Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    okolice Opola
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pietia79 Zobacz posta
    Nawet nie wiesz jak wielu użytkowników D7000 chciałoby, żebyś miał rację...
    Ale to niestety nie żadne bzdury. Inaczej sam bym kupił D7000 a nie odkładał na 7100.
    Na wielu działa siła podświadomości. Kupując D7000 o tak złej sławie każdy będzie szukał wad i prędzej czy później coś znajdzie. Natomiast kupując tak osławionego d7100 nikt się nie przyzna do jego ewentualnych wad. bo po co się narażać.....( oczywiście nic nie mam do d7100) ale nie popadajmy w paranoje.
    Ostatnio edytowane przez GrAn ; 25-06-2013 o 21:20
    D7200*Nikkor 17-55 f2,8 *Nikkor 35 f 1,8*SB 800.*


  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GrAn Zobacz posta
    Na wielu działa siła podświadomości. Kupując D7000 o tak złej sławie każdy będzie szukał wad i prędzej czy później coś znajdzie. Natomiast kupując tak osławionego d7100 nikt się nie przyzna do jego ewentualnych wad. bo po co się narażać.....( oczywiście nic nie mam do d7100) ale nie popadajmy w paranoje.
    Ja tam nie wiem, jak sie okaże że nowi nabywcy D7000 nie narzekają to przyznam Ci rację i sam kupię. Ale nie posądzam ludzi z forum, którzy jednak coś tam więcej wiedzą o robieniu zdjęć, że sobie wymyślili problem, niestety...
    D80, N 18-105 VR, N 50 1.8, MB-D80, Velbon DF-60, Tamrac Aero 80, Schwinn Rocket Pro, Giant Terrago, Merida Kalahari 550

  3. #13

    Domyślnie

    Jak jesteś początkujący to kup D5200, od D7000 trzymaj się z daleka (bo jak trafisz na felerny to jako początkujący nie będziesz miał żadnej radości z fotografowania tylko użeranie się z problemami), a jak już pobawisz się i zasmakujesz fotografii to kupisz sobie D7100, wtedy już będzie tańszy.
    (a o problemy z D7000 pytaj ich posiadaczy, a nie teoretyków)
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pietia79 Zobacz posta
    Nawet nie wiesz jak wielu użytkowników D7000 chciałoby, żebyś miał rację...
    Ale to niestety nie żadne bzdury. Inaczej sam bym kupił D7000 a nie odkładał na 7100.
    Tych wielu użytkowników to przesada bo 50% podpiera się tym co w sieci wyczytała i nakręca temat o D7000 ,
    usterki zdarzają się ale w tym pułapie cenowym D7000 jest najlepszym wyborem i warto zaryzykować ,
    trzeba przetestować aparat w sklepie najlepiej z Nikkor 50mm f/1,8D i jak na f/1,8 trafia w punkt to AF ok ,
    mam D7000 i kupiłem go pomimo że tyle o nim złego na forum piszą < rewelacyjnie się sprawuje i extra zdjęcia robi ,
    pietia79 nie kupujesz D7k raczej dlatego że D7100 a nie z powodu tych postów często bezsensownych w temacie o D7k .

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem D7000 i byłem z niego zadowolony - z nikkorem 17-55 i 85mm f/1.8D nie potrzebował mikrokalibracji, a znowu z 35mm f/1.8G był spory BF.
    Teraz mam D600 - drugi model o złej reputacji tutaj na forum, dla mnie jest rewelacyjny. Większość narzekających nawet nie miała z nim kontaktu na dłużej niż pomacanie w FJ, prawdziwi użytkownicy piszą o nim raczej w superlatywach.

    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest jakiś problem z niektórymi D7000 i zakup obarczony jest jakimś ryzykiem, jednak aktualnie jest w dobrej cenie i może warto zaryzykować.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #16

    Domyślnie

    To może inaczej. Sam napisze coś dobrego na jego temat. Moje osobiste zdanie na temat D7000 jest bardzo dobre. To naprawdę świetny model, ze świetną matrycą. Szczerze żałuję, że w swojej karierze miał te rózne przeboje z AF, bo za taką cenę jaka jest obecnie kupiłbym go jeszce dzisiaj. Mówię zupełnie poważnie. To równie dobry wybór jak D7100, który jest rozwinięciem i udoskonaleniem pewnych rzeczy z D7000. No ale niestety - ten epizod w karierze D7000 odcisnął się sporym piętnem i dlatego z przykrością muszę zrezygnować z tego modelu. Nie chcę ryzykować odsyłania do serwisu, napraw które nie gwarantują powodzenia itd. a jak sam napisałeś ten zakup jest obarczony większym ryzykiem niż przy pozostałeych modelach. Tak więc nie wiem jak inni ale ja nie mam uczulenia na pisanie "czegoś dobrego" o D7000, wręcz przeciwnie ale niestety o jego problemach też trzeba pamiętać.

    Nie znamy dokładnych statystyk m.in dlatego, że Nikon zamiatał od początku sprawę pod dywan. A szkoda! Teraz byłaby jasność dla wszystkich kupujących. Jednak 20 osób nie zrobiłoby takiego zamieszania a sam Fatman przetestował chyba 10 sztuk D7000 i wszystkie wykazywały wspomniany problem. To było dawno, być może teraz problemu już nie ma ale... dopóki nie kupisz to się nie przekonasz. Chcesz byc testerem? OK - umawiamy sie tak. Ja kupuję D7000 ale jeżeli wystąpią problemy z AF kupujesz go ode mnie za cenę mojego zakupu) Sam Nikon jest winny takiej a nie inne sytuacji w temacie D7000.

  7. #17

    Domyślnie

    Widze ze stworzyl sie watek zwolennikow i przeciwnikow D7K ale nie o to mi chodzilo zakladajac ten watek bardziej mi chodzilo o to ze jak nie D7K z 18-105 VR na poczatek to co byscie proponowali w zamian. Ja czytajac specyfikacje + ergonomie roznych body w tym zakresie cenowym wybralem D7k. Chcac dowiedziec sie wiecej trafilem na to forum i tu sie troche rozczarowalem problemami co do tego modelu. Dlatego skupiam sie na poczatku na body i konsekwentnie chce rozbudowac sie w kierunku szkiel oczywiscie nie odrazu ale z czasem i nie chce zeby sie okazalo ze kupie jakies body dokupie 3-4 szkla i za pol roku okaze sie ze jednak body jest za slabe i znowu inwestycja w nowe body dlatego chce wybrac cos co wystarczy mi na jakies 3-4 lata a przez ten czas bede mogl sie skupic na nowych szklach

  8. #18

    Domyślnie

    To body nie jest słabe. Od ponad roku używam go z 18-105 stopniowo rozbudowując zestaw o obiektywy stałoogniskowe: Nikkor 50mm 1.8, Nikkor 35 mm 1.8, samyang 14mm, Nikkor 24 mm 2.8. Aparat sprawuje się świetnie ze wszystkimi szkłami. Fakt, że musiałem wysłać korpus do kalibracji AF w momencie zakupu pierwszego jasnego skła z uwagi na BF, którego nie zauważyłem z kitowym 18-105, teraz nie muszę mikroregulować na żadnym ze szkieł. Na podstawie własnych doświadczeń mogę szczerze polecić ten model, szczególnie za kasę za jaką można ten aparat ostatnio kupić.
    Wypijmy za blendy...

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Horní Slezsko
    Posty
    80

    Domyślnie

    Chyba bez sensu jest wypytywanie co kupić w zamiast D7000 bo nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Ja brałbym nowego D7k i intensywnie przetestował. Masz na to 10 dni. Ja podobnie testowałem u siebie obiektyw N 35 1.8, a też było sporo postów że to szkło nie współpracuje z D5100. Faktycznie szału nie ma , ale odsetek nieostrych zdjęć jest dla mnie do zaakceptowania, więc obiektyw został na stałe zamocowany do body.
    Poczytaj uważnie wątki dotyczące d7k, będziesz miał większą jasność na co zwrócić szczególną uwagę. Jak coś nie "teges" to zwrot, i wtedy pogłówkujesz co w zamian.
    Pozdrawiam!

  10. #20

    Domyślnie

    Na poczatek to jesli zdecyduje sie na D7K to napewno w sklepie sprawdze ale wiadomo jak to w sklepie :/ na poczatek z 18-105 moze Af trafiac idealnie a jak z czasem dokupie inne szkla to tez roznie moze byc ale jedyny + to ze 2 lata gwarancji mam tylko nie chcialbym zaczynac przygody z fotografia od serwisu ale jak se tak pomysle jak ma sie trafic wadliwa sztuka to jak kupie D7K czy D5xxx to tez moze sie trafic wadliwy wcale nie jest powiedziane ze nie. Szkoda ze w wiekszosci postow nie koniecznie w tym watku ludzie nie majac w rekach tego body obsmarowuja go. Nie twierdze ze jakies pojedyncze sztuki mialy jakies problemy ale mysle ze jednak na rynek wyszlo juz tyle sztuk a problemy faktyczne osob ktore mialy badz maja to body sa sporadyczne. Slyszalem tez ze najlepiej kupic body w niemczech badz anglii, choc sam uwazam ze to raczej wiekszego znaczenia miec nie bedzie. Ale sam fakt ze obecnie przebywam w UK wiec sztuka bedzie angielska

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •