Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar coutonmar
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Kraków/Skawina
    Posty
    212

    Domyślnie 50 1.4G vs 85 1.8D pod DX

    Witam wszystkich posiadaczy i obeznanych. Mam mozliwosc za tą sama cene kupić Nikkora 50 1.4G oraz Nikkora 85 1.8D

    moje dylematy, analizujac ogniskowa i pelna dziur wydaje mi sie, że bokech bedzie identyczny a AF slyszalem ze wersja G wcale dupy nie urywa..


    Czy mogli byscie jakies sample poswstawiac do z 50 i 85? I cos powiedzieć? Gdyby ktos z Krakowa mial oba te szkla i mogl sie jakos ustawic na sprawdzenie to stawiam piwo!
    Czarny fulfrejm, czarny obiekty, czarny obiektyw, czarny statyw i biały komputer z jabłkiem. Gdy nikt nie patrzy, robie zdjęcia telefonem!

    FACEBOOK | 500PX | INSTAGRAM | NATIONAL GEOGRAPHIC

  2. #2

    Domyślnie

    To jeszcze się szukać na forum nie nauczyłeś? Takie porównanie jest na forum. Jak znajdę, to wkleję

    ps. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=149629
    Ostatnio edytowane przez puciek ; 06-05-2013 o 10:08
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar coutonmar
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Kraków/Skawina
    Posty
    212

    Domyślnie

    porownuje 1.4 i 1.8 a tam sa wszystkie 1.8....
    Czarny fulfrejm, czarny obiekty, czarny obiektyw, czarny statyw i biały komputer z jabłkiem. Gdy nikt nie patrzy, robie zdjęcia telefonem!

    FACEBOOK | 500PX | INSTAGRAM | NATIONAL GEOGRAPHIC

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęcia z 50mm 1.4g też znajdziesz na forum. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218864
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar coutonmar
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Kraków/Skawina
    Posty
    212

    Domyślnie

    czyli lepiej 1.4 bo zawsze do 1.8 mozna domknac.
    Czarny fulfrejm, czarny obiekty, czarny obiektyw, czarny statyw i biały komputer z jabłkiem. Gdy nikt nie patrzy, robie zdjęcia telefonem!

    FACEBOOK | 500PX | INSTAGRAM | NATIONAL GEOGRAPHIC

  6. #6

    Domyślnie

    Ważna jest też szybkość i celność AF. A o tym też możesz poczytać na forum od ludzi, którzy te szkła posiadają.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7

    Domyślnie

    ha, af 85D też nie . Co do rysowania przez szkła to podobne nie będą

    Nie wiem do czego, to ma być szkło..., ja szukałem wersji D i się poddałem. Albo mydło-powidło do 2.8, albo af loteria . Dlatego zakupiłem pierwszą wersję 50ki Drobna korekta af w body trafia tam gdzie trzeba, tylko do ruchu się kompletnie nie nadaje, za to bokeh kozak . Pięćdziesiątkę już masz, 85 jest znacznie ciaśniej, najlepiej przetestuj tę 85kę pod kątem ostrości i af (do 3m i więcej - tutaj jest głównie problem). Jeżeli szukasz szkła pod portret, to bym brał 85 i uzupełnił przez manulaną 50kę 1.2
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •