Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Paweł Budzik
    Gość

    Domyślnie Zmiana optyki - dylemat

    Witam Wszystkich,

    Nadszedł czas na zmiany w sprzęcie lecz wraz z tym pojawiło się masę pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi stąd postanowiłem napisać do Was.
    Obecnie fotografuję Sigma 135-400 + D80 i chciałbym wymienić ten obiektyw na jedną z poniższych opcji:
    1. Sigma 100-300 F4 + Konwerter Sigma 1.4.
    Dylematy w tym przypadku to: czy w tym zestawie będzie działał AF? Czy będzie działała całość wraz z body?

    2. Nikkor 80-200/2.8 AF D ED + konwerter Nikon 2.0
    Dylematy w tym przypadku to: czy w tym zestawie będzie działał AF? Czy będzie działała całość wraz z body?

    3. Sigma 70-200/2.8 II APO EX DG Macro HSM + Konwerter Sigma 2.0.
    Dylematy w tym przypadku to: czy w tym zestawie będzie działał AF? Czy będzie działała całość wraz z body?

    4. Nikkor 300/4.0 D IF-ED AF-S + konwerter Nikon 1.4
    Dylematy w tym przypadku to: czy w tym zestawie będzie działał AF? Czy będzie działała całość wraz z body?

    Proszę także o Wasze opnie, które z powyższych rozwiązań według Was jest najlepsze.
    Obiektyw będzie służył do fotografowania ptaków.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    opcja numer dwa nie będzie działać, 80-200 to szkło na śrubokręt, konwertery nikona działają tylko z AF-S
    można podpiąć jakieś kenko czy inne wynalazki, ale bardzo słabo to działa (sprawdzałem)

    opcja numer trzy - odradzam, już goła sigma jest mydlana, konwerter sprawę tylko pogorszy

    opcja numer cztery jest najlepszym wyjściem, goła trzyseta jest bardzo ostra, z konwerterem 1.4 powinno być akceptowalnie

  3. #3
    Paweł Budzik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    opcja numer cztery jest najlepszym wyjściem, goła trzyseta jest bardzo ostra, z konwerterem 1.4 powinno być akceptowalnie
    Ale chyba w tym wypadu nie będzie działał AF? Tak gdzieś wyczytałem na stronie Nikona.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Budzik Zobacz posta
    Ale chyba w tym wypadu nie będzie działał AF? Tak gdzieś wyczytałem na stronie Nikona.
    N 300/4.0 będzie działał z D80, nawet starszy model który był produkowany do w latach 1987-2000 (AF-D). Nie ma wbudowanego silnika, ale będzie współpracował ze śrubokrętem z D80. AF nie zadziałałby natomiast z D40 i D60.

    Tutaj jest sporo informacji o kompatybilności obiektywów Nikona.

    Informacje o współpracy z poszczególnymi korpusami znajdują się w tabelach w środkowej i najniższej części strony.
    Ostatnio edytowane przez warpman ; 04-06-2013 o 22:53
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  5. #5
    Paweł Budzik
    Gość

    Domyślnie

    Poza wersją numer cztery, którą wybrałem dzięki Wam zastanwiam się nad jeszcze jedną opcją:
    Sigma 120-300/2.8 + konwerter 1.4.
    I tu pytanie czy nie byłaby to lepsza opcja od Nikkona 300 F4 + konwerter 1.4? - wydaje mi się, że tak ale w tym wypadku należy zastosować konwerter sigmy czy nikona? Czy będzie działał AF?

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •