Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzone gniazdo kart SD - D800

    Witam. Chciaby zapytać, czy ktoś z kolegów , koleżanek wymieniał już gniazdo sd w swoim D800 - przez włorzenie uszkodzonej karty miałem problem z jej wyciągnięciem i uszkodziłęm gniazdo. Działa tylko gniazdo cf . ALe wiadomo że jedno nie wystarczy. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    W jakim sensie jest uszkodzone? Kartę da się / nie da się włożyć, czyta / nie czyta?
    W moim D40 zablokował się kiedyś wyrzutnik karty i nie dało się normalnie karty wyjąć ale gniazdo działało nadal.
    C5050Z i jakieś APS-C...

  3. #3

    Domyślnie

    NIestety karty nie da się już włorzyć - po wyszarpnięciu tamtej uszkodzonej bo inaczej nie można było jej wyjąć - jakaś blaszka się zagięła i blokuje wejście do gniazda dla karty SD

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że obejdzie się bez wymiany, trzeba będzie tylko dostać się do gniazda i je wyprostować.
    Ale czeka Cie rozmontowanie korpusu i złożenie go potem w całość.


    To gniazdo w D40 - jak widzisz, nie ma tu zbyt wielu elementów, które mogłyby takie gniazdo blokować, poza tym na 99% styki powinny być nieuszkodzone.
    Ostatnio edytowane przez MiQ27 ; 13-05-2013 o 12:59
    C5050Z i jakieś APS-C...

  5. #5

    Domyślnie

    A jak dostać się do tego miejsca , co trzeba rozkręcić, czy to bezpieczne , korpus jest uszczelniony więc boję się że coś później będzie nie tak...

  6. #6

    Domyślnie

    A ja mam do Ciebie pytanie: kupując sprzęt za ok. 9k pln widzisz problem w wysłaniu sprzętu do serwisu nikona nawet na ekspertyzę (za 55zł)? Kombinując na własną rękę tracisz gwarancję na cały sprzęt a w tym momencie masz niesprawne tylko jedno gniazdo pamięci... Moim zdaniem, niewarta skórka wyprawki...

    Pozdr,
    kris

  7. #7

    Domyślnie

    Ale skoro mam komunię Św. w niedzielę to mam zagwozdkę, naturalnie gdyby było inaczej to normalnie wysłałbym do serwisu i już.. Ale mieszkam 450 km od Warszawy więc muszę się jakoś ratować.. Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    A tej Komunii nie da się oblecieć na jednym sprawnym gnieździe kart pamięci?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie dotykaj, tylko rób na jednej karcie. Jakoś D700 sobie z tym radzi. A po sezonie wyślij do serwisu, najlepiej do Berlina.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem jakie masz zdolności manualne i doświadczenie w rozkręcaniu aparatów, ale ja zdecydowanie bym działał na jednym gnieździe kart pamięci niż ryzykował rozkręcaniem puszki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •