Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    mOSAd

    Ktoś to powinien gdzieś przykleić!
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  2. #22

    Domyślnie

    mOSAd mijasz sie z tematem, bo pytanie zawarte w temacie nie brzmiało 'czy kupić?', tylko 'jaki kupić?'. Pozwól, że o zasadności wydawania pieniędzy bedą decydować ci którzy tymi pieniędzmi dysponują, a my ograniczmy sie do polecania najlepszego sprzetu czy to z katagorii taniej, drogiej, uniwersalnej, specjalizowanej, kolorowej, itd.

  3. #23

    Domyślnie

    Dokładnie.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  4. #24

    Domyślnie

    Jaki? Jak najtańszy. Skoro takie jest pytanie. Albo jak najdroższy.

  5. #25

    Domyślnie

    Jeśli Twoja rada to nie kupić wcale albo kupic cokolwiek, to równie dobrze mógłbyś się tu wcale nie udzialać. Do tysiaca pln znajdzie kilkanascie teleobiektywow AF Nikon F nowych i uzywanych, a roznice miedzy nimi potrafia byc znaczace, nawet dla kompletnego laika.

  6. #26

    Domyślnie

    Ale większa różnica będzie kiedy ten tysiąc dołożysz do kupowanego szkła odpowiedniego do potrzeb. Czyli np. przeskoczysz z rejonu 1000-2000 do 2000-3000 z innym szkłem. I przykładowo zamiast kupować 85/1.8 wybierzesz wersję 85/1.4. Albo dobry zoom o stałym świetle 2.8, albo porządny szeroki kąt itd. jak pisałem - kupić można zawsze - ja odradzam nieprzemyślany zakup teleobiektywu, kiedy nie wiadomo, czy to ma być makro, czy krajobrazy, czy w ogóle teleobiektyw i aby na pewno. Dlatego odpowiedź: nie kupować wcale, jest według mnie czasem najlepszą odpowiedzią.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Dlatego odpowiedź: nie kupować wcale, jest według mnie czasem najlepszą odpowiedzią.
    Bardzo ciekawa rada, którą warto czasami wdrożyć w życie...
    Nikon

  8. #28

    Domyślnie

    Mosad.
    Sorry ale pierdoły piszesz.
    Wcale nie jest potrzebne 85mm f1.4 żeby robić dobre zdjęcia.
    Zooma tele nie kupuje się do macro.
    Do krajobrazu może byc ale nie jest to chyba jego typowe zastosowanie.
    Każdy kupuje za tyle i taki na jaki go stać.
    Twoje mędrkowanie jest bez sensu.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Do krajobrazów potrzeba szerokiego szkła, a nie teleobiektywu. Tu 55-200VR czy 55-300VR raczej sie nie przyda.
    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    Do krajobrazow to raczej jak najszerszy obiektyw do 28mm
    Wybaczcie Panowie, ale niestety rady z d...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    ja odradzam nieprzemyślany zakup teleobiektywu, kiedy nie wiadomo, czy to ma być makro, czy krajobrazy, czy w ogóle teleobiektyw i aby na pewno. Dlatego odpowiedź: nie kupować wcale, jest według mnie czasem najlepszą odpowiedzią.
    Mnie wyglada na przemyslany. Naturalna kolej rzeczy w przypadku amatora, po kicie dolaczonym do korpusu zwykle kupuje cos dluzszego - jeszcze nie wie czy chce miec jasno czy szybko, a moze ostro w centrum, a moze w calym kadrze albo duza skale odwzorowania, albo mozliwosc uzyskania jak najdluzszych czasow itd. Jak nie kupi wcale, to juz sie nie dowie.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •