Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Jak wykonane zdjęcia robi się z zamiarem dalszej obróbki to jaki sens ma klepanie ich w jpegach?
    JPEG spokojnie wystarcza do większości przypadków obróbki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #12

    Domyślnie

    +++++++++++++++++Dziekuję !!!! pomogło - najpierw otworzyłem NEF w PS a poźniej bez problemów w Bridge !
    Prośba do malkontentów nikoniarzy - nie da się pomóc przez niepotrzebne pytania i sugestie
    Polacy to nacja precyzyjnie ujmująca i sumująca problemy. Badzmy także nacją precyzyjnie stawiającą diadgnozy i odpowiedzi bez zbędnych słówek.
    Gonzo G - jesteś FULL KONKRET - Gratuluję i Dziękuję

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    13

    Domyślnie Acr

    To nie pomoże, wielu już to przerabiało nie tylko na tym forum. Tu jest rozwiązanie - post 27! Jeżeli ktoś tak doradza, to ne ma pojęcia

  4. #14

    Domyślnie

    Ja mam ten problem ze nie otwiera mi adobe photoshop cs6 camery raw do plików nef z puszki d610 w d7000 do tej pory chodziło bez problemu co moze byc przyczyna i jak to zrobic
    PROSZĘ O POMOC!!!
    Ostatnio edytowane przez fotoseba ; 11-05-2014 o 14:46
    Nikon D610 | Nikon d7000 | Tamron 28-75 f2,8 | Nikkor 35mm f1,8 DX | Tamron 17-50 f2,8 | SB-800 | SB-910 |

  5. #15

    Domyślnie

    Ok pytanie nie aktualne aktualizowałem z pod Adobe bridge wtyczki. Z pod PS nie dało rady ale z pod Adobe bridge udało sie i już otwiera
    Nikon D610 | Nikon d7000 | Tamron 28-75 f2,8 | Nikkor 35mm f1,8 DX | Tamron 17-50 f2,8 | SB-800 | SB-910 |

  6. #16

    Post

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak pisze mirekkania.

    Aby móc uruchamiać ACR z poziomu Bridge'a, trzeba je najpierw raz uruchomić z poziomu PS'a.
    1) Po instalacji uruchomić PS'a
    2) otworzyć NEF'a w PS'ie - otworzy się w ACR
    3) można uruchamiać ACR z poziomu Bridge'a.

    Jeśli nie zrobisz w tej kolejności i wyskoczy taki komunikat jak masz, może być wymagana ponowna instalacja PS'a (odinstalować i zainstalować ponownie).

    No coż
    U mnie ACR działał bez problemowo do wczoraj tj 28.02.16.i to na JPEG z Adobe Bridge CS6
    Dzisiaj za każdym razem wywala mi komunikat

    "Aplikacja macierzysta programu Bidge nie jest aktywna.
    Funkcję można włączyć pod warunkiem, że wcześniej uruchomiono choć raz program uprawniający do jej użycia
    "

    No i? Czego "oni" ode mnie chcą? Próbowałem już tego co napisałeś i ponownej instalacji całego PhotoShopa. Cały czas przy próbie podkręcenia JPG w ACR z poziomu Bridge wywala problem. Raw otwiera się w ACR bez problemu.
    Dodam jeszcze, że problem pojawił się po zainstalowaniu drukarki HP.

  7. #17

    Domyślnie

    A PS legalny ?? Bo jak crakowany, to taki komunikat może się pojawiać i jeśli reinstalacja nie pomogła, to nic na to nie poradzisz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18

    Domyślnie

    Oczywiście, że "legalny". Nawet nie wiedziałem, że istnieją nielegalne.

    Wracając do tematu to poradziłem sobie z problemem w następujący sposób:
    - odpalam PS a dalej w Plik -> Przeglądaj w Mini Bridge ...
    na dole pojawia się pasek na którym wybieramy ścieżkę do interesujących nas plików JPEG
    - na danym zdjęciu klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy Otwórz za pomocą -> Camera Raw

    Oczywiście z poziomu Bridge nadal wyskakuje ten sam komunikat

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Podejrzewam, że masz nową instalację PSa. I nie uruchomiłes jeszcze Photoshopa. Żeby ACR sie odpalił, trzeba co najmniej raz uruchomić PS i go zamknąć.

    mam problem z ponownym otworzeniem camera raw ... powinna być taka opcja w filtrach lecz jej nie ma na początku otwiera mi się camera raw filter ale gdy już przejde ze zdjęciem do photoshopa to nie mam ponownej możliwości skorzystać z camera raw filter czy wie ktoś dlaczego ? czy może powinnam coś w ustawieniach ustawić ?

    [

  10. #20

    Domyślnie

    U mnie to samo, zmienilem laptopa i zmienil mi sie takze system. Wrzucajac teraz nefa poprzez cs6 (plik - otworz) spokojnie otwiera sie w camera raw. Jednak przez bridga cały czas komunikat o niewłaczonej camera raw.
    Po drugie cs6 otwiera nefy poprzez camera raw ale jpg juz nie. Czasami na szybko pstrykam w jpg i do tej pory moglem cos tam tez poprawic w jpgu. teraz nie otwiera mi camera raw jpg ani przez bridge ani przez cs6. Klapa.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •