Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachu321 Zobacz posta

    Ostatni haczyk - nie masz co liczyć na emeryturę z Inkubatora.

    A z ZUS-u niby dostanę? Bez jaj. Już wolę sam odkładać. Masz gdzieś wiecej info o tym BC?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez till Zobacz posta
    Również odsyłam do przepisów. Zarząd odpowiada swoim majątkiem, o ile nie zgłosił w odpowiednim czasie wniosku o upadłość. Jeżeli zrobił to w terminie to mogą mu naskoczyć.
    Jest tylko jedno małe....ale. KSH nie definiuje co to jest i ile trwa ten "odpowiedni czas". Nie jeden "cwaniak" na tym przejechał się. Ponadto odpowiedzialność członka zarządu można oprzeć również na art.415 KC. Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.


    Nie dziękuj za info.

  3. #43

    Domyślnie

    Mam ważenie, że traktujecie spółkę jako rodzaj polisy OC...
    to nie jest OC i lepiej zdać sobie z tego sprawę zanim się na tym ktoś ostro przejedzie...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A z ZUS-u niby dostanę? Bez jaj. Już wolę sam odkładać. Masz gdzieś wiecej info o tym BC?
    Jest na www.biznescare.pl . Tam są szczegóły i inne potrzebne informacje do pojęcia schematu Inkubacji.
    Zwyczajny jak kiełbasa.

  5. #45

    Domyślnie

    Ja polecam DG jednoosobową, przez pierwsze dwa lata ma się ulgę ZUS tak zwane małe zusy (http://www.pit.pl/zus_dla_nowo_zakladanych_firm_760.php), pozostaje jeszcze dobór rozsądnej formy opodatkowania i zastanowienie się nad zostaniem vatowcem - można sobie odliczać vat od sprzętów foto, komputerów i innych rzeczy związanych z działalnością, ja np. prowadzę biuro rachunkowe + usł reklamowe (jako dodatek) cały sprzęt kupiłem bez vatu i w sumie wyszło ok 7000 zł taniej . kolejnym plusem jest możliwość otrzymania dotacji na otwarcie działalności (Urząd pracy (ok 20000 zł - stosunkowo łatwo dostać jeżeli PUP ma środki) lub UE (ok 40000 zł dużo więcej papierologi i załatwiania))

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •