Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie Epson L800 papier

    Witam,
    Kupiłem tytułowego Epsona ale teraz nie wiem jaki papier stosować do niego, żeby uzyskać dobry kompromis pomiędzy ceną a jakością z lekkim plusem na jakość.
    Mam Color Munki Photo więc mogę sobie oprofilować papier jeśli będzie trzeba. Zamierzam używać oryginalnych tuszy.

    Jaki papier polecacie i gdzie najkorzystniej go kupować?

  2. #2

    Domyślnie

    ... z tanich próbowałem noname z media i saturna, efekty ok. Czasami papier o dobrej gramaturze bywa w Lidlu. Dobre ceny mają papiery Epsona kupowane na allegro.
    Nikon

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Coś czytałem kiedyś o Tetenalu ale nie pamiętam o którym (widzę, że jest ich wiele). Gdyby ktoś miał doświadczenie i może porównywał (niekoniecznie Tetenal) to proszę o podanie konkretnego modelu. Zależy mi, żeby zdjęcia były trwałe. Może któryś z tańszych Ilfordów?

  4. #4

    Domyślnie

    Jesteś z Poznania? Matowy / błyszczący?

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Nie. Błyszczący.

  6. #6

    Domyślnie

    To nie pomogę, bo zostałem fanem matowych..

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Nie wykluczam matowych. Podpowiedz proszę.

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tu masz papiery Epsona, popatrz co jest w ofercie. . Głównie drukuję na Epson Premium Semigloss, a jak potrzebuję naprawdę wybitnej jakości to używam Premium Glossy. Jak dobrze poszukasz w necie, to znajdziesz tanie dwupaki Epsona, tak tanie, że nie warto się męczyć z podłymi zamiennikami udającymi papier.

    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meu Zobacz posta
    Coś czytałem kiedyś o Tetenalu ale nie pamiętam o którym (widzę, że jest ich wiele). Gdyby ktoś miał doświadczenie i może porównywał (niekoniecznie Tetenal) to proszę o podanie konkretnego modelu. Zależy mi, żeby zdjęcia były trwałe. Może któryś z tańszych Ilfordów?
    hej.
    uzywalem w zyciu wielu roznych papierow, ale moim ulubionym jest Tetenal Lustre Photo 290b/m2
    Ten papier jest rewelacyjny. Ma fakture skorupki jajka i jest polblyszczacy. Zdecydowanie Ci go polecam. Nalezy do grupy papierow fine art i to naprawde widac i czuc jak sie wezmie w reke wydrukowana fotke.

    Ja tez mam do dyspozycji Munki Photo i powiem Ci, ze swietne efekty uzyskuje zarowno na profilu firmowym jak i zrobionym samodzielnie (tyle, ze ja drukuje na R2880)

    Jesli celujesz w jeszcze szlachetniejsze podloza to bardzo fajne sa plotna Hahnemuhle (swoje kosztuja).

    Jak chcesz cos wiecej sie dowiedziec to pisz.

    PS. rewelacyjne sa tez niektore papiery Lysona, tyle, ze trudno je kupic w Polsce i trzeba samemu robic pod nie profile.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi.
    Epsona można znaleźć w wielu sklepach.
    Ale nie mogę nigdzie znaleźć Tetenala o którym piszesz HYPER. Mógłbyś zdradzić gdzie kupujesz?

    Mam jeszcze pytanie: jakie ustawienia w sterowniku drukarki stosujesz podczas drukowania w PS? Nie mogę znaleźć ustawienia rozdzielczości i nie wiem jaki typ papieru wybrać - są tam dostępne tylko papiery epsona. Na razie wyłączam zarządzanie ICM (potem w PS wybieram profil) i wybieram papier Epson premium glossy to wszystko. Nie wiem czy to wystarczające ustawienia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •