Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: 55-200

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coutonmar Zobacz posta
    wersja z motorkiem?
    Nie ma znaczenia, czy z, czy bez. To ten sam obiektyw.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    No tak, optycznie te obiektywy nie różnią się, ale chodziło o szybkość i celność AF obu wersji. Ja twierdzę, że zmiana w obiektywach śrubokręta na własny silnik wcale niekoniecznie musiała pozytywnie wpłynąć na działanie AF - moje próby z Sigmami 70-300 i 18-200 wykazały, że w podłączeniu z D80 stare wersje ze śrubokrętami działały na pewno ciszej i chyba minimalnie szybciej, niż nowe z własnym silnikiem. Ale ta sama próba wykonana z 70-300 ze starszym D70 już nie wykazała wyższości śrubokręta - więc tu dużo zależy od korpusu. Nie wiem, jak jest z Tamronami, bo nie próbowałem.
    Ale jeśli to ma być tymczasowe i niedrogie, czemu nie kupić używanego N 55-200 VR? Zrobiłem tak swego czasu i nie żałowałem. AF nie jest może b. szybki, ale dość cichy, no i jest VR.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar coutonmar
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Kraków/Skawina
    Posty
    212

    Domyślnie

    To co? mam brać 55-200 VRke?
    Czarny fulfrejm, czarny obiekty, czarny obiektyw, czarny statyw i biały komputer z jabłkiem. Gdy nikt nie patrzy, robie zdjęcia telefonem!

    FACEBOOK | 500PX | INSTAGRAM | NATIONAL GEOGRAPHIC

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar coutonmar
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Kraków/Skawina
    Posty
    212

    Domyślnie

    Przypomnę, że tylko zamiennik ALE jeśli się spisze to przecież nie będę w góry dźwigał 70-200 2.8!!
    Czarny fulfrejm, czarny obiekty, czarny obiektyw, czarny statyw i biały komputer z jabłkiem. Gdy nikt nie patrzy, robie zdjęcia telefonem!

    FACEBOOK | 500PX | INSTAGRAM | NATIONAL GEOGRAPHIC

  5. #15

    Domyślnie

    Nie wiem, co Ci odpowiedzieć... Sam musisz podjąć decyzję, a my możemy tylko coś podpowiadać, sugerować. Tamrona 55-200 nie znam, nie wypowiadam się. Jeśli chcesz kupić coś tanio i tymczasowo, proponuję N 55-200 VR, który był Twoim pierwszym wyborem. Ma cichy silnik, choć to prostsze i tańsze SWM, i nie pozwala ręcznie przeostrzać bez wyłączania AF. Obiektyw jest bardzo tanio-plastikowy, ma plastikowy bagnet, więc nie licz, że da się nim wbijać gwoździe. Ale ma wewnętrzne ogniskowanie i nie kręci mordką przy ustawianiu ostrości, no i ma VR, które się przydaje. Jakość obrazu jest znośna. Więc to chyba niezły wybór, jeśli ma być tanio i tymczasowo. Używany w dobrym stanie można kupić na aukcji za mniej niż 500 zł. Ja go sobie kupiłem też właśnie "na przetrwanie", nie mając pewności, kiedy będę mógł sobie kupić T 70-300 VC.
    Polecany przez kogoś wcześniej 55-300 podobno jest dużo lepszy, ale też będzie zauważalnie droższy.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #16

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=123340

    niestety już bez zdjęć, ale warto poczytać
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar coutonmar
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Kraków/Skawina
    Posty
    212

    Domyślnie

    A może N70-210 f4?
    Czarny fulfrejm, czarny obiekty, czarny obiektyw, czarny statyw i biały komputer z jabłkiem. Gdy nikt nie patrzy, robie zdjęcia telefonem!

    FACEBOOK | 500PX | INSTAGRAM | NATIONAL GEOGRAPHIC

  8. #18

    Domyślnie

    We wskazanym powyżej wątku ktoś napisał: "Sam stałem się posiadaczem 70-210 f/4, nabytego również od Wrocławianina z forumowej giełdy i też targają mną rozterki czy decyzja była słuszna. Nie miałem jeszcze okazji dokładniej potestować mojego nabytku, ale pierwsze wrażenia mam takie, że torba fotograficzna jest znacznie cięższa, a przydatnego zakresu 55-70 brak." Co prawda dotyczy to chyba starego N 4/70-210 a nie nowszego 4-5,6/70-210, który jest mniejszy i lżejszy, a opinie co do jakości optycznej są podzielone.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #19

    Domyślnie

    Czasami na forum ludzie polecają Tamronika 55-200/4-5.6, który kosztuje mniej niż N55-200 VR, a nie jest gorszy, dodatkowo do ogniskowej około 130 mm ma światło F/4.2. Może to byłby dobry wybór na szkło tymczasowe?
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  10. #20

    Domyślnie

    coutonmar jeśli ma być to tymczasowe, przejściowe rozwiązanie to nadal nie wiem dlaczego nie wybierzesz używanego 55/70-300 VR ?

    Przy późniejszej ewentualnej odsprzedaży nie stracisz nic albo ze stówkę co przy 6kzł nie powinno być wielkim problemem..

    Pozdro, BNG
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •