Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trixiglk Zobacz posta
    Osobiście martwi mnie ten pęd który obecnie widać przy wyborze pierwszego aparatu foto za najnowszym i 'najwięcej mającym' bo to ma być 'sprzęt na lata'. Wygląda to wszystko trochę jak zakup po zdaniu prawka jako pierwszego samochodu najnowszego /porsche/ferrari/bolidu F1 bo to ma być 'sprzęt na lata'..
    Ale to nie do końca jest tak ...
    Jeśli ktoś kupuje swój pierwszy aparat (np. dziecku) lub dla siebie, ale nie miał wcześniej styczności z czymś bardziej skomplikowanym niż komórka lub analogowa "małpka", to przyznaję tutaj rację, że kupowanie czegoś bardziej rozbudowanego niż z serii D5k lub D3k może być przerostem formy nad treścią. Ale w moim przypadku było tak, że ja miałem już dłuższą przygodę z fotografią cyfrową z kompaktem Canona i dla mnie przejście na "lustro" wiązało się również z dużymi oczekiwaniami co do ergonomii (funkcje pod palcem), górnym wyświetlaczem, szybkością działania, użytecznym wizjerem - dlatego wtedy wybrałem D90 (na D300 nie było mnie stać). I nie porównuj tutaj D90/D300 do Porsche/Ferrari, bo to nie są aparaty pełnej klatki dla zawodowców typu D800/D4. Rozumiem tych, którzy dzisiaj kupując myślą kategoriami "aby starczyło na długie lata", bo tempo rozwoju tej dziedziny jest bardzo szybkie i żal mieć po roku świadomość nie do końca rozsądnie wydanych pieniędzy. Moim zdaniem, bardzo dobrze że są jeszcze do kupienia takie extra puszki D90/D300 które pomimo posiadania gorszych matryc czy modułu AF, swoją budową powalają np. D5100. Są to aparaty dla początkujących świadomych amatorów, chcących uczyć się robić zdjęcia (bez trybu zielonego), panować nad każdym szczegółem i mieć szybką kontrolę nad najważniejszymi funkcjami (bez wkurzającego ciągłego przebijania się przez Menu). Każdy aparat ma swoje przeznaczenie, więc należy kupować świadomie - każdy wedle swoich potrzeb i co ważne: uwzględniając swoje plany życiowe. Fotografia jest moją największą pasją (dość kosztowną), ale posiadany asortyment daje mi obecnie poczucie ogromnej satysfakcji. I tego właśnie każdemu życzę!
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  2. #12

    Domyślnie

    Mam d90 i jestem z niego zadowolony. To co przez lata używania mi przeszkadzało to brak pomiaru światła i potwierdzenia ostrości z obiektywami manualnymi, z systemowymi szkłami, czasem by się przydało więcej punktów af. Na plus, nigdy mnie nie zwiódł, dobrze współpracował z wszystkimi obiektywami, tanio można było do niego dokupić grip i dobrze działa, na szybkość af nie narzekałem, na szybkość aparatu też nie, nawet jeśli chodzi o zapis na karcie sd to mimo, że robiłem nef+jpg uważam, że nawet na tanich kartach zapisywał całkiem rozsądnie. 12mpx całkiem rozsądnie, da się się to oglądać i przetwarzać, przestrzeń rejestrowanych tonów akceptowalny Wymagający chyba mało jestem, bo i d50 mój też jeszcze robi zdjęcia Nie znam natomiast d5100... ale powiedzmy, że używam też d7100 i jakoś szczęki z podłogi nie zbierałem na razie, wydaje mi się, że matryca to nie wszystko. Prawda jest taka, powtórzę coś coś w zasadzie jest banałem... zdjęcie robi człowiek, nie aparat Każdy sprzęt ograniczenia ma i trzeba zdawać sobie z nich sprawę wybierając sposób fotografowania. Uważam, że d50, d90 to były bardzo udane amatorskie modele lustrzanek, d90 ma fajną klawiszologię i przydaje się wbudowany sterownik błysku. Zdjęcie zrobione w dobrym świetle, z poprawnie ustawioną ostrością i poprawnum WB, technicznie było dobre i wielkość plików też rozsądna, karta 8GB wypas i na DVD-R DL dawało się zgrać
    "Od życia bez łez, do łez nad życiem swoim"

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Czy faktycznie czas rzędu milisekund jest tak bardzo zauważalny i uciążliwy dla amatora, który robi zwykłe pstryki u cioci na imieninach? Mam tu na myśli 114 ms vs 74 ms...

    trixiglk dzięki za najrozsądniejszy głos w kolejnej jałowej dyskusji, jakich było wiele tj. porównywanie D90 z D5100 i vice versa.
    To nie, ale te 114ms w D5100 to tylko przy wstępnym wyostrzeniu. Przy manualnym czy trybie ciągłym masz już 250ms - czyli tam gdzie powinno być szybko jest tragedia.

    Nie mówiąc już o szybkości AF - również jest prawie 2x wolniejszy - w D90 do ok 270ms, w D5100 pół sekundy (z tym samym obiektywem).


    Cytat Zamieszczone przez Muminek Zobacz posta
    (...) To co przez lata używania mi przeszkadzało to brak pomiaru światła i potwierdzenia ostrości z obiektywami manualnymi, (...)
    To sprawdź jeszcze raz ten brak potwierdzenia ostrości - bo akurat to jest w każdym Nikonie, bez znaczenia jakie szkło podepniesz.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 24-07-2013 o 11:28
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

    Domyślnie

    D90 wypluwa gorszy obrazek niż d3100 , a skoro d5100 wyplwa lepszy niż d3100... wniosek... Dodam iż nawet na tym forum sporo ludzi psioczy na kolory z d90- tego nagle nikt nie wspomina...
    Sam porównywalem d60/d3100 i d5100 ... d60 spoko iso to do 400 włłącznie wzg do 1600. D3100 spoko do 1600 wzg 3200 <choć przy wzg. dobrym swietle 6400 tez było> a d5100 do 3200 jest niemal nie do odróżnienia w dzień- różnice widać dopiero przy 6400. 1366x768 żeby nie było.
    Co więcej szum szumem ale degradacja kolorów... tu widać przepaść po prostu nawet d3100vs 5100.
    A jak napisali wyżej każdy bierze co mu pasuje... ja wole obrazek niż nawet 100 ms i te wszystkie wypisane plusy... choć nie powiem mógłbym mieć. Lecz wybrałem co wybrałem i nie żałuje
    D5100//// 18-105VR

  5. #15

    Domyślnie

    Jedynym argumentem, jest wziąć oba do ręki i po próbować.
    Jeden woli iso drugi ergonomię. Wszystko w temacie.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  6. #16

    Domyślnie

    D90 to dobry aparat ale nie oszukujmy się już z deka stary (miał premierę 5 lat temu). Technologia nie stoi w miejscu i jakiej by nie miał ergonomii to zdjęcia i wideo w wielu sytuacjach będą gorszej jakości.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez limal Zobacz posta
    Podobno mądrej głowie dość po słowie. Ty rzeczywiście znasz się na sprzęcie, jestem naprawdę pod wrażeniem.
    D4 jest mi niepotrzebny, co nie zmienia faktu że AF w D5100 i D90 jest w porównaniu choćby do D7100 słaby.
    Wiem, bo posiadałem jednego, i posiadam drugiego.
    Większych bzdur o powolnym czasie działania D5100 nie czytałem jeszcze na tym forum.
    Pozdrawiam!
    Jest cos takiego jak Shutter lag, tylko ze kolego gonzog zapodal calkowicie zle parametry co do D90 i d5100.

    tutaj: http://snapsort.com/compare/Nikon-D5...ikon_D90/specs

    273ms dla D5100 i 230ms dla D90, mozna sobie porownac kilka wartosci jak kogos to interesuje.
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  8. #18

    Domyślnie

    Dziękuję Wam. Myślałem ,że w drugim a na pewno już w trzecim poście wyślecie do diabła za to ,że kolejny raz jakiś amator otworzył puszkę ...ale pandory Wiem ,że dyskusja d90vs5100 toczy się równolegle na wielu forach no i ,że jest google Jednak Wasze opinie także rozjaśniły mi ten temat za dziękuję.

    Chciałbym kupić aparat fotograficzny ,który oddaje jak najwierniej rzeczywistość stąd wybór padł na lustrzankę. Jednym z moich ulubionych motywów są góry. Mam zamiar pochodzić np. po Tatrach (co uwielbiam) i porobić fotki / widokówki Potem może zdecyduję się np. zrobienie fototapety i ozdobienie nią ściany aby jakiś jednak użytek był Tu nie chodzi o narcyzm tudzież pychę ,chwalenie się tym ale o czysty egoizm tzn. dzięki takiej fototapecie będę czuł się jakbym był w górach. Innym rodzajem motywu to makro fotografia ,także przyrody. To będą raczej statyczne obrazy. Dodam ,że kiedyś lubiłem rysować ołówkiem i teraz wracam do tego hobby tak więc chciałbym być tzw. świadomym użytkownikiem

    Na D90 przede wszystkim zwróciłem uwagę

    Zastanawiam się też nad bezlusterkowcami ,ale tylko się zastanawiam ,ale niestety baterie szybciej wyczerpują się.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nuser Zobacz posta
    [...] Zastanawiam się też nad bezlusterkowcami ,ale tylko się zastanawiam
    Jeśli dużo będziesz podróżować, a szczególnie chodzić po górach to faktycznie warto się zastanowić. Waga robi swoje.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #20

    Domyślnie

    Na D90 przede wszystkim zwróciłem uwagę
    Może wiekszą uwagę zwróć na to co chcesz podpiąć pod to body, a nie na samo body, mówisz krajobrazy, makro...tak tylko głośno myślę

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •