Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Sosnow/Tilburg
    Posty
    121

    Domyślnie Sigma 85 1.4 - opakowanie Nikon a w środku Canon

    Witam. Kilka dni temu zamówiłem w Holandii do mojego D600 wymarzony obiektyw Sigma 85 f/1.4, dzisiaj wkońcu odebrałem telefon że sprzęt został dostarczony do sklepu i jest do odebrania. Godzina 16.00, sklep czynny do 18.00 więc szybko wsiadłem w auto i pojechałem. Obiektywu na miejscu nie testowałem ponieważ w razie ewentualnych problemów w Holandii mam tydzień na oddanie sprzętu spowrotem i wymiane na inny. Po powrocie do domu szybko odpakowuje sprzęt, próbuje podpiąć do D600 i co?? I nie pasuje. Okazuje się że w opakowaniu z napisem "for Nikon" jest sigma jest z mocowaniem do canona a numer seryjny z karty gwarancyjnej i faktury nie zgadza sie z numer na obiektywie. Zadzwoniłem jeszcze szybko przed 18.00 do sklepu, kazali jutro wszytko przywiezć. Co o tym sądzicie, czy komus się coś takiego kiedyś przytrafiło?
    D600,D80 + kilka szkieł

  2. #2
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Tak raz słyszałem że w niektórych pudełkach były zamienione obiektywy.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzedawca powinien sprawdzić zawartość opakowania jak i odbiorca ,
    trochę skomplikowana sytuacja ale do odkręcenia raczej .

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Sosnow/Tilburg
    Posty
    121

    Domyślnie

    Napewno w pewnym stopniu dałem ciała ale też nie wierze w to, że każdy kupując jakikolwiek nowy sprzęt elektroniczny za każdym razem sprawdza numer seryjny. Mam nadzieje że jutro wróce do domu z odpowiednim obiektywem lub gotówką w kieszeni, a jak nie to mam do sprzedania nową Sigme 85 1.4 for Canon
    D600,D80 + kilka szkieł

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chciałbym aby ktoś myślał że moralizuję , ale ja ZAWSZE sprawdzam zgodność numerów kupowanych obiektywów z papierami... ; tak już mam..... ; ze dwa razy zdarzyło mi się że numery te nie pasowały do siebie
    (zapewne obiektywy na skutek testów i niechlujstwa sprzedawców zostały w sklepie pozamieniane w pudełkach).
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 10-06-2013 o 21:25

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Sosnow/Tilburg
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Nie chciałbym aby ktoś myślał że moralizuję , ale ja ZAWSZE sprawdzam zgodność numerów kupowanych obiektywów z papierami... ; tak już mam..... ; ze dwa razy zdarzyło mi się że numery te nie pasowały do siebie
    (zapewne obiektywy na skutek testów i niechlujstwa sprzedawców zostały w sklepie pozamieniane w pudełkach).
    Odpowiednie podejście którego ja niestety nauczyłem się dopiero dzisiaj.
    D600,D80 + kilka szkieł

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Sosnow/Tilburg
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ostatecznie okazało się, że wina leżała po stronie dostawcy sprzętu do sklepu. Dzisiaj byłem odebrać już Sigmę z mocowaniem Nikon, tym razem sprawdziłem wszytko dokłądnie na miejscu, ale jak pech to pech. Z bliskich odległości 1-2m rewelacja, przy większyśc odległościach niestety totalny BF i obiektyw pojechał na kalibrację do serwisu. Minęło juz 3 tydgodnie od dnie kiedy zamówiłem obiektyw i wygląda na to że poczekam jeszcze kolejne 3. Śledząc forum wiem, że wielu z was niejednokrotnie wysyłała swoje obiektywy na kalibrację, jak to jest ze skutecznością takiego zabiegu. Czy jest szansa, że po kalibracji otrzymam naprawde w 100% sprawny produkt, czy raczej będe zmuszony wymieniać go na inny?
    D600,D80 + kilka szkieł

  8. #8

    Domyślnie

    Obiektyw z aparatem poszedł do kalibracji ?
    jak sam obiektyw wysłałeś to loteria z kalibracją .

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Sosnow/Tilburg
    Posty
    121

    Domyślnie

    Sam obiektyw, ja go oddałem do sklepu a oni wysyłają do kalibracji. Jeśli wciąż będzie nie tak, to będe żądał wymiany na inny, ewentualnie zwrotu pieniędzy.
    D600,D80 + kilka szkieł

  10. #10

    Domyślnie

    Ja do Sigmy wysłałem ze 3 razy ale zawsze z body. Jak wysłałem w poniedziałek zawsze do piątku juz był w domu.

    Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2
    Nikon D300 / D7100
    parę szkieł, parę lamp. Taki amatorski zestaw

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •