Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Smile Ewelina - pierwsze zdjęcie

    Witam wszystkich Forumowiczów.
    Bardzo proszę o szczerą ocenę mojego zdjęcia od strony technicznej.

    Bardzo proszę o ewentualne uwagi, porady i sugestie...
    Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

    1.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Czy osoba fotografowana jest osobą ciemnoskórą?
    2. Niekorzystne ułożenie twarzy => poczytaj o portrecie
    3. Czy modelka nie posiada prawej ręki? Jeśli nie posiada, to można było ją tak ustawić, aby nie podkreślać tego, aż tak. Ramie jest zdeformowane (prawe) => poczytaj o ustawieniu w portrecie czy to ramion czy kończyn.
    4. Niedoskonałości skóry + wory pod oczami wystarczyło zastępelować.

    Wzrok kierowany jest na lewe ramię (jej lewe ramię) i ono jest centrum tego zdjęcia, twarz jest "ukryta" i nie widać jej na tym zdjęciu.

    Dla mnie bardzo kiepsko.
    "Nikon"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Wzrok kierowany jest na lewe ramię (jej lewe ramię) i ono jest centrum tego zdjęcia, twarz jest "ukryta" i nie widać jej na tym zdjęciu.
    Chyba raczej... prawe ramię (mam na myśli modelkę)...
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    josephbeloki ma rację, wzrok widza jest kierowany na lewe ramię modelki przez to, że jest bardzo jasne i przyciąga wzrok. Tak to jest, że jasne rzeczy przyciągają naszą uwagę, ciemne mniej.

    Modelka widziała to zdjęcie?
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  5. #5

    Domyślnie

    przede wszystkim twarz bardzo ciemna a już zdecydowanie w połączeniu z tłem. To może też w dużej mierze wynikać z konwersji do bw ale na pewno nie jest to jedyna przyczyna. do tego ułozenie modelki niekorzystne. A całość szarobura, nie ma żadnego kontrastu który polubiłoby nasze oko

  6. #6

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za krytyczne opinie
    Poczytam trochę o Waszych sugestiach i postaram się "coś" zmienić na lepsze.
    Nikon D90 18-105 VR
    Fotografię traktuję jako swoje hobby...

  7. #7

    Domyślnie

    Spróbuj na odwrót BW => Koszulka ciemna a skóra jasna => twarz będzie widoczna wtedy dobrze.
    "Nikon"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •