Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ksiaze Zobacz posta
    Chciałem się podzielić moją historią z czyszczeniem matrycy D7000, bo miałem jedną irytującą plamkę. Nie wiem co zrobiłem nie tak, ale uczulam na to. Zgodnie z intrukcją video wyciągnąłem taką szpatułkę z opakowania i po uprzednim wydmuchaniu ewentualnych paprochów przeciągnąłem kilka razy z lewa do prawa. Mocuje sobie więc obiektyw i robię próbne zdjęcie... a tam mazy dokładnie takie z lewa do prawa. Próbowałem trzy razy, łącznie z osuszaniem dmuchawką, nic nie pomogło. Wciąż mazy, a to poprzczne, a to podłużne. Wyczyściłem ją wreszcie metodą "chałupniczą", ale gorzej juz nie mogło być.
    Ja do czyszczenia d7000 jak i d80 używałem płynu do czyszczenia optyki firmy Rotin + ich szpatułki do czyszczenia matryc w identyczny sposób jw. Udało się nawet wyczyścić brud z d80 którego nie mogłem usunąć szpatułką bez płynu. Produkt identyczny jak TU.
    Polecam taki sposób ale uważaj aby nie przesadzić z ilością płynu na szpatułce. Pzdr.
    D7000,D300S, D80, N80, N 18-70, 35 1.8G, 50 1.8D, 85 1.8G, 70-300VR, 2x SB900, S 17-50 2.8 EX
    HELIOS 52mm, JUPITER 135mm

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ksiaze Zobacz posta
    Chciałem się podzielić moją historią z czyszczeniem matrycy Nikona D7000, bo miałem jedną irytującą plamkę. Nie wiem co zrobiłem nie tak, ale uczulam na to. Zgodnie z intrukcją video wyciągnąłem taką szpatułkę z opakowania i po uprzednim wydmuchaniu ewentualnych paprochów przeciągnąłem kilka razy z lewa do prawa. Mocuje sobie więc obiektyw i robię próbne zdjęcie... a tam mazy dokładnie takie z lewa do prawa. Próbowałem trzy razy, łącznie z osuszaniem dmuchawką, nic nie pomogło. Wciąż mazy, a to poprzczne, a to podłużne. Wyczyściłem ją wreszcie metodą "chałupniczą", ale gorzej juz nie mogło być.
    Ja czyszczę szpatułkami zrobionymi z karty kredytowej i ściereczki do okularów. Płyn aktualnie Chemax 2 (przeciw parowaniu), wcześniej Rotin czy płyn Zeissa do czyszczenia ich mikroskopów i teleskopów (kosztuje bajońskie pieniądze). Z żadnym nie miałem żadnych mazów, jeśli odpowiednie się przejechało szpatułką.

    Jak zrobisz to za szybko lub niejednostajnie, to szpatułka zostawi płyn na matrycy, a ten nie odparowuje całkowicie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #33

    Domyślnie

    Żeby nie robić off-top-a pociągnę tutaj temat brudnej matrycy, który zacząłem w innym wątku. Mam body d7000 z przebiegiem niewiele ponad 10 tyś. zdjęć. Miesiąc temu czyściłem matrycę w sławnym krakowskim serwisie polecanym na tym forum. Po kilkunastu dniach dosyć intensywnego użytkowania pojawiły się plamy. Kolega GonzoG w innym wątku pisze, że plamy na matrycy to dolegliwość pojawiająca się w nowych egzemplarzach d7000 (rozumiem, że chodzi o te "niedotarte" z małym przebiegiem). Czy może ktoś potwierdzić tą tezę? Obecnie kupiłem sobie zestaw Rotina i bez problemu wszystko wyczyściłem. Natomiast mam nadzieję, że body przestanie chlapać.

  4. #34

    Domyślnie

    Czytaj co się pisze... Ewentualny olej na matrycy to dolegliwość nowych aparatów. Nie z przebiegami 10k, a w granicach 1-2k.
    Brud na matrycy, to dolegliwość wszystkich cyfrowych aparatów.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #35

    Domyślnie

    No właśnie nie mogłem tego pojąć co napisałeś. Teraz wszystko zrozumiałem. Dzięki za odpowiedź.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •