Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 80-200/2.8 D ED problem z ostrością

    Witam.

    Posiadam obiektyw jak w tytule i zarazem problem z nim związany. Obiektyw od jakiegoś czasu przestał robić ostre zdjęcia w okolicach przysłony 2.8, a ostatnio trzeba go przymykać do 5.6 albo i wyżej żeby uzyskać w miarę względną ostrość. Zaznaczam że zdjęcia są równomiernie nieostre (mydlane) i raczej nie jest to problem samego AF-u chociaż mogę się mylić. Proszę o podpowiedzi czy jest szansa na przywrócenie w jakimś serwisie jego poprawnej ostrości od pełnej dziury i jakie mogą się z tym wiązać koszty.

    P.S
    Obiektyw nie spadł ani nie został narażony na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

    Pozdrawiam
    Darek

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli masz w lustrze LV spróbuj ostrzyć na nim - sprawdzisz czy to nie aby pusia
    wyostrz też ręcznie to z kolei powinno powiedzieć czy coś się w obiektywie nie poprzestawiało w sensie szkieł ( szansa jak 1/100 )...

    ....ale skoro po przymknięciu są ostre to na pewno AF bo GO jest w innym miejscu.. naprawa na pewno jest możliwa chociaż nie próbował bym serwisu nikona bo może Cię to wynieść lekko poza opłacalność jeżeli chodzi o naprawę w innych miejscach to w głowie widzę tylko nick TOP67 jeżeli nie on to przynajmniej będzie wiedział kto

  3. #3

    Domyślnie

    Ja akurat wyspecjalizowałem się w wersji AF-S. Te bez silnika to Marcin_G.
    Jeśli jakas soczewka się poluzowała, to może da się to zrobić w domowych warunkach. Ale bez kolimatora nie wyreguluje się tego na 100%. Zwykle naprawiam usterki elektro-mechaniczne, a nie optyczne.

    Trzeba to najpierw zdiagnozować. Czyli test na LV, albo zdjęcie czegoś z wieloma planami. Dobra jest np. kostka brukowa pod lekkim kątem.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Zacznę od LV. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •