Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zakup spacerzooma do d3100

    Witam!

    To mój pierwszy post na forum więc bardzo serdecznie chciałbym się przywitać i będę tutaj teraz częściej zaglądał.

    Przejdę teraz do problemu. Chcę zakupić spacerzooma (18-135 jest trochę za krótki) czyli nie mniej niż 18-200. Wiem, że lepiej 2 obiektywy i nad czymś twórczym pomyślę w przyszłości a na razie chcę uniwersalności. Byłem w zasadzie zdecydowany na nikkora 18-200 VR. Ale teraz już mam klika typów:

    1. Tamron 18-270 Di II VC PZD
    2. AF-s 18-200/3.5-5.6G ED VR

    Nie wiem dlaczego te są takie tanie:

    3. Sigma 18-200 F3.5-6.3 DC OS HSM II
    4. Tamron AF18-200mm F/3.5-6.3 XR Di II LD

    I już sam nie wiem w zasadzie który lepszy i dlaczego. Kwota to koło 1500zł mogę dać ale to na prawdę max. Prosiłbym o odpowiedzi i ewentualne sugestie i jedno zdanie uzasadnienia (bo nie za bardzo orientuję się w temacie)

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Bierz używanego 18-200 VR w wersji pierwszej, i lekko naciągając budżet, dokup 35/1.8. Ten pierwszy to niezwykła uniwersalność ogniskowych, i poza skrajnymi końcami jest niezły optycznie, natomiast ten drugi to jasny, niezwykle ładnie "rysujący" obiektyw stałoogniskowy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o stałeczkę to na pewno zostanie zakupiona i nie liczy się ona w podanym budżecie. 1500 jest tylko na spacerzoom a na stałkę albo szeroki-kąt przewiduję kolejny budżet.

    Nikkor 18-200 będzie lepszy jednak od tamrona?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •