Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Aparat do filmowania z powietrza

    Witajcie
    Potrzebuję kupić urządzenie do nagrywania filmów i fotografowania z powietrza.
    Model to:
    http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=4865

    Ma udźwig około 1 kg.
    Jaki aparat polecacie?
    Myślałem o Nikonie d7000 albo d7100 (samo body, bo obiektywy już mam)
    Budżet do 4000 za body.

  2. #2

    Domyślnie

    nie lepiej jakis bezlusterkowiec?

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie nie do końca.
    Czytałem gdzieś różne wypowiedzi. Ktoś polecał nexy 5 ale to ma za małą rozdzielczość i w ogóle.
    Zależy mi na najlepszej jakości + możliwość zamocowania różnych ogniskowych, m.in 14-24, czego w bezlusterkowcu nie ma.
    Problem w tym, ze taka lustrzanka ze szkłem trochę waży a zależy mi na wadze do maks. 1,5 kg

  4. #4

    Domyślnie

    nie chce sie madrzyc za bardzo ale nex-5n ma chyba dokladnie ta sama matryce co d7000 i d7100 troche za swiezy jestem w tym systemie wiec moze kto inny poradzi ze szklami bo faktycznie z 14 nic nie widze, sa 16, 8 (fish), cos kolo 12 z konwerterem

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez charlie_kr Zobacz posta
    No właśnie nie do końca.
    Czytałem gdzieś różne wypowiedzi. Ktoś polecał nexy 5 ale to ma za małą rozdzielczość i w ogóle.
    Zależy mi na najlepszej jakości + możliwość zamocowania różnych ogniskowych, m.in 14-24, czego w bezlusterkowcu nie ma.
    Problem w tym, ze taka lustrzanka ze szkłem trochę waży a zależy mi na wadze do maks. 1,5 kg
    1) NEXy mają taką samą rozdzielczość jak lustrzanki - do 24 Mpix (NEX 7). Rozmiar matrycy też DX.

    2) Więc skoro mają takie same matryce, wymienną optykę, to jak to się ma do twojego twierdzenia:
    "czego w bezlusterkowcu nie ma."
    Szczególnie, że do NEXów są też obiektywy Zeiss'a.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Widziałem taki zestaw w akcji, mieli podpiętą kamerę: Klik!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    kamera do filmów fajna, ale potrzebuję pliki raw, więc niestety odpada..

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    To bierz Nexa.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    włąśnie nex mnie kusi, jednak musiałbym do niego dokupywać obiektywy, a to juz spory wydatek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez charlie_kr Zobacz posta
    włąśnie nex mnie kusi, jednak musiałbym do niego dokupywać obiektywy, a to juz spory wydatek.
    Nie chcę Cię martwić, ale w tej dziedzinie fotografii musisz być przygotowany na zakup nowego zestawu foto w przypadku podniebnej awarii „nosiciela” sprzętu. Stąd podwieszanie pod latadełko bardzo drogiego sprzętu nie jest chyba najlepszym pomysłem. Zwróć uwagę, że praktycznie zawsze będziesz ustawiał ostrość na nieskończoność, więc AF jest raczej zbędny. W trybie MF do Nex-a podłączysz bez problemów obiektywy z innych systemów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •