Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Nie wyrobi się - standard oczekiwania to trzy tygodnie,
    Jak paprochów nie widać przy przysłonie 8 to daj sobie spokój z czyszczeniem przez serwis, szkoda czasu i nerwów
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki za odp. Paprochów nie widać ale w psychice jest ból z powodu plam oleju. To moja pierwsza lustrzanka i boli mnie to, że kupując sprzęt o którym zawsze marzyłem dostałem prezent w postaci piegów na zdjęciach. Aparat oddam ale w listopadzie lub grudniu. Porobię trochę zdjęć i zobaczę czy problem się pogłębi i zasyfi więcej kadru olejem. Myślałem, że Nikon zlikwidował chlapanie od czasu premiery ale widzę, że olali temat.

  3. #13

    Domyślnie

    Polecam czyścić samemu aparat bo jakoś średnio wierzę w te serwisy. Najpierw proponuje kupić gruszkę GIottos i próbować dmuchać. TA gruszka ma dużą moc i nie zasysa powietrza od strony dmuchu. Jak to nie pomoże to zostaje czyszczenie na mokro jakimś gotowym zestawem.

  4. #14

    Domyślnie

    ja miałem taki przypadek jak ty,odesłałem do serwisu ,matrycy do końca nie wyczyścili jak naleźy a ponadto odesłali mi body z zabrudzoną matówką- brudu jak na pustyni,odesłałem z powrotem,odesłali mi z porysowaną matówką, i ponownie kazali przysłac .rozmowa z kierownikiem serwisu nic nie dała.aparat sprzedałem,odradzam wizytę w serwisie.
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  5. #15

    Domyślnie

    Też miałem ten przypadek. Oddałem aparat do serwisu do regulacji AF napisałem również żeby wyczyścili matrycę zrobili to ze skutkiem odwrotnym- miałem więcej syfu na matrycy niż przed serwisem. Prosta rzecz a wyniki marne nawet odwrotne. Kup zestaw do czyszczenia w necie dużo filmów materiałów jak i czym czyścić. Na pewno będziesz bardziej dokładny i ostrożny niż Ci w serwisie co robią masówe. Dla nich to tylko sztuka dla Ciebie to skarb
    Z50, D7000, 18-105 3.5-5.6VR, 35/1.8G, N105 2.8 VR, 70-200/2.8 , Nissin Di622, SB-910

  6. #16

    Domyślnie

    Wysłałem jednak D7k na czyszczenie. Efekt? Wrócił po 2 tygodniach ale nadal pozostały 3 czarne kropki i dodatkowo patrząc przez wizjer obok centralnego kwadracika AF leży paproch tak czarny że ślepy go tylko nie zauważy. Serwis za usługę w ramach gwarancji (3 tyg po zakupie) zażądał ode mnie 104 zł za niedoczyszczenie matrycy i zabrudzenie matówki. Hmm brudzą i każą za to płacić coś tu nie w tę stronę idzie. Oczywiście nie zapłaciłem i aparat poleciał z powrotem do serwisu. Kolejne dni bez aparatu

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bad4u Zobacz posta
    Wysłałem jednak D7k na czyszczenie. Efekt? Wrócił po 2 tygodniach ale nadal pozostały 3 czarne kropki i dodatkowo patrząc przez wizjer obok centralnego kwadracika AF leży paproch tak czarny że ślepy go tylko nie zauważy. Serwis za usługę w ramach gwarancji (3 tyg po zakupie) zażądał ode mnie 104 zł za niedoczyszczenie matrycy i zabrudzenie matówki. Hmm brudzą i każą za to płacić coś tu nie w tę stronę idzie. Oczywiście nie zapłaciłem i aparat poleciał z powrotem do serwisu. Kolejne dni bez aparatu
    Za 104 zł kupiłbym porządny zestaw do czyszczenia który wystarczył by na kilka razy.
    Mnie również po czyszczeniu matrycy w serwisie zasyfili matówkę, wielki czarny podłużny paproch w centrum wizjera, i nie był to paproch na matówce tylko w układzie luster, było to w d5000.
    Obecnie sam sobie czyszczę matrycę, szkoda czasu i pieniędzy na serwis.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bad4u Zobacz posta
    Wysłałem jednak D7k na czyszczenie. Efekt? Wrócił po 2 tygodniach ale nadal pozostały 3 czarne kropki i dodatkowo patrząc przez wizjer obok centralnego kwadracika AF leży paproch tak czarny że ślepy go tylko nie zauważy. Serwis za usługę w ramach gwarancji (3 tyg po zakupie) zażądał ode mnie 104 zł za niedoczyszczenie matrycy i zabrudzenie matówki. Hmm brudzą i każą za to płacić coś tu nie w tę stronę idzie. Oczywiście nie zapłaciłem i aparat poleciał z powrotem do serwisu. Kolejne dni bez aparatu
    A nie napisali Ci, że matówkę też czyścili ??
    Bo mi przyszło podsumowanie naprawy właśnie taką adnotacją:
    "Matówka czyszczona w miarę możliwości"
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    Nawet nie czytałem adnotacji tylko złapałem za aparat i pani z FJ pstryknąłem zdjęcie, wydrukowałem na miejscu w formacie 10x15 i plamki na zdjęciu stały się załącznikiem. Nie wierzę, że tak duża firma jak Nikon ma takie podejście do klientów. Przecież to dzięki nam zarabiają. Za wydane 3,5 tyś chciałbym mieć czystą matrycę i wizjer!!! Kiedyś ponoć ten aparat kosztował nawet 5,5 tyś. Tyle $$$ a tu takie wpadziochy!!!

  10. #20

    Domyślnie

    Kolejny naiwny i wierzy w rzetelność marki, a trza było posłuchać co ci inni radzili, ale witaj w klubie zadowolonych inaczej
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •