Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie mocowanie Obiektywu

    Wczoraj stała sie straszna rzecz a mianowicie w jednym z moich obiektywów zostało naruszone mocowanie ze stykami....Cała ta plistikowa czesc w ktorej znajduja sie styki w obiektywie tak jakby sie opusciła. Obiektyw działa, jednak niedokonca wydaje mi sie ze poprawnie. Chyba zrobil sie FF:/ Czy ktos mial kiedys podobne przypadłość i orientuje sie ile kosztuje naprawa czegos takiego ?
    Nikon D3s,D800, N14-24f2.8, N35f1.4, N50f1.4, N85f1.4, SB-700,900 i inne graty

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perek83 Zobacz posta
    Wczoraj stała sie straszna rzecz a mianowicie w jednym z moich obiektywów zostało naruszone mocowanie ze stykami....Cała ta plistikowa czesc w ktorej znajduja sie styki w obiektywie tak jakby sie opusciła. Obiektyw działa, jednak niedokonca wydaje mi sie ze poprawnie. Chyba zrobil sie FF:/ Czy ktos mial kiedys podobne przypadłość i orientuje sie ile kosztuje naprawa czegos takiego ?
    Co to za słoik?
    Dalmierze, M42-ki (lata 80-te); Minolta XG-1; N60; N70, N90S, F5; D70; D700; D300s; D3; D810; trochę obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Wklej zdjęcie bagnetu i podaj model obiektywu.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4
    Nikon D3s,D800, N14-24f2.8, N35f1.4, N50f1.4, N85f1.4, SB-700,900 i inne graty

  5. #5

    Domyślnie

    A czy tam przypadkiem nie wypadła śrubka, za pomocą której jest przykręcony element ze stykami?

    ps. Na moje oko aby zdiagnozować tą usterkę trzeba odkręcić pierścień przy stykach (plastikowy i same styki. Ale tam się raczej nie ma co spierniczyć. Chyba jednak styki z tej strony nie są przykręcone. Chyba, że został ścięty łeb śrubki.
    Ostatnio edytowane przez puciek ; 19-05-2013 o 13:12
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #6

    Domyślnie

    puciek masz racje, ta srubka sie wygieła, wyglada jakby on spadł ten obiektyw... kurde tylko mi nie spadł :/
    Nikon D3s,D800, N14-24f2.8, N35f1.4, N50f1.4, N85f1.4, SB-700,900 i inne graty

  7. #7

    Domyślnie

    Musiał zostać uderzony. W przyrodzie takie rzeczy same się nie zdarzają. Wymień śrubkę i powinno być ok.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8

    Domyślnie

    puciek jak mai napisałęs o tej srubie przejrzałem go dokłądniej... po wewnetrznej stronie gwintu jest pękniecie :/ widocznie srubka któa sie wygieła spowodowała te pękniecie... czy orientuje sie ktos czy to jest wymienialana czest obiektywu ?
    Nikon D3s,D800, N14-24f2.8, N35f1.4, N50f1.4, N85f1.4, SB-700,900 i inne graty

  9. #9

    Domyślnie

    Pewnie można dostać ten element - styki + taśma ale raczej tylko w serwisie nikona i zapłacisz za to jak za zborze. Ja bym podkleił pęknięcie kropelką i przykręcił nową śrubką.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •