie "nie wejdziesz i koniec, bo ja tu stoję.". Taki lajf. I stary trep się trafi...

  9. #9

    Domyślnie

    Nigdzie nie napisałem, że wchodziłem na jakiekolwiek mecze. Targi, jak w wspomniałem, to głównie fotograficzne i motoryzacyjne, ale też wiele innych. Na targach psów bezdomnych nie byłem, ale na wystawie kotów rasowych owszem
    Jest naprawdę wiele imprez, na których legitymacja dużo daje, ale może się nie znam, używam dopiero od 20 lat...
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #10

    Domyślnie

    Możliwe. Ja miałem na myśli zawody sportowe.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •