Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Teleobiektyw do Nikona

    Mam nikona D3100 potrzebuję teleobiektywu do krajobrazów, zdjęć ptaków itp. Zależy mi na dobrym przybliżeniu

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wildnature Zobacz posta
    Mam nikona D3100 potrzebuję teleobiektywu do krajobrazów, zdjęć ptaków itp. Zależy mi na dobrym przybliżeniu
    Jaki budżet ??

    Bo bez budżetu to:
    Nikkor 80-400 G VR
    Sigma 120-400 HSM OS
    Sigma 150-500 HSM OS

    jak coś jasnego to:
    Sigma 120-300 "S" HSM OS
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    jeśli budżet niewielki to :
    Nikkor 70-300VR
    Nikkor 55-300VR

    radzę popatrzeć za używanymi

    Jeśli budżet mniejszy to nie polecę niczego szczerze nie warto. gra nie warta świeczki.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wildnature Zobacz posta
    Mam nikona D3100 potrzebuję teleobiektywu do krajobrazów, zdjęć ptaków itp. Zależy mi na dobrym przybliżeniu
    Jest wiele wyczerpujących wątków o teleobiektywach. Tych niskobudżetowych jak i z wyższej półki. Po co zakładać nowy temat, skoro odpowiedzi i tak będą się powtarzały ? Użyj wyszukiwarki, a wszystko stanie się jasne.
    M.

  5. #5

    Domyślnie

    55-300 DX VR
    70-300 VR (jeśli planujesz w przewidywalnym czasie przesiadkę na FX).
    I tyle. Temat prosty jak konstrukcja gwoździa.
    Bardzo dobre i bardzo tanie szkła. Nic lepszego nie ma.
    Jest jeszcze 55-200 VR, też świetny, pewnie jeszcze nieco tańszy, ale to już pewnie groszowe różnice.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    jest jeszcze T70-300 vc usd ktory ma jest podobno porownywalny do N70-300
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Nawet jeśli jest porównywalny, potencjalne problemy z kompatybilnością (zwłaszcza w kwestii AF) powodują jego automatyczną dyskwalifikację
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    A mial kolega w ogole takie szklo ze wypowiada sie co do AF tego obiektywu ???
    Z wypowiedzi kolegi mozna wywnioskowac ze szklo nie od nikkora jest niekopatybilne i ma problemy z AF.

    To moze ja oswiece kolege ze istnieja sigmy i tamrony ktore dzialaja bardzo przyzwoicie, nawet z takim kiepskim D3100! A i nikkory wysyla sie czasenm do kalibracji!
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Nawet jeśli jest porównywalny, potencjalne problemy z kompatybilnością (zwłaszcza w kwestii AF) powodują jego automatyczną dyskwalifikację
    To ja powiem, że potencjalne problemy z trwałością N70-300 VR oznaczają jego automatyczną dyskwalifikację.
    A te problemy to:
    - nadmierna wrażliwość na stuknięcia - odklejające się soczewki
    - problemy z taśmami
    - bardzo duża wrażliwość na wilgoć
    ....

    Widzę, że jesteś kolejnym fanatykiem markowego sprzętu Nikona.

    Weź najpierw do ręki sprzęt firm trzecich, o którym masz zamiar się wypowiadać, a nie pleć bzdur. Ja osobiście znam 5 osób, które zmieniły Nikkora na Tamrona, po tym jak ja kupiłem swojego, bo:
    - jest ostrzejszy
    - celniejszy AF przy większych odległościach, choć wolniejszy.
    - znacznie lepsza stabilizacja
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Smile

    Przerabiałem ostatnio ten temat, jakość obrazu i szybkość AF nie przekonała mnie do Tamrona, ale to tylko moje zdanie.
    Jeśli chodzi o stukanie szkłem to chyba nikt tego nie będzie robił celowo, z opinii znajomych Tamron również nie znosi zbyt dobrze wilgoci, więc zdania są naprawdę podzielone tym bardziej jeśli chodzi o kompatybilność w/w szkieł.
    Jeśli obiektyw będzie miał się posypać to i tak się sypnie czy mu w tym pomożesz czy nie , obojętnie czy zapłacisz parę setek czy parę tyś.
    Odwiedź dobry sklep, cyknij kilka klatek z każdego proponowanego przez kolegów i będziesz miał jasność...pozdrawiam!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •