Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    223

    Domyślnie

    Muszę się zdeczko włączyć do dyskusji bo nie rozumiem dlaczego to niby 300 nie nadawałaby się na spacery, a tylko do zoo jak pisze Madebyzosiek ?, mając oczywiście na myśli przyrodę. Juz po podpięciu TC 1,4 na DX jest 420mm i obiektyw spisuje się o wiele lepiej jeżeli chodzi o jakość optyczną i AF niż 200-500 / jeżeli chodzi o wersje 300 F4 PF VR to polecam bo to bardzo dobre optycznie szkło , ale uzywkę to można znaleźć chyba dopiero w cenie około 6500 zł. Jeżeli 300mm to tak mało to jaki sens wywalać tyle kasy na 300 2,8 VR lub VR II ? Dalej mamy tylko 300, a jedynie trochę lepszą ostrość i oczywiście ładniejsze rozmycie , ale za to klocka do dźwigania, który jest na pewno super do czatowni i na pokazy lotnicze z TC gdy nie przemieszczamy się za bardzo. Jeżeli trafi się faktycznie super sztukę 200-500 to chyba najlepszy wybór bo stabilizacja i kolorki rewelka tylko czy to obiektyw spacerowy ? Nikkor 200-500 uzywkę można spokojnie kupić za około 5200-5500 zł.

  2. #42

    Domyślnie

    Panowie, pytam gdyż miałem sigme 300/2.8, która ważyła koło 2,5 kg i spacery z nią były uciążliwe. Uprzedzam przed postami typu "to nie obiektyw na spacer" i z tym się zgodzę, ale jak nosiłem nikkora 70-300 gdzie 95% zdjęć robiłem na 300mm to szlak mnie trafiał jak zrobiłem fajne zdjęcie ale brakowało mi jakości sigmy, która leżała w domu, dlatego wolałem się męczyć ale nie tracić fajnych scen. Fotografuję głównie ptaki, nie mniej jednak spacery robię czasem po kilkanaście km z aparatem a nie chcę wracać do domu jak po treningu cross fit . 300/4 to szkło, które chcę kupić tylko właśnie pytam czy idzie z nim przeżyć takie spacerki.

  3. #43

    Domyślnie

    Jeżeli spacerowałeś z Sigmą 300 2.8, to Nikkor 300 F4 będzie lekki jak zabawka

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jeżeli spacerowałeś z Sigmą 300 2.8, to Nikkor 300 F4 będzie lekki jak zabawka
    Problem w tym, że to kosztowało dużo wysiłku, noszona była zawsze na statywie na barkach. Nikkora chciałbym nosić bez statywu, ale jak czytam podpowiedzi kolegów z forum to może faktycznie będzie rozsądny pasek przykrecony do uchwytu na statyw przy obiektywie, wtedy nie powinienem raczej mocno odczuć różnicy między 750 g Nikkora 70-300 a 1500g Nikkora 300/4 tym bardziej że lepiej powienien się rozlożyć środek ciężkości.

  5. #45

  6. #46

    Domyślnie

    OjTam nie widziałem, dzięki, bardzo fajny patent

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •