Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego D90 jest droższy od D5100?

    Witam wszystkich

    Czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego D90 jest droższy od D5100? Zastawiam się tym bardziej ,że różnica nadal jest widoczna pomimo tego ,że ostatnio są promocje na D90 (może zostanie wycofany ze sprzedaży po 5 latach).

    Oczywiście planuję zakup i stąd pytanie. Część narzeka na D90 ,ale skoro po 5 latach nadal jest w sprzedaży to może powodem jest to ,że ten sprzęt naprawdę jest godny tych pieniędzy i uwagi.

    Dzięki za odp.

  2. #2

    Domyślnie

    Dlatego że jest to sprzęt z wyższej półki. Nie mam zbytniego porównania (jak coś to mnie poprawcie ) ale wydaje mi się że to tak jakby porównać D7000 do D5200.

    PS. też się przymierzam do jego zakupu

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. No właśnie przeczytałem milion wątków i wynika z nich ,że tylko dlatego D90 jest droższy choć to starszy model (jego nast. jest D7000- to wiem ). A może ktoś coś jeszcze dorzuci oprócz ergonomii , drugiego śrubokręta i matrycy Chyba lepsza (pojemniejsza) jest bateria w D90 no i chyba to solidna konstrukcja .... Ciekawi mi mnie to ,że tak długo ten model jest w sprzedaży.

  4. #4

    Domyślnie

    Bo jedyną zaletą w porównaniu do d90 jest matryca, chociaż dla 90% użytkowników d5100 wystarczająca aż zanadto?
    Najważniejsze jak dla mnie rzeczy różniące te 2 aparaty to:

    -pokrętła
    -śrubokręt
    -bateria
    -'trzymanie' (słynna ergonomia ale dla mniejszych łapek i lżejszych obiektywów lepiej kupić mniejszy aparat)
    -ograniczony soft w d5100
    -wykonanie
    -guzikologia
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nuser Zobacz posta
    Dzięki. No właśnie przeczytałem milion wątków i wynika z nich ,że tylko dlatego D90 jest droższy choć to starszy model (jego nast. jest D7000- to wiem ). A może ktoś coś jeszcze dorzuci oprócz ergonomii , drugiego śrubokręta i matrycy Chyba lepsza (pojemniejsza) jest bateria w D90 no i chyba to solidna konstrukcja .... Ciekawi mi mnie to ,że tak długo ten model jest w sprzedaży.
    Co jest lepsze w D90 ??

    1. obudowa
    2. ergonomia (2 pokrętła, więcej guzików)
    3. śrubokręt
    4. większy wizjer
    5. jaśniejszy wizjer
    6. pojemniejsza bateria
    7. znacznie krótszy czas reakcji migawki ( 114-250ms w D5100, 67-74ms w D90)
    8. szybsze działanie aparatu
    9. w pełni funkcjonalny grip (D5100 ma tylko spust i to na kabel).
    10. sterownik CLS w body
    11. możliwość ustawienia balansu bieli w kelwinach
    12. pamięć na 5 pomiarów balansu bieli
    13. 2 tryby zdjęć seryjnych, w tym jeden z ustawialną szybkością
    i pewnie jeszcze kilkanaście dodatkowych funkcji konfiguracji aparatu, których nie ma w D5100.

    to chyba wszystko.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Bo nowsze nie zawsze oznacza lepsze - miałem podobny dylemat i po dość solidnym zaznajomieniu się z tematem wybrałem d90. Może i nie jest najnowszej daty ale ma zdecydowanie więcej argumentów o których zostało juz wspomniane powyżej, co przekłada się w późniejszym okresie na wykorzystywaniu w pełni jego możliwości a swoja ergonomicznością i łatwością dostępu do poszczególnych funkcji tylko to potwierdza.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrut Zobacz posta
    Bo nowsze nie zawsze oznacza lepsze.
    Nowsze w tym wypadku jest lepsze - D5100 jest lepsze od D5000.

    Trudno, aby aparat z niższej klasy był lepszy od tego z wyższej - nawet i po wielu latach... tak samo, jak samochód klasy średniej nie będzie wygodniejszy od limuzyny...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli sugerujesz koledze wybór starszej matrycy ze względu na szybkość reakcji puszki na spust migawki (shutter lag - tak to chyba się zwało) to nie stosuj półśrodków. Poleć koledze używane D300 czy D300s - zyska dodatkowo znacznie lepszy AF.
    Natomiast jeśli kolega chce używać jedynie kitów to nie ma sensu brać D90 czy D300/s - większy zysk będzie miał z lepszego ISO w nowszej puszce.
    D610, D300s, N35mm f/2D, N85mm f/1.8, N55-200mm f/4-5,6, SB-700 i inne klamoty

  9. #9

    Domyślnie

    No to żeś teraz wojnę wywołał: "legenda D90" kontra "aparat D5100, który nic nie ma i nic nie potrafi"

    Ja dodam od siebie skromnie 2 pierwsze linki, które są dostępne w googlach po wpisaniu D90 vs D5100. Miłej lektury.
    link 1
    link 2

    P.S. Dla mnie najważniejsze w aparacie jest to, jakiej jakości zdjęcia wypluwa (tzw. lepsza jakoś obrazu) a nie śrubokręt, 2-gi ekran czy ciut jaśniejszy wizjer...

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Co w praktyce - bardzo dużo.
    pkt 7. - bardzo ważne. Od zawsze zaletą lustrzanek był czas reakcji - naciskasz spust i jest zdjęcie. A nie naciskasz spust i czekasz... zdjęcie.
    Czy faktycznie czas rzędu milisekund jest tak bardzo zauważalny i uciążliwy dla amatora, który robi zwykłe pstryki u cioci na imieninach? Mam tu na myśli 114 ms vs 74 ms...

    trixiglk dzięki za najrozsądniejszy głos w kolejnej jałowej dyskusji, jakich było wiele tj. porównywanie D90 z D5100 i vice versa.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 24-07-2013 o 07:46
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Spoko 'Andrzej1974' nie ma za co dziękować toć to tylko czysta praktyka wynikająca z posiadania wcześniej D5000 a teraz D300s. Niestety co do wyższości obrazka z D5100 masz rację. Może to być szczególnie odczuwalne gdy ktoś ma jedynie ciemne szkła i deficyt światła.
    Większość imieninowych pstrykaczy (sam takim jestem) zadowoli body serii D5K. Z czasem może przyjść ochota na ergonomię i inne na początku zbędne dodatki. Wtedy należy dokonać kalkulacji czas/oczekiwania/możliwości i dokonać odpowiedniego wyboru/zmiany. Osobiście martwi mnie ten pęd który obecnie widać przy wyborze pierwszego aparatu foto za najnowszym i 'najwięcej mającym' bo to ma być 'sprzęt na lata'. Wygląda to wszystko trochę jak zakup po zdaniu prawka jako pierwszego samochodu najnowszego /porsche/ferrari/bolidu F1 bo to ma być 'sprzęt na lata'..
    D610, D300s, N35mm f/2D, N85mm f/1.8, N55-200mm f/4-5,6, SB-700 i inne klamoty

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •