Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez astramus Zobacz posta
    Tą sigmą też można robić zdjęcia, ale moim zdaniem obrazek będzie lepszy z AF-s 300. Co z tego że 2.8 jak i tak trzeba domknąć, aby obrazek był porównywalny ?
    M.
    Do noszenia więcej

  2. #32

    Domyślnie

    Ciekawy dylemat , ja również szukam 300/2.8 i niestety też ograniczony budżet 3500 .
    Wyczytałem , że Tokina AT-X 300 PRO AF 300 mm f/2.8 daję radę , chociaż nie ma co porównywać do Nikonowskich 300/2.8 vr . Tylko mało o nim znalazłem i nie wiem gdzie używkę kupić , co sądzicie ?
    G

  3. #33

    Domyślnie

    Wisiała na allegro za około 4k ze 3 tygodnie. Teraz patrzyłem, ale już nie ma.
    To prawda, 300 2.8vr to zupełnie inna liga.

    Do 3.5k możesz kupić nikkora MF 300 2.8.
    Nikkor AF 300 2.8 to koszt w granicach 4,7k-6k.

  4. #34

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Dokładnie chciałbym zapytać czy nikkora 300/4 idzie używać na specery bez monopodu/statywu? I czy jest możliwość założenie paska do obiektywu? aby nie nosić zestawu na szyji na pasku od aparatu.

  5. #35

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o robienie zdęć, to dasz radę. Jeżeli chodzi o spacerowanie z tym, to trochę nie rozumiem zastosowania. Chcesz z tym non stop chodzić mając aparat z tym szkłem pod ręką - na pasku? To będzie mordęga. I w ogóle co fotografujesz na tych spacerach i gdzie te spacery.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o robienie zdęć, to dasz radę. Jeżeli chodzi o spacerowanie z tym, to trochę nie rozumiem zastosowania. Chcesz z tym non stop chodzić mając aparat z tym szkłem pod ręką - na pasku? To będzie mordęga. I w ogóle co fotografujesz na tych spacerach i gdzie te spacery.
    Nie przesadzajmy, w końcu mowa o obiektywie ważącym niespełna 1,5 kg (D IF-ED) lub nawet sporo poniżej kilograma (PF ED VR).

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    Odświeżam temat. Dokładnie chciałbym zapytać czy nikkora 300/4 idzie używać na specery bez monopodu/statywu? I czy jest możliwość założenie paska do obiektywu? aby nie nosić zestawu na szyji na pasku od aparatu.
    Jeśli obiektyw będzie miał w zestawie stopkę statywową to do niej możesz zamocować pasek, o ile posiadasz stosowne zapięcie które wkręca się w gwint statywowy. W każdym razie nie są to obiektywy które posiadają "uszko" do przeplecenia paska, zapewne ze względu na swoją w sumie niewielką masę.

  7. #37

    Domyślnie

    300 F4 AF-S nie jest jakimś szczególnie wielkim i ciężkim szkłem. Jeżeli masz jakieś mięśnie, to spokojnie poradzisz sobie z zawieszeniem aparatu na szyję i trzymaniem szkła za stopkę. Ewentualnie rozwiązanie, które proponował @nikoniarz. Tylko co Ty na tym spacerze chcesz robić z 300? Chyba, że to wypad do zoo

  8. #38

    Domyślnie

    Myślę, że 300/4 to jedno z lepszych tele do spacerowania z DX. Mała waga i rozmiar są bezkonkurencyjne. Co do konwerterów, nie byłbym tak optymistyczny aby wogóle brać pod uwagę coś mocniejszego niż 1.4. Trzeba pamiętać, że ze starszymi puszkami AF działa poprawnie do max przesłony f/5.6. Przy ciemniejszym zestawie możemy mieć szczęście że akurat AF zadziała, lecz nie pownniśmy na nie specjalnie liczyć.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Myślę, że 300/4 to jedno z lepszych tele do spacerowania z DX. Mała waga i rozmiar są bezkonkurencyjne.
    Jak dla mnie takim bezkonkurencyjnym jest N200-500. Stosunek masy do uniwersalności w postaci zasięgu i światła jest rewelacyjny. Tryby stabilizacji oraz limiter dokładają swoje "in plus".

    Ps. Osobiście ciągle nie wiem o której wersji 300/4 mowa

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    I czy jest możliwość założenie paska do obiektywu? aby nie nosić zestawu na szyji na pasku od aparatu.
    Jest taka możliwość, aczkolwiek niezbyt tania: https://www.augenblicke-eingefangen....=245&anc=y#pic

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •