Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stanisław Udławsię Zobacz posta
    Pomocy!!

    Ludzie, drodzy przyjaciele.
    Dramatyczniej się nie da?

    Cytat Zamieszczone przez Stanisław Udławsię Zobacz posta
    Skoro lepszy, to dlaczego ilość MP to śmieszne 16... Natomiast 5200 ma ich aż 24M.


    Ktoś może powiedzieć, co będzie słuszną uwagą, iż się nie znam - moje pytanie niezawodnie o tym świadczy.
    Skoro więc się nie znam, po co mi tak dobry aparat. Proszę, nie uciekajcie się do takiej argumentacji.

    Pilna pomoc! 5200 VS 7000 Który lepszy (dla profesjonalisty)??
    Nie ma to jak profesjonalista od siedmiu boleści, który nie ma pojęcia o tak podstawowej rzeczy jak rozdzielczość matrycy
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #22

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś po przeczytaniu tematu i pierwszego postu nie zauważa, że to perfidna prowokacja i dyskutuje dalej to światło latarni zwanej inteligencją jest w tobie nikłe
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stanisław Udławsię Zobacz posta
    Bardzo proszę, odpowiedzcie mi na powyższe pytanie - jak to możliwe, iż rzekomo lepszy aparat ma mniej MP...
    Jest to całkowicie niemożliwe, dlatego właśnie zostawiłem na murku przed sklepem marnego D3sa razem ze śmiesznym hasselem, a kupiłem sobie 5200. Nareszcie czuję, że żyję!
    Jak mogłem tego wcześniej nie widzieć!?

    Cytat Zamieszczone przez Dexter88 Zobacz posta
    Jeżeli ktoś po przeczytaniu tematu i pierwszego postu nie zauważa, że to perfidna prowokacja i dyskutuje dalej to światło latarni zwanej inteligencją jest w tobie nikłe
    Phi, Doctor Obvious

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez picia78 Zobacz posta
    ...słaby z Ciebie pro skoro zadajesz tak kertyńskie pytanie , z całym szacunkiem !
    Ja tu niestety nie widzę nic a nic z szacunku. Po to jest to forum by można było się z niego coś dowiedzieć. Nikt nikogo nie przymusza do udzielania odpowiedzi. Dla wielbicieli teorii spiskowych polecam forum <<klik>> Do kolegi Stanisława, rozumiem że to pytanie o aparat dla pro to po prostu żart. Jeśli tak jest to sprawdź nikona D5100. Przy twoim obecnym stanie wiedzy, będzie to aparat który przez dłuższy okres czasu w niczym Cię nie będzie ograniczał. Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    Drodzy przyjaciele!

    Przeczytałem Wasze odpowiedzi. Kilku z Was stawia pytanie, daje wyraz swojej wątpliwości czy temat przeze mnie poruszony, jest z całą pewnością podyktowany chęcią wyjaśnienia danej sprawy, czy też, być może jest... żartem. Zapewniam Was, wkrótce wydam parę tysięcy, tak więc do śmiechu mi nie jest, naturalnie, wydając je, otrzymam coś w zamian. I to owe "coś", sprawiło, iż zdecydowałem się prosić o Waszą pomoc.

    Gdy pytam się o różnicę pomiędzy 7000 a 5200, czynie to dlatego, iż naprawdę odpowiedzi na owe pytanie nie znam.
    Nigdy, choć przez atom sekundy, nie pragnąłem sobie z kogokolwiek żartować uciekając się do jakiegokolwiek sposobu.

    Mam dwa ostatnie pytania, pierwsze znacie, jednak pragnę, definitywnej odpowiedzi.

    1. Lepsza jakość zdjęć - który aparat zapewni lepsze zdjęcia w wysokim ISO i kiepskim oświetleniu - D5200 czy D7000?
    2. Jaka karta pamięci. Konkretnie - transfer. Pragnę zaznaczyć, iż będę robił zdjęcia seryjne 6kl/s oraz filmy full HD.
    94MB/s, 60MB/s czy 30MB/s?

    Bardzo proszę o pomoc.

  6. #26

    Domyślnie

    ja bym wolał te marne 16mpx w zupełności wystarcza teraz mam ....jeszcze marniejsze 12.......i nie płacze poza tym większa rozdzielczość a matryca taka sama chodzi o wielkość

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stanisław Udławsię Zobacz posta
    Gdy pytam się o różnicę pomiędzy 7000 a 5200, czynie to dlatego, iż naprawdę odpowiedzi na owe pytanie nie znam.
    W poniższych linkach znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania:

    http://snapsort.com/compare/Nikon-D5200-vs-Nikon_D7000
    http://versusio.com/pl/nikon-d5200-vs-nikon-d7000
    Nikon

  8. #28

    Domyślnie

    Ja bym raczej powiedział, że z takich tabelek to nic ciekawego się nie da dowiedzieć. Kolega upewniłby się jedynie że 24mpix to więcej niż 16mpix i nie daj boże jeszcze uwierzyłby w bzdury typu, że pierwsza matryca wyłapie 50% więcej szczegółów
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 29-06-2013 o 15:56

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja bym raczej powiedział, że z takich tabelek to nic ciekawego się nie da dowiedzieć. Kolega upewniłby się jedynie że 24mpix to więcej niż 16mpix i nie daj boże jeszcze uwierzyłby w bzdury typu, że pierwsza matryca wyłapie 50% więcej szczegółów
    Może i czasami coś w tego typu zestawieniach autorzy "przekombinują" (szczególnie te wartości % czasami mogą wywoływać w niektórych osób uśmiech na ustach) ale i sporo można się z nich dowiedzieć. Dzięki tego typu tabelkom mamy w miarę logiczne zestawienie czy porównanie (w dość czytelnej formie i w jednym miejscu) np. funkcji interesujących nas aparatów.
    Nikon

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stanisław Udławsię Zobacz posta
    Ktoś może powiedzieć, co będzie słuszną uwagą, iż się nie znam - moje pytanie niezawodnie o tym świadczy.
    Skoro więc się nie znam, po co mi tak dobry aparat. Proszę, nie uciekajcie się do takiej argumentacji...
    napisałeś też:
    Pilna pomoc! 5200 VS 7000 Który lepszy (dla profesjonalisty)??
    No i tego nie rozumiem - dlaczego dla profesjonalisty?? skoro się nie znasz.

    Cytat Zamieszczone przez Stanisław Udławsię Zobacz posta
    D5200 czy D7000?
    2. Jaka karta pamięci. Konkretnie - transfer. Pragnę zaznaczyć, iż będę robił zdjęcia seryjne 6kl/s oraz filmy full HD.
    94MB/s, 60MB/s czy 30MB/s?
    Jeśli filmy to twój wybór jest prosty - D5200.
    Karta - wolna 30MB/s będzie przy szybkiej serii spowalniała. Zalecam 60MB/s. Więcej - też dobrze, ale przepłacasz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •