Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie czy tak dziala vr?

    Witam kilka dni temu zakupiłem nikona d3100 z obiektywem 18-105 zauważyłem dzisiaj że jak robię zdjęcie z włączonym vr i patrzę przez objektyw to po zrobieniu zdjęcia czyki po zamknięciu migawki obraz przeskakuje o kilka milimetrów tak szybko czym msm większe zbliżenie tym bardziej to widać , zamyka się migawka obraz się pojawia i odskakuje delikatnie na bok, czy to normalne wydawało mi się ze na początku tego nie było, a kiedy wyłącze vr to tego nie widać.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak działa VR. Po przyciśnięciu spustu migawki do połowy obraz ma prawo sie przesunąć nieznacznie - działa VR, a po zrobieniu zdjęcia obraz przesuwa sie w odwrotną stronę - wyłącza się VR.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy to normalne że kiedy robię zdjęcie przy użyciu podglądu na żywo aparat długo otwiera i zamyka migawkę i często nie łapie ostrości a przy zdjęciach przez wizjer idzie to sprawniej i szybciej.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz 76 Zobacz posta
    A czy to normalne że kiedy robię zdjęcie przy użyciu podglądu na żywo aparat długo otwiera i zamyka migawkę i często nie łapie ostrości a przy zdjęciach przez wizjer idzie to sprawniej i szybciej.
    Tak, bo:
    1) aparat najpierw zamyka migawkę, później ją otwiera i robi zdjęcie, zamyka i znowu otwiera.
    2) ostrzenie przy detekcji kontrastu (LV) jest znacznie wolniejsze i bardzo często zupełnie nie użyteczne przy poruszających się obiektach.
    ostrzenie przy pomocy detekcji fazy (przez wizjer) jest wielokrotnie szybsze.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz 76 Zobacz posta
    A czy to normalne że kiedy robię zdjęcie przy użyciu podglądu na żywo aparat długo otwiera i zamyka migawkę i często nie łapie ostrości a przy zdjęciach przez wizjer idzie to sprawniej i szybciej.
    U mnie w D7000 tak się dzieje właśnie jak napisałeś, a na sigmie 10-20 w ogóle nie umie złapać ostrości (co nie jest dużym problemem).
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  6. #6

    Domyślnie

    OK . trochę mnie uspokoiliście ,a możecie polecić jakiś prosty program do obróbki zdjęć np do robienia panoramicznych fotek i w jakim formacie najlepiej robić żeby można je było obrócić, z góry dzięki.

  7. #7
    Rozmowny Awatar kazziz
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    na longboardzie pod Wawelem.
    Posty
    302

    Domyślnie

    viewNX masz na płytce dołączone, chociaż ja go osobiście nie lubię ale Tobie może się spodobać.
    Jak się skupisz na robieniu zdjęć, to z reguły nie będziesz mieć problemów.
    Jak się skupisz na szukaniu problemów, to nie będziesz mieć ładnych zdjęć.

    Mój aparat nie ma problemów z AF, nie chlapie olejem i nie sypie kurzem na matrycę.
    A teraz jest do tego mały, lekki i ma fajne stałki. E-M10!

  8. #8

    Domyślnie

    A o co chodzi z tym czyszczeniem matrycy czy to działa z automatu czy trzeba to robić ręcznie bi powiedzcie od czego zacząć robienie zdjęć w manualu to znaczy które z ustawień mają największy wpływ na zdjęcie i gdzie je znaleźć.

  9. #9

    Domyślnie

    Co to jest to VR? u mnie czyszczenie działa z automatu, przy każdym włączeniu lub wyłączeniu aparatu.

  10. #10
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •