Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Paulina

  1. #1

    Domyślnie Paulina

    Witam. Ogólnie to moje jedno z pierwszych zdjęć lustrem. Krytykę biorę na klatę chociaż wiem, że mogę tego nie udźwignąć..
    D3100/D90/N 18-55 18-105 VR. AF-S N 85 mm f/1,8G S AF 70-300 mm f/4,0-5,6. SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze za dużo miejsca u góry. Niebo jest prześwietlone,więc u góry nie ma nic co uzasadniałoby zostawienie tam tyle miejsce. Z kolei za mało miejsca z dołu, długie włosy modelki, mniemam, że piekne, ucięte na rzecz przepalonego nieba. No i niedoświetlenie z prawej strony twarzy modelki, sprawia wrażenie jakby była ubrudzona, te plamy światłocienia nie wyglądają dobrze.
    http://facebook.com/fotomagik
    D700 + N70-200/2.8 + N20/2.8 + N50/1.8 + N85/1.8 + N135/2.8 + S15/3.5 + SB900 i kilka innych pierdół

  3. #3

    Domyślnie

    Ok dziękuję za wskazówki. Trzeba będzie dużo ćwiczyć z obróbką zdjęć, bo patrząc na inne zdjęcia użytkowników tego forum jestem dalekooo od nawet dobrego efektu.. Jeszcze mam takie pytanie. Czy opłaca się stosować opcje RAW+jpg ? I co to daje jeżeli się opłaca włączyć taką opcje w body
    D3100/D90/N 18-55 18-105 VR. AF-S N 85 mm f/1,8G S AF 70-300 mm f/4,0-5,6. SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez znofek Zobacz posta
    Ok dziękuję za wskazówki. Trzeba będzie dużo ćwiczyć z obróbką zdjęć, bo patrząc na inne zdjęcia użytkowników tego forum jestem dalekooo od nawet dobrego efektu.. Jeszcze mam takie pytanie. Czy opłaca się stosować opcje RAW+jpg ? I co to daje jeżeli się opłaca włączyć taką opcje w body
    Daje Ci to tyle, że prócz RAWa masz dodatkowo plik JPG tworzony przez aparat od razu. jest to przydatne gdy robisz np. weselicho, gdzie światło jest mieszane i nie wiesz czy zdjęcie wyjdzie od razu czy trzeba je będzie poprawic. Wtedy mając i RAW i JPG decydujesz czy JPG nadaje się do oddania klientowi czy trzeba zdjęcie poprawić. jesli trzeba, masz RAW, jeśli nie, oddajesz JPG i masz mniej roboty. Ale i szybciej zapełnia się karta w aparacie więc trzeba ich dużo i o dużej pojemności
    http://facebook.com/fotomagik
    D700 + N70-200/2.8 + N20/2.8 + N50/1.8 + N85/1.8 + N135/2.8 + S15/3.5 + SB900 i kilka innych pierdół

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •