Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    A czy istnieje możliwość żebym był zarówno wydawcą legitymacji jak i osobą legitymującą się nią?
    Piszecie, że legitymacja prasowa nic nie daje .. nie celuje w imprezy pokroju Sunrise czy inne tego typu gdzie wjazd jest na akredytacje - chodzi mi o lokalny rynek w małym mieście
    Zależy mi na czymś takim aby wykonywać fotorelacje na swój własny portal .. Co do tego prawa prasowego, mógłby ktoś jakimś dobrym linkiem rzucić żeby było opisane w ludzki sposób i w pigułce? I skrót myślowy : czy uzyskanie statusu prawnego o którym wyżej wspomniano, zdobycie ISSN wiąże się z kosztami/rejestracją firmy/działalności?
    Ostatnio edytowane przez d40nikon ; 25-07-2013 o 23:08

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    A czy istnieje możliwość żebym był zarówno wydawcą legitymacji jak i osobą legitymującą się nią?
    Tak

    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    Co do tego prawa prasowego, mógłby ktoś jakimś dobrym linkiem rzucić żeby było opisane w ludzki sposób i w pigułce?
    A po co? GonzoG niepotrzebnie się wymądrza i daje rady w stylu "Chcesz mieć prawo jazdy? Poczytaj książki z fizyki i budowy silnika". Nie jesteś chyba na tyle głupi, aby robić głupie rzeczy, czyli przychodzić pijany, czy pisać brednie na portalu.

    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    I skrót myślowy : czy uzyskanie statusu prawnego o którym wyżej wspomniano, zdobycie ISSN wiąże się z kosztami/rejestracją firmy/działalności?
    Nie pamiętam. Zadzwoń i zapytaj. Ja już pisałem. ISSN jest Ci potrzebny jak psu piąta noga. Tego nigdy nigdzie nie sprawdza, bo niby jak? Gość na bramie ma znać wszystkie numery? Pisałem już wcześniej, na poważne imprezy jest wniosek akredytacyjny. Legitymację możesz sobie zrobić z bibuły.

    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    Piszecie, że legitymacja prasowa nic nie daje .. nie celuje w imprezy pokroju Sunrise czy inne tego typu gdzie wjazd jest na akredytacje - chodzi mi o lokalny rynek w małym mieście
    Miałem już dać sobie spokój, ale poświęcę minutę. Legitymacja to przeżytek, bo w dobie komputerów, drukarek (naklejkę z hologramem kupić nie trudno) nie ma to najmniejszego sensu. Każdy może ją sobie zrobić. Pomyśl trochę. Twój kumpel robi sobie legitkę, idzie na imprezę i robi syf: wbiega na scenę, rzuca czymś w zawodnika itd. I co ma mu zrobić organizator? Biletu, na którym jest regulamin, nie kupił, żadnego wniosku nie wypełnił ani na nic się nie zgadzał (np. "kupując bilet oświadczasz, ze zapoznałeś się z...") itd. A że niby prawo prasowe? A czytasz regulamin w markecie, którym zasłania się ochroniarz mówiąc Ci "tu nie wolno robić zdjęć"? Od tego jest właśnie wniosek akredytacyjny. Podajesz tam dane i podpisujesz regulamin, który zobowiązuje Cię do przestrzegania pewnych zasad. Jak ktoś mówi, że wchodzi na taki papierek jak legitymacja prasowa, to oznacza to jedynie, że impreza jest słabej rangi i każdy z aparatem może wejść.
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 25-07-2013 o 23:33

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Nie na żadne. Jest wiele imprez na które wchodzi się pokazując legitymację.
    Co do targów w Polsce, to nigdy (od 1991 roku) nie załatwiałem wcześniejszej akredytacji, robiłem to już na miejscu w biurze prasowym. Najczęściej polegało to na wypełnieniu paru rubryk w ankiecie rejestracyjnej i zostawieniu wizytówki. To samo dotyczyło kilkunastu centrów targowych w Europie (Photokina i głównie różne targi motoryzacyjne).
    Targi motoryzacyjne i fotograficzne - w dni zamknięte to 90% to dziennikarze.

    Wybierz się na targi gastro, IT, turystyczne... tam w dni zamknięte potrafi być więcej osób z branży niż w gapiów w dni otwarte. Bez odpowiednio wcześniejszego załatwienia akredytacji nic nie zdziałasz.

    O ogrodach zoologicznych czy botanicznych w Polsce nie wspomnę... ZOO we Wrocławiu za okazanie legitymacji prasowej podnosi stawkę o 100%... (a przynajmniej 3 lata tak było)
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

    Domyślnie

    A bez tego numeru ISSN mogę wystawić sobie legitymację czy muszę mieć status prawny? (cokolwiek to znaczy ) Gdzie musiałbym telefonować aby uzyskać informacje?
    Dzięki docxxx za rzeczową pomoc w temacie Tak jak mówię, na moją mieścinę prasówka spokojnie wystarczy ( wiem jak funkcjonują inne lokalne tego typu portale - akredytacja bardzo bardzo rzadko jest potrzebna - bo mało co się ciekawego dzieje ). A nie mam póki co ambicji rozkręcać portalu na większy zasięg.

  5. #15

    Domyślnie

    Jejku, zrób sobie legitymację jaką chcesz, nawet z bibuły. Przecież to nie jest dokument. Wpisz sobie ISSN 123456789

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    A czy istnieje możliwość żebym był zarówno wydawcą legitymacji jak i osobą legitymującą się nią?
    Tak.


    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    Piszecie, że legitymacja prasowa nic nie daje .. nie celuje w imprezy pokroju Sunrise czy inne tego typu gdzie wjazd jest na akredytacje - chodzi mi o lokalny rynek w małym mieście
    Zależy mi na czymś takim aby wykonywać fotorelacje na swój własny portal ..
    Nie ma znaczenia jaka to impreza. W wielu przypadkach i tak trzeba wszystko załatwiać wcześniej, bo na samą legitymację zazwyczaj nie wejdziesz, przynajmniej u mnie.
    Jedyne co dawała legitymacja, to wstęp przed szereg widzów na "uroczystościach" miasta czy powiatu.

    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    Co do tego prawa prasowego, mógłby ktoś jakimś dobrym linkiem rzucić żeby było opisane w ludzki sposób i w pigułce?
    Nie ma prawa prasowego w pigułce. Trzeba niestety czytać ustawę, albo wybrać się na wykłady na którąś z uczelni.
    A niestety znajomość się przydaje, bo mało kto z kim będziesz miał do czynienia je zna i będzie się chciał Ciebie pozbyć, a nawet wzywają policję. Wiedza, co wolno, a czego nie wolno jest tu bardzo przydatna, bo inaczej policja wywiezie, szczególnie w mniejszych miastach, gdzie niebiescy nie mają zielonego pojęcia o prawie prasowym.

    Cytat Zamieszczone przez d40nikon Zobacz posta
    I skrót myślowy : czy uzyskanie statusu prawnego o którym wyżej wspomniano, zdobycie ISSN wiąże się z kosztami/rejestracją firmy/działalności?
    Nie trzeba mieć żadnej firmy. A czy coś się płaci za ISSN - nie wiem.
    Szczegóły znajdziesz tu:
    http://www.bn.org.pl/programy-i-uslu...ia-numeru-issn
    http://www.issn.pl/index.php
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 25-07-2013 o 23:51
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    ISSN Ci się przyda przy staraniu się o akredytacje ale tylko pod warunkiem, że ktoś niezbyt dokładnie sprawdza dane, bo nawet z ISSNem portal z 1 postem tygodniowo mało ważne będzie czy ma on ISSN czy nie. Czasem się uda jeśli ktoś popatrzy na to zerojedynkowo - jest - ok.

    Co do legitymacji to od końca PRLu legitymacja to nie jest żaden dokument, możesz sobie wydrukować dowolną z jakimi chcesz napisami i będzie tak legalna jak ta wystawiana przez PAP.

    Co do skuteczności, ja wchodzę najczęściej machając ochroniarzowi pakietem kilkunastu za laminowanych karteczek (akredytacji z różnych imprez) skuteczność 99,9%

  8. #18

    Domyślnie

    Dla uściślenia - legitymacja nie jest przepustką wejścia na imprezę, ja pokazuję ochroniarzowi i pytam, gdzie jest biuro prasowe. Tam dostaje się materiały i konkretną przepustkę. To takie ułatwienie, zwiększające wiarygodność.

    Chociaż swego czasu w Poznaniu weszliśmy (jako widzowie) na koncert Buena Vista Social Club do strefy VIP machając ochroniarzom biletami miesięcznym (serio!)
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Chociaż swego czasu w Poznaniu weszliśmy (jako widzowie) na koncert Buena Vista Social Club do strefy VIP machając ochroniarzom biletami miesięcznym (serio!)
    Właśnie o takim zastosowaniu pęczka laminatów pisałem
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 27-07-2013 o 16:11 Powód: nie tapamy.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #20

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •