Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70-200/2.8 APO DG HSM + Nikon D5000

    Panowie i Panie!

    Mam wielki dylemat czy zakup tego obiektywu to dobry wybór.
    Cenowo jest to warte tyle co moje auto, więc chcę podjąć jak najlepszą decyzję.

    Posiadam Nikona D5000 i szukam dobrego tele, który nakierowany ma być głównie na sport (piłka nożna, siatkówka w HALI, wyścigi samochodowe) + Sesje plenerowe + Krajobrazy, Widoki Miasta.

    Pytam głównie osób mających do czynienia z tymże obiektywem. Czy próbowaliście robić nim zdjęcia w hali, gdzie często trzeba używać ISO podchodzącego do 2000.

    Ponadto miałem raz założoną tą Sigmę i rzuciło mi się w oczy dość duże mydło. To przypadłość egzemplarzy poszczególnych, czy ogólnie całej serii ?

    Kocham też robić wschody, zachody słońca, zbliżenia na Tatry. Dlatego potrzebne mi naprawdę fajne tele. 200 mm to niedużo, ale są konwertery (Jest to cokolwiek warte, czy niekoniecznie) ?

    W orbicie konkurencji znajduje się Nikkor AF-S VR 70-300 + Sigma 135-400 + Sigma 100-300/4
    (Ludzie zachwalają też Tamrona 70-200/2.8, ale niestety z moich Nikonem D5000 to nie podejdzie)

    Wiem, że wątek o Sigmie jakiś się już przewinął, ale chodzi mi konkretnie o działanie z puszką typu D5000.

    Pozdrawiam Serdecznie!

  2. #2

    Domyślnie

    A co jest nie tak z Tamronem 70-200, że z Twoim body nie będzie działał?
    D7100+11-16 2.8; 35 1.8; 17-55 2.8; 70-200 2.8 VC

  3. #3

    Domyślnie

    Tamron ma AF wbudowany, ale to zwykły AF a nie ultradźwiękowy silnik. Z D5000 zakręci, bo napęd jest przekazywany przez styki. Mydło w Sigmie to nie reguła - miałem wcześniej do Pentaxa, która była ok, teraz mam do Nikona i jestem bardzo zadowolony. AF całkiem sprawnie sobie radzi, ostrość też dobra na F2.8 i 200mm, rewelacyjna od F3.5.
    NIKON SYSTEM

  4. #4

    Domyślnie

    Ostatnio myślałem nad tą Sigma ale udało mi się złapać na ebayu w tej samej cenie 100-300/4 i szczerze do d5000 bym go nie polecał. O ile sam obiektyw jest super to przy jego wadze i rozmiarach w porównaniu do Twojego body może być nieciekawie.

  5. #5

    Domyślnie

    Nikolai - zawsze można zainwestować w monopod i robi się stabilnie. D5000 będzie dość komicznie wyglądał z tą Sigmą, ale sprzęt nie ma wyglądać, a ma robić zdjęcia. Jeśli trafisz na dobrą Sigmę 100-300 to bierz. Miałem kiedyś, bardzo fajne szkło.
    NIKON SYSTEM

  6. #6

    Domyślnie

    KUBAS95 prawda, monopod może sporo pomóc choć mobilności nie poprawia.

    A co do mydła to jest to kwestia egzemplarza, przed zakupem poproś o sample, a najlepiej sam przetestuj obiektyw.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBAS95 Zobacz posta
    Nikolai - zawsze można zainwestować w monopod i robi się stabilnie. D5000 będzie dość komicznie wyglądał z tą Sigmą, ale sprzęt nie ma wyglądać, a ma robić zdjęcia. Jeśli trafisz na dobrą Sigmę 100-300 to bierz. Miałem kiedyś, bardzo fajne szkło.
    Ja bym sie obawiał f4 przy sporcie na hali.
    D700, S24-105/4 ART.

    "...the first thing that you want, will be the last thing you'll ever need"

  8. #8

    Domyślnie

    To też w tym wypadku zostaje Sigma 70-200/2.8.
    NIKON SYSTEM

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •