Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Głowica fotograficzna bardzo uniwersalna poszukiwana

    Witam serdecznie poszukuję głowice fotograficzną do aparatu z gripem i obiektywem 70-200 za pomocą której bardzo szybko przejdę z kadru poziomego w pionowy a najlepiej z jakąś blokadą która pozwoli mi w szybki sposób zablokować aparat i jego położenie. Widziałem kiedyś na jakimś portalu taka głowicę miała jakby płytkę w kształcie półksiężyca ale za pierona nie wiem gdzie to było.

  2. #2

    Domyślnie

    Drobna sugestia - poczytaj sobie o "L bracket", może spodoba Ci się takie rozwiązanie
    | FB | BLOG |

  3. #3

    Domyślnie

    http://www.manfrotto.co.uk/l-bracket-rc4
    Mozna kupic taniej. Taka troche fanaberia, ale wygodna i uzyteczna.

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.manfrotto.co.uk/057-magne...-quick-release
    Przypomniałem sobie o tej glowicy, to czerwone coś z przodu blokuje przechył na 90 stopni od pionu.

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie o to mi chodzi. W tej głowicy którą widziałem była taka płytka w kształcie półksiężyca. Tutaj muszę aparat wypiąć i wpiąć do wersji pionowej. Kształtem nie wiem czy nie przypomina tej głowicy z drugiej części filmu http://www.youtube.com/watch?v=3hbNKd0cLGk

  6. #6

    Domyślnie

    Czy w przypadku 70-200 najlepszym rozwiązaniem nie byłoby używanie do zmiany kadru samej nóżki statywowej? Przecież ona się kręci, można ją poluzować obrócić do pionu/poziomu i znów zablokować.
    Obawiam się, że to coś z filmiku to może być jakaś prehistoryczna głowica, której nie znajdziesz w sklepie (przeglądnąłem google grafikę pod tym kątem i bida...)

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ale tą głowicę którą widziałem facet miał zainstalowaną na drugiej takiej podłużnej pistoletowej. Cały zestaw pochylał właśnie tą podłużną ale jak potrzebował kadr pionowy to robił blokadę na podłużnej a obracał body na tym półksiężycu. Fajnie to wyglądało i szybko pracował. Cały zestaw ma głownie pracować z body jako priorytet.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak widziałem, ale dokładnie ten sam efekt można osiągnąć stopką obiektywu.

    (A może to z filmiku to jakaś ręczna doróbka, takie prowadnice występują czasem w szafkach czy innych składanych/otwieranych mechanizmach?)

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Robert zgoda z tą stopką ale tak myślę, że mając ten zestaw mogę pracować na innych obiektywach również.

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •