Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Marta w parku

  1. #1

    Domyślnie Marta w parku

    Witam,

    to moja pierwsza zabawa z zestawem reporterskim (SB-910, softbox 80x80 Phottix i statyw Quantuum AIR 260), więc wszelkie uwagi mile widziane.

    Zdjęcia robione w ciemnym nadmorskim parku wczesnym wieczorem stąd dosyć kontrastowo.
    Modelka bez jakiegokolwiek doświadczenia - po prostu nawinęła się pod rękę do pierwszych prób z zestawem



    bonusowo już bez doświetlania

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli lubisz High-Key to z doświetlaniem tak. Zdecydowanie lepsze fotki bez doświetlania jak dla mnie=> bardziej naturalne, bo tamte za mocno ciutke tak z -2/3 eV (światełko).
    Dla mnie 1,2 + 1 bonus (z naciskiej na 1 bonus)=> są zdeformowane BECZKA. Albo mam coś z oczami. I ja nie lubię jak jest głębia rzucona na głowę, a już od szyji w dół jest bokeh... no dziwnie to wygląda (ale to już grymas i kwestia gustu). Te z góry bym jechał po przymknięciu bardziej przysłony.

    4,5,6 bardzo ładne => 6 wygrywa całosć -> pewno dlatego, że to jedyne zdjęcie na którym modelka się uśmiecha, a jak widać uśmiech ma piękny, dlaczego na pozostałych fotkach ona się nie uśmiecha ?

    Ogólnie bardzo fajnie.

    A czym to strzelałeś => szkiełko, bo EXIF usunięty.
    Ostatnio edytowane przez josephebeloki ; 16-07-2013 o 21:42
    "Nikon"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Jeśli lubisz High-Key to z doświetlaniem tak. Zdecydowanie lepsze fotki bez doświetlania jak dla mnie=> bardziej naturalne, bo tamte za mocno ciutke tak z -2/3 eV (światełko).
    Dla mnie 1,2 + 1 bonus (z naciskiej na 1 bonus)=> są zdeformowane BECZKA. Albo mam coś z oczami. I ja nie lubię jak jest głębia rzucona na głowę, a już od szyji w dół jest bokeh... no dziwnie to wygląda (ale to już grymas i kwestia gustu). Te z góry bym jechał po przymknięciu bardziej przysłony.

    4,5,6 bardzo ładne => 6 wygrywa całosć -> pewno dlatego, że to jedyne zdjęcie na którym modelka się uśmiecha, a jak widać uśmiech ma piękny, dlaczego na pozostałych fotkach ona się nie uśmiecha ?

    Ogólnie bardzo fajnie.

    A czym to strzelałeś => szkiełko, bo EXIF usunięty.
    Dzięki za opinię.

    Czy mam rozumieć, że według Ciebie za mocno dałem lampę i zbyt kontrastowo wyszło?

    Ja lubię takie małe GO i tak właśnie chciałem, żeby to wyglądało. Ale jak piszesz, to kwestia upodobań.

    Co do beczki, to trudno mi ją dostrzec. Bonus 1 był robiony na S50/1.4 i z tego na ile poznałem to szkło, to ciężko o beczkę na nim. Tak samo jak przy dwóch pierwszych, bo były robione na S70-200/2.8 (pierwsze @130mm, drugie @145mm).

    No i uśmiech. Jak już pisałem dziewczyna nigdy nawet nie myślała być modelką, ale ja zaciągnąłem, choć wcale nie siłą, przed aparat. Może chciała wyjść poważniej niż na swój wiek - 15 lat. Następnym razem zmuszę ją do częstszego uśmiechania się, bo teraz za bardzo nie naciskałem.

    Zdjęcia podmienione - EXIF wrócił. Niechcący go usunąłem. Generalnie to używałem wyżej wymienione Sigmy. Jeszcze przez chwilę N24-70/2.8,a le chyba zdjęć z tego nie ma. Więcej zdjęć i zabawa w obróbkę na mojej stronie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja jestem amator => na moje oko to z deka jest za jasno, takie przygotowanie pod High-Key. Kontrastowo jest okej.
    Może źle to nazwałem => zrobiła się beczka przez zbyt bliske podejście do szkła. Po prostu deformacja ale to bardziej faktycznie na 1 bonus. Ja to tak widzę, nazywam to dla siebie "EFEKTEM OSŁA" i zawsze jak mi taka fotka wyjdzie to mówię, o kurde osiołek .

    Pozdrawiam
    "Nikon"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •