Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekstg Zobacz posta
    Jeśli chodzi o stukanie szkłem to chyba nikt tego nie będzie robił celowo, (...)
    Nikt nie mówi o celowym, ale nie jest to mały obiektyw i często się takim o coś zawadza.

    Cytat Zamieszczone przez jacekstg Zobacz posta
    z opinii znajomych Tamron również nie znosi zbyt dobrze wilgoci,
    Tu akurat nie mogę się zgodzić. Robiłem nim zdjęcia w deszczu, starając się go jakość chronić przed wodą, ale i tak był zlany deszczem. Nic mu się nie stało. Kolegi Nikkor, który był pod osłoną następne 3 dni był suszony, bo soczewki od środka parowały.

    Cytat Zamieszczone przez jacekstg Zobacz posta
    więc zdania są naprawdę podzielone tym bardziej jeśli chodzi o kompatybilność w/w szkieł.
    Tu po części można przyznać rację - starsze modele Tamrona czy Sigmy miały z tym duże problemy. W nowszych się to raczej nie zdarza.

    Cytat Zamieszczone przez jacekstg Zobacz posta
    Jeśli obiektyw będzie miał się posypać to i tak się sypnie czy mu w tym pomożesz czy nie , obojętnie czy zapłacisz parę setek czy parę tyś.
    Odwiedź dobry sklep, cyknij kilka klatek z każdego proponowanego przez kolegów i będziesz miał jasność...pozdrawiam!
    Co do szybkości AF - z zakresu 70-200mm prawie nie ma różnicy między Nikkorem. Tamron zaczyna trochę bardziej zwalniać powyżej 200mm, ale jest to zrekompensowane większą celnością.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    mam N 55-300 R jest dosc tani i calkiem dobry
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To ja powiem, że potencjalne problemy z trwałością N70-300 VR oznaczają jego automatyczną dyskwalifikację.
    A te problemy to:
    - nadmierna wrażliwość na stuknięcia - odklejające się soczewki
    - problemy z taśmami
    - bardzo duża wrażliwość na wilgoć
    ....

    Widzę, że jesteś kolejnym fanatykiem markowego sprzętu Nikona.
    Nie zwykłem stukać obiektywami o chodnik, nie zwykłem się z nimi kąpać.
    Nie fanatykiem, tylko miłośnikiem sprzętu, który po prostu działa.
    A jak już piszesz o taśmach, to zajrzyj sobie kiedyś do środka jakiegoś obiektywu "niezależnego"
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    A jak już piszesz o taśmach, to zajrzyj sobie kiedyś do środka jakiegoś obiektywu "niezależnego"
    Zajrzałem... i widzę dokładnie to samo co w Nikkorach - soczewki i elektronika ... Miało tam być coś innego ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Nawet jeśli jest porównywalny, potencjalne problemy z kompatybilnością (zwłaszcza w kwestii AF) powodują jego automatyczną dyskwalifikację
    Musiałeś mieć jakiś wyjątkowo nieudany egzemplarz tego T70-300 VC, że tak mocno krytycznie wypowiadasz się na jego temat. Ja mam ten model od ponad roku. Zanim go kupiłem to długo się zastanawiałem, sprawdzałem, porównywałem z N70-300 VR (nie tylko na forach, a już na pewno nie takich, na których panuje sztuczny podział klasowy na systemowe szkła i na kundle). Porównywałem te szkła w praktyce i ostrość zdjęć powyżej 200mm o dziwo wypadała lepiej w tańszym o 600pln Tamronie. Wykonanie też jest bardzo dobre jak na taką cenę (porównywalne do Nikkora). AF też mnie nie zawodzi (podkreślam że piszę o modelu 70-300 VC a nie innych Tamronach). Jeśli chodzi o szybkość AF to nawet jeśli jest on wolniejszy od n70-300vr to różnice są niezauważalne.

    Do autora wątku.... 70-300mm to trochę za mało na ptaki. Celowałbym w obiektywy z górną granicą ogniskowych 400-500mm
    Ostatnio edytowane przez petros ; 28-07-2013 o 13:15
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  6. #16

    Domyślnie

    Panowie jest tak że każda pliszka swój ogonek chwali, nie ma najmniejszego sensu kłócić się co jest lepsze a co gorsze
    Każdy może wyrazić swoją opinię,coś dodać od siebie bo w końcu po to jest forum ,kolega Gonzo chyba troszkę się zagalopował, jeśli ktoś uważa że obiektyw tej samej firmy co puszka będzie spełniał jego oczekiwania to nie odwódźmy go od tego.
    Nie lepiej przedstawić swój punkt widzenia w bardziej koleżeński sposób, bez żadnych wytyków...niech sam się przekona czytając wypowiedzi kolegów czy zrobi dobrze kupując to czy tamto..
    Kolego GonzoG "prawie" zawsze robi pewną różnicę, chyba że różnicy nie widać, więc poco przepłacać.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekstg Zobacz posta
    jeśli ktoś uważa że obiektyw tej samej firmy co puszka będzie spełniał jego oczekiwania to nie odwódźmy go od tego.
    Chodzi bardziej o brak implikacji Stwierdzenie, że tylko obiektyw tej samej firmy co puszka będzie działał poprawnie jest już nadużyciem. Jeśli pisze to na dodatek osoba mająca prawie 2,5tys postów, a więc raczej doświadczona, może już to wprowadzać innych w błąd
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petros Zobacz posta
    Chodzi bardziej o brak implikacji Stwierdzenie, że tylko obiektyw tej samej firmy co puszka będzie działał poprawnie jest już nadużyciem. Jeśli pisze to na dodatek osoba mająca prawie 2,5tys postów, a więc raczej doświadczona, może już to wprowadzać innych w błąd
    Pierw zobacz co GonzoG ma w podpisie.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #19

    Domyślnie

    Nie pisałem o GonzoG

    Zresztą temat jest chyba do zamknięcia, chociażby ze względu na zupełny brak zainteresowania ze strony autora
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •