Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: ustawienie BSS

  1. #1

    Domyślnie ustawienie BSS

    czy ktos moze podzielic sie ze mna doswiadczeniami w ogólnych ustawieniach na jakich robi w cool pixach? np bardzo interesuje mnie ustawienie BSS w 5400. bede wdzieczny bardzo
    tnxx gg 4573210

  2. #2
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    BSS czyli best shoot selector wybiera bodajze najostrzejsze zdjecia

  3. #3

    Domyślnie

    Tnxx, ustawienia sa najczesciej wypadkowa potrzeb fotografisty, wiec trudno mowic o ustawieniach standartowych. Akurat BSS jest funkcja dzieki ktorej aparat wybiera najostrzejsze zdjecie z serii bodaj 10 wykonanych w serii. Mimo iz mialem chyba kazdego Coolpix'a jakiego wyprodukowal Nikon, nigdy nie korzystalem z tego ustawienia. Czesto natomiast korzystalem z bracketingu, poniewaz zdarzalo sie ze nie bylem pewien naswietlenia a braklo w opcjach RAW'a.

  4. #4

    Domyślnie

    akurat w Nikonie 5400 jest RAW dodany w ostatnim sofcie
    pozdrawiam Sebastian

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Akurat w 5400 JUZ jest (ja nie mialem). Tak czy siak jak jest RAW to nie ma sensu marnowac czas na serie i BSS.

  7. #7
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie ustawienie BSS

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Akurat w 5400 JUZ jest (ja nie mialem). Tak czy siak jak jest RAW to nie ma sensu marnowac czas na serie i BSS.

    a to oznacza, że musiałbym wykonac kilka zdjec pod rząd?
    i jeszcze jedno dlaczego jak włączony jest bss nie mozna włączyc redukcji szumów?

  8. #8
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Re: ustawienie BSS

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Akurat w 5400 JUZ jest (ja nie mialem). Tak czy siak jak jest RAW to nie ma sensu marnowac czas na serie i BSS.
    Jak najbardziej jest, bo raw nie zalatwi ci problemu poruszonego zdjecia przy robieniu z reki przy dlugim czasie, a BSS i owszem. Nie ma natiomiast sensu uzywac serii zamiast BSS chyba ze w kadrze cos sie rusza, bo w takim wypadku BSS nie dziala dobrze.

    Cytat Zamieszczone przez tnx
    a to oznacza, że musiałbym wykonac kilka zdjec pod rząd?
    i jeszcze jedno dlaczego jak włączony jest bss nie mozna włączyc redukcji szumów?
    ad. 1 - tak, po prostu trzymasz spust migawki i robisz zdjecia w serii, aparat wybierze z nich najostrzejsze i to zapisze na karcie.
    ad. 2 - bo redukcja szumow polega na tym, ze wykonywane jest jeszcze jedno zdjecie przy zamknietej migawce i na jego podstawie wywalany jest szum. a na to nie ma pewnie miejsca w buforze przy bss.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •