Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak i całkiem możliwe, że działać nie będzie. Jak do tej pory potwierdzone jest, że YN622N działa tylko z SU-800 i SB-700/900/910. Żadne inne lampy nie działają jako sterownik. Gdzie PW działa również z SB-800. Ale jak na razie dopiero pierwsze sztuki trafiają od odbiorców.
    Widzę tutaj zadziwiającą niekompatybilność, w końcu CLS to CLS i nie ważne czy pochodzi z SB800, czy z SU800.
    Być może poprostu YN622N nie jest jeszcze prawidłowo przetestowane, bo teoretycznie powinno działać z każdym sterownikiem CLS.

    * Pisałem to już kilka lat wcześniej i napiszę ponownie
    Dlaczego Nikon nie zaaplikował do dziś radiowego CLS do body i lamp?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Widzę tutaj zadziwiającą niekompatybilność, w końcu CLS to CLS i nie ważne czy pochodzi z SB800, czy z SU800.
    Być może poprostu YN622N nie jest jeszcze prawidłowo przetestowane, bo teoretycznie powinno działać z każdym sterownikiem CLS.
    Nie do końca. Nie każda lampa z trybem master musi jednakowo komunikować się z body.
    PW też działa tylko z lampami Nikona, z innymi z trybem master już nie. Z resztą PW początkowo działało tylko z SB-800, dopiero po aktualizacji zaczęło działać z SB-700 i SB-900/910. Tak więc są jakieś różnice między tymi lampami.

    Co do działania SB-800 jako sterownika, to wg. niektórych działa (komentarza na LightingRoumors), a wg. innych YN622N w ogóle ma jakieś problemy z komunikacją z SB-800, co potwierdził również serwis Yongnuo i mają ponoć nad tym pracować.
    Natomiast Yongnuo twierdzi, że SB-800 ma trochę inny protokół komunikacji jako CLS Master i przynajmniej na razie nie będzie działać jako sterownik.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    [...]Co do działania SB-800 jako sterownika, to wg. niektórych działa (komentarza na LightingRoumors), a wg. innych YN622N w ogóle ma jakieś problemy z komunikacją z SB-800, co potwierdził również serwis Yongnuo i mają ponoć nad tym pracować.
    Natomiast Yongnuo twierdzi, że SB-800 ma trochę inny protokół komunikacji jako CLS Master i przynajmniej na razie nie będzie działać jako sterownik.
    Nie do końca chce mi się w to wierzyć, co twierdzi Yongnuo. Sam protokół CLS musi być identyczny dla wszystkich urządzeń, w których jest zaaplikowany. W przeciwnym razie stare puszki nie działałyby z nowymi lampami i na odwrót. MZ mają problem ze swoją elektroniką lub softem, który nie wyrabia się w czasie z "ramkami".
    Zastosowali dość pokrętny sposób myślenia:
    - prawdopodobnie YN622N sczytuje sygnał ze sterownika, sprawdza sumę kontrolną, przetwarza sekwencję CLS na sygnał iTTL, następnie wysyła go do odbiornika droga radiową, gdzie ponownie jest sprawdzana poprawność otrzymanej informacji i dopiero wtedy przesyłane są sygnały na stopkę lampy. Prawdopodobnie to trwa zbyt długo.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    * Pisałem to już kilka lat wcześniej i napiszę ponownie
    Dlaczego Nikon nie zaaplikował do dziś radiowego CLS do body i lamp?
    Canon już na to wpadł, a Nikon pewnie w tyle nie zostanie, ale będzie to oznaczało tylko współpracę z najnowszymi (najdroższymi) modelami...

    Ja bym widział takie urządzenie, które przechwytuje przedbłyski lampy zbudowanej Miałoby jakiś panel, który wychodziłby przez palnik lampki wbudowanej, przerabiał ten wygnał na radio i przekazywał do odbiorników pod stopkami sabinek albo na zasadzie radio poppers, przekazywałbym radiem przedbłyski do nadajnika IR montowanego na czujniku sabinki kompatybilność z każdym body i każdą lampą obsługującą CLS

    (dla body bez wbudowanej lampki byłaby oczywiście opcja montowania przed zewnętrzną lampę master albo SU-800, jednak to właśnie jest radio poppers... dlatego najmilej widzianym pomysłem byłby panel sczytujący lampę wbudowaną jeżeli istnieje takie rozwiązanie to podeślijcie linka )

  5. #15
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    Canon już na to wpadł, a Nikon pewnie w tyle nie zostanie, ale będzie to oznaczało tylko współpracę z najnowszymi (najdroższymi) modelami...

    Ja bym widział takie urządzenie, które przechwytuje przedbłyski lampy zbudowanej Miałoby jakiś panel, który wychodziłby przez palnik lampki wbudowanej, przerabiał ten wygnał na radio i przekazywał do odbiorników pod stopkami sabinek albo na zasadzie radio poppers, przekazywałbym radiem przedbłyski do nadajnika IR montowanego na czujniku sabinki kompatybilność z każdym body i każdą lampą obsługującą CLS

    (dla body bez wbudowanej lampki byłaby oczywiście opcja montowania przed zewnętrzną lampę master albo SU-800, jednak to właśnie jest radio poppers... dlatego najmilej widzianym pomysłem byłby panel sczytujący lampę wbudowaną jeżeli istnieje takie rozwiązanie to podeślijcie linka )
    Nie istnieje, bo brakło kasy na realizację
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=141456 takie rozwiazanie mogło działać z każdym systemem (Nikon, Canon), gdyż miało działać jako "radiowy przedłużacz" nie ingerując w przesyłane dane, a jedynie zamieniając impulsy podczerwieni na fale radiowe i ponownie na podczerwień.
    Odchodzimy od tematu i robimy OT
    W każdym razie MZ YN622N powstało zbyt póżno, a Debao traktuję jako ciekawostkę. Nikon aplikując radiowy CLS w body i lampy w dniu dzisiejszym już na tym raczej nie zarobi zbyt wiele.
    Przez te trzy lata powstały radiowe systemy niezależne od CLS i są one relatywnie tanie.
    Następnym krokiem będzie pewnie uniwersalny wyzwalacz radiowy dla N/C od niezależych producentów, ale pewnie minie jeszcze kilka lat.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Niestety nie może, jedno komunikuje się w podczerwieni, drugie za pośrednictwem fal radiowych. Tutaj myk polega na tym, by zczytywać sekwencję ze stopki YN322N i rozsyłać ją drogą radiową, jak na tym rysunku
    Nie o to mi chodziło, chodziło o to, że to działa tak samo jak lampa na stopce YN622.

    Ja myślałem, że przesyłanie ustawień do lamp odbywałoby się przez podczerwień (z poziomu SU), a samo wyzwalanie drogą radiową, mylę się?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plan3s Zobacz posta
    Nie o to mi chodziło, chodziło o to, że to działa tak samo jak lampa na stopce YN622.

    Ja myślałem, że przesyłanie ustawień do lamp odbywałoby się przez podczerwień (z poziomu SU), a samo wyzwalanie drogą radiową, mylę się?
    Mylisz się. Wszystko odbywa się drogą radiową. Jaki miałoby to sens inaczej - zdolność wyzwalania 100m, komunikacji aparatu z lampami 5-10m ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plan3s Zobacz posta
    Nie o to mi chodziło, chodziło o to, że to działa tak samo jak lampa na stopce YN622.

    Ja myślałem, że przesyłanie ustawień do lamp odbywałoby się przez podczerwień (z poziomu SU), a samo wyzwalanie drogą radiową, mylę się?
    Nie. Chodzi o odczyt danych ze stopki; nie ważne czy SU, czy z lampy, a następnie wszystkie dane są wysyłane droga radiową (SU800 to tak naprawdę też lampa błyskowa, tylko o mniejszej mocy i przesłonięta filtrem IR)

  9. #19

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was używał tego Debao i mógłby podzielić się wrażeniami?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  10. #20

    Domyślnie

    Podłączam się z pytaniem sprzed roku
    D500 ; D300s; N35 1.8G ; N17-55 2.8 ; N70-200 2.8 VR; SB-900; SB-5000 ; N P610

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •