Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo. Tak też zrobię jak napisaliście. Będę fotografował na jednej karcie pamięci i nie będę nic robił.
    A po sezonie komunijnym pojadę z nim do Berlina - mam tak 100 km więc można jechać.. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam BARTEK

  2. #12

    Domyślnie

    Jak poprzednik, nie polecam samemu rozkręcania aparatu, jeśli nawet ma się jakieś doświadczenie ale nigdy się nie rozkręcało konkretnego modelu, nie warto.
    Niektóre śrubki są ukryte, mnóstwo taśm łączących płyty z podzespołami, które można przy demontażu uszkodzić, niektóre przewody trzeba odlutować.
    Tak drogi aparat lepiej oddać w ręce fachowców.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #13
    nalaa24
    Gość

    Unhappy zablokowany wyrzutnik karty

    Cytat Zamieszczone przez MiQ27 Zobacz posta
    W jakim sensie jest uszkodzone? Kartę da się / nie da się włożyć, czyta / nie czyta?
    W moim D40 zablokował się kiedyś wyrzutnik karty i nie dało się normalnie karty wyjąć ale gniazdo działało nadal.
    wydaje mi się, że mam zablokowany wyrzutnik karty, karta działa normalnie, ale nie chce wyjść, jak to naprawić?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nalaa24 Zobacz posta
    wydaje mi się, że mam zablokowany wyrzutnik karty, karta działa normalnie, ale nie chce wyjść, jak to naprawić?
    W jakim gnieździe? SD?
    Na 99% wykruszył się kawałek karty i wpadł. Można to wyjąć bardzo wąską i długą pęsetą. Ale łatwo uszkodzić sprężynki styków.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #15

    Domyślnie

    Nieraz człowieka korci żeby spróbować naprawić we własnym zakresie bo satysfakcja z udanej naprawy będzie naprawdę duża, ale zastanów się czy warto, wiedz że może to wszystko skończyć się poważnym uszkodzeniem sprzętu i wpaść w poważne dodatkowe koszty. Ja Ci radzę oddanie do serwisu.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nalaa24 Zobacz posta
    wydaje mi się, że mam zablokowany wyrzutnik karty, karta działa normalnie, ale nie chce wyjść, jak to naprawić?
    Na siłę nie wyciągałbym.
    Czy mechanizm czytnika pstryka jak wciskasz kartę i karta wyskakuje częściowo? Spotykałem się w Nikonie z sytuacją, że mechanizm odblokowuje kartę, ale ona nie bardzo chce wyjść na zewnątrz - jakby zacinała się przy wyjmowaniu. W takiej sytuacji z reguły pomaga lekkie poruszanie kartą na boki.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    W jakim gnieździe? SD?
    Na 99% wykruszył się kawałek karty i wpadł. Można to wyjąć bardzo wąską i długą pęsetą. Ale łatwo uszkodzić sprężynki styków.
    @TOP67 - sprawdziłem w praktyce, browar dla Ciebie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •