Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Paula

  1. #1

    Domyślnie Paula

    Po bardzo długiej przerwie od fotografowania wrzucam kilka nowości (choć w sumie u mnie pojęcie przerwy jest dość abstrakcyjne, jako że w przeszłości robiłem zdjęcia raz, czy dwa razy do roku :P ).

    W tych na tle kwiatów było mi trochę ciężko fotografować, bo słońce dość mocno operowało, a miałem tylko jedną lampkę ze sobą, którą wyzwalałem przez rf-602.

    Oczywiście wszelkie komentarze, opinie i porady mile widziane (tylko pamiętajcie, że ze mnie jest bardzo początkujący fotograf).

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.
    Nikon D7100, Nikon D40, 35/1.8, Sigma 18-200, 18-55, SB-600, 2x YN-560 III, RF-603
    www.lukaszliszko.com - portfolio
    Facebook fanpage

  2. #2

    Domyślnie

    in plus jest modelka, u której nie widać skrępowania.

    kadrów nie oceniam, bo najbardziej razi słaba obróbka skóry (przesadne blurowanie) co zaburza odbiór całości.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3

    Domyślnie

    Po co tak przymykałeś obiektyw? Zdjęcia w rzepaku f/8...

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie zbyt duży plastik na twarzy. To młoda niewiasta, na pewno nie trzeba było jej tak wygładzać... Zresztą pozbawienie faktury jakiejkolwiek skóry nie jest dobrym pomysłem.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak przedmówcy...
    Szkoda naturalnej (i zapewne pięknej) skóry tej młodej kobiety...
    I jakoś te skrawki nieba na 3., 4. i 8. mi nie pasują do reszty (na 7. ok)...
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 24-05-2013 o 15:42
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    no ale widzę, że Modelka ma paletę barw koronkowych sukienek

    Popieram Panów wyżej: trochę masz do poprawy...
    WWW || FB || BK
    jestem babą

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TheKilla Zobacz posta
    no ale widzę, że Modelka ma paletę barw koronkowych sukienek

    Popieram Panów wyżej: trochę masz do poprawy...
    A no fakt, nawet nie zwróciłem na taki szczególik uwagi
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie komentarze, a teraz kilka sprostowań ;p

    S4INT, wszystkie fotki na polu z tego co pamiętam są na przysłonie f7,1 i f8. Nie chciałem aż tak bardzo przepalać tła i fragmentów postaci. Wydawało mi się, to dobrym posunięciem, ale tak jak pisałem - jestem amatorem i w sumie pierwszy raz robiłem w plenerze fotki, które dodatkowo doświetlałem lampą.

    Co do obróbki, to tam blur co prawda jest (ale to jest krycie 10% i w sumie jak wyłączam te warstwy to nie widać różnicy). Używałem tylko tego dla wybranych fragmentów aby pozbyć się przebarwień na skórze w niektórych miejscach.

    Co do D&B, to lekko go zmniejszyłem - kliknijcie F5 w temacie kilka razy, tak aby pamięć podręczna się odświeżyła i zobaczcie czy teraz jest lepiej.

    A jeśli chodzi o fakturę skóry, to na moim D40 po prostu jej nie ma. Przynajmniej na tych fotkach...
    Nikon D7100, Nikon D40, 35/1.8, Sigma 18-200, 18-55, SB-600, 2x YN-560 III, RF-603
    www.lukaszliszko.com - portfolio
    Facebook fanpage

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •