Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Wiadomo, nie chodziło mi o wykresy MTF tylko o ogólne odczucie
    dzięki za opinie
    „Wszyscy mają prawo do szczęścia ale nie wszyscy mają szczęście do prawa."

  2. #12

    Domyślnie

    Z zabaw z Tamronem mogę powiedzieć że nie rozdzielczość jest problemem, a brak światła. Weź sobie obecny obiektyw, ustaw przesłony f10, f11, wyłącz VR i spróbuj ustawić ISO tak żeby migawka była minimum 1/640. Jak takie fotografowanie ci będzie odpowiadać to możesz spróbować z TC
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  3. #13

    Domyślnie

    Daimon dobrze pisze - daj sobie "przedsmak" robiąc to, co radzi Daimon, i zobaczysz, jak to działa.
    Ja próbowałem Tamrona 70-300 VC z TC Tamron 2x (to samo, co starsze 7-soczewkowe Kenko MC7) i TC Tamron 1,4x (to samo, co starsze 4-soczewkowe Kenko 1.4x MC4). W obu przypadkach daje się fotografować, choć z 2x światło na długim końcu spada do 11 i AF często się gubi i długo szuka - nie jest prawdą, że nie działa i nie ustawi ostrości, ale zajmuje mu to więcej czasu, wymaga lepszego oświetlenia, dobrego kontrastu, i czasem ręcznej poprawki (co z tym obiektywem akurat nie jest problemem, bo ma FTM - Full Time Manual). Z 1,4x jest łatwiej, bo mniejsza jest strata jasności. Ostrość z TC 2x oczywiście cierpi, z 1,4x - trochę mniej. W przeciwieństwie do Daimona, nie narzekam na działanie stabilizacji VC, ale on fotografuje lecące ptaki, a ja robiłem zdjęcia obiektów statycznych. Udało mi się nawet z ręki zrobić zdjęcie tym obiektywem z tymi DWOMA konwerterami jednocześnie, przy czasie 1/80 s - i zdjęcie jest nieporuszone mimo efektywnej ogniskowej 840 mm. Więc stabilizacja działa, i to skutecznie. W ruchu mogłoby być gorzej.
    Generalnie rzecz biorąc, TC z takim ciemnym zoomem to nie jest połączenie, które bym polecał. Jeśli ktoś ma taki obiektyw i ma TC, to co szkodzi je połączyć i się pobawić - może coś fajnego nawet z tego wyjdzie. Ale jeśli chcesz specjalnie kupić TC do tego obiektywu, możesz się rozczarować.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •