Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2012
    Miasto
    Český Těšín
    Posty
    8

    Domyślnie Sigma 85 1.4 dla D700 ?

    Chce kupic dla mej D700 ten objektyw zamiast mojego starsego nikon 85 1.8 D. Czy bedzie jakas widiczna zmiana. Dzeki

  2. #2

    Domyślnie

    na pewno nie warta pieniędzy i czasu ( sprzedaż starego - kupno nowego)

  3. #3

    Domyślnie

    Optycznie na 100% jest lepszy.
    Miałem go przez kilka dni.
    Mój niestety nie trafiał przy większych odległościach.
    Oddałem go do sklepu i kupiłem Nikona.

  4. #4

    Domyślnie

    Zaryzykuję stwierdzenie, poparte swoim doświadczeniem i z resztą obserwacjami wątków spontanicznie powstających przy okazji każdej nowej premiery Sigmy, czy to 85, czy 35.
    Entuzjazm użytkowników zwykle maleje wraz z czasem. Wychodzi precyzja pracy AF, zwłaszcza przy sile 1.4, rozrzut jakości nierówne ostrzenie w rozkładzie odległości, itp. Niby zdarza się to także w Nikkorach, ale jakoś nie do końca byłem zadowolony z pracy Sigm otwartych szeroko.
    Na początku tak. Super. Pojedyncze foty super. W pracy jednak szału można było dostać. nieco za, nieco przed... statyw? Nie rozwiązywał problemów.
    Dla mnie istotne jest by szkło miało powtarzalność i liniowość ew. wady w odległości. Nie ważne BF czy FF. Jakoś w Sigmach tego nie udało mi się dostać

    Fakt, na D700 może jeszcze wiele rzeczy nie wyjść, ale we współpracy z D800 (a warto to brać pod uwagę, w przyszłości) Sigmy u mnie przegrały (no chyba że robiłem studyjne na F8 )
    Powiem tak. Wolałbym dziś kupić sobie 85 1.8D (ew. 85 1.8G) niż Sigmę.

    Proponuję poczytać też wątek o Sigmie 35 1.4.
    oko

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez devilcape Zobacz posta
    Zaryzykuję stwierdzenie, poparte swoim doświadczeniem i z resztą obserwacjami wątków spontanicznie powstających przy okazji każdej nowej premiery Sigmy, czy to 85, czy 35.
    Entuzjazm użytkowników zwykle maleje wraz z czasem. Wychodzi precyzja pracy AF, zwłaszcza przy sile 1.4, rozrzut jakości nierówne ostrzenie w rozkładzie odległości, itp. Niby zdarza się to także w Nikkorach, ale jakoś nie do końca byłem zadowolony z pracy Sigm otwartych szeroko.
    Na początku tak. Super. Pojedyncze foty super. W pracy jednak szału można było dostać. nieco za, nieco przed... statyw? Nie rozwiązywał problemów.
    Dla mnie istotne jest by szkło miało powtarzalność i liniowość ew. wady w odległości. Nie ważne BF czy FF. Jakoś w Sigmach tego nie udało mi się dostać

    Fakt, na D700 może jeszcze wiele rzeczy nie wyjść, ale we współpracy z D800 (a warto to brać pod uwagę, w przyszłości) Sigmy u mnie przegrały (no chyba że robiłem studyjne na F8 )
    Powiem tak. Wolałbym dziś kupić sobie 85 1.8D (ew. 85 1.8G) niż Sigmę.

    Proponuję poczytać też wątek o Sigmie 35 1.4.

    Moze lepiej odeslac do watku 85 ? kilkusetstronicowy tasiemiec z samplami i porownaniami.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=133872
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  6. #6

    Domyślnie

    ja jakoś od 1,5 roku używam sigmy 85 i 50 i jest bardzo dobrze , żadnych problemów z ostrzeniem itp , wiadomo czasem sobie lubi spudłować ale jest to sporadyczne i mieszczące się w normie

  7. #7

    Domyślnie

    nie rozumiesz że właśnie w tym rzecz.. jednemu trafia drugiemu nie.. zaraz przyjdzie ktoś i powie że jemu nie działa dobrze i co komu wierzyć...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    nie rozumiesz że właśnie w tym rzecz.. jednemu trafia drugiemu nie.. zaraz przyjdzie ktoś i powie że jemu nie działa dobrze i co komu wierzyć...
    ale ja to rozumiem , dlatego każdy kto sobie chce to szkło kupić idzie do sklepu i testuje , albo kupuje przez neta i ma na to klika dni , czasem warto "zaryzykować" i mieć rewelacyjny sprzęt za połowę ceny

  9. #9

    Domyślnie

    Mam sigmę i jestem zadowolony.
    Miałem BF ale mi elegancko serwis SIGMY toto wyregulował.

    Używam go pół na pół z 105/2.5.
    Ten drugi pomijając większą głębię i inny kąt widzenia, rysuje ładniej moim zdaniem. Mimo iż sigma jest też pretty nice IMHO.
    Czy obrazek lepszy niż 85 1.8 to chyba kwestia preferencjii.
    D ma nerwowy bokeh który niektórzy lubią... to podobnie jak 50 1.8D vs 50 1.4D

    85 1.8G chętnie bym z ciekawości sam przestrzelił.

    Sigmy używam jeśli jest potrzeba szybszego AF, papierowej GO, bądź po prostu jest ćiemniej - jaśniejsza i można odrobinę dłuższy czas zastosować.

    Potrzebowałem takiego szkiełka i kupiłem, zastanawiałem się nad używką Nikkora 1.4D ale w tamtym czasie nie było ofert.
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  10. #10

    Domyślnie

    przypominam że chodzi o sens wymiany AF N85 na S85, a IMO raczej jej bez sens...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •