Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Jak już musisz założyć DG to chociaż spróbuj pozyskać dotację z Urzędu Pracy, dają zazwyczaj około 18 koła, jest stosunkowo łatwo.
    Jak się nie da to zarejestruj na pracującego na etacie ojca, matkę, żonę itp. Taniej będzie.
    W przypadku ślubów to i tak się rachunków nie wystawia

    Bądź ostrożny i nie daj złupić szeryfowi z Nottingham!
    Robin Hood
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 29-04-2013 o 15:22 Powód: pis. ("Nothingam")
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #22

    Domyślnie

    Jeżeli mogę, proponuję koledze poczytać o BiznesCare. Inkubator przedsiębiorczości który prowadzę, może się spodobać i być idealną alternatywą dla DG.

    P.S. To nie spam, wszystko w temacie
    Zwyczajny jak kiełbasa.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachu321 Zobacz posta
    Jeżeli mogę, proponuję koledze poczytać o BiznesCare. Inkubator przedsiębiorczości który prowadzę, może się spodobać i być idealną alternatywą dla DG.

    P.S. To nie spam, wszystko w temacie
    No to skoro już napisałeś A, to napisz B, czyli jak to dokładnie wygląda?

  4. #24

    Domyślnie

    Schemat działania identyczny jak przy uniwersytetach, z tym że bez ograniczeń wiekowych. BiznesCare udostępnia Tobie osobowość prawną, na podstawie umowy możesz się reklamować, pozyskiwać klientów, wystawiać faktury VAT. Dzięki temu, że jesteś z nami na podstawie umowy cywilnoprawnej, nie dotyczą Cię kwestie księgowe, kontrole skarbowe czy z ZUS. Dochód masz udokumentowany, za każdy rok otrzymujesz PIT-11 - i to tyle z kontaktu Twojego z Urzędem Skarbowym. Abonament 349 zł, w tym jest ubezpieczenie z ZUS, normalne zdrowotne jak przy działalności. Minusy - bo z pewnością będą pytania, gdzie haczyk - nie masz co liczyć na emeryturę z ZUS. Ale przy takiej oszczędności, możesz sobie odłożyć, chociażby na III filar, albo skarpety. Szczegóły od strony technicznej i prawnej na www.biznescare.pl .
    Zwyczajny jak kiełbasa.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachu321 Zobacz posta
    Schemat działania identyczny jak przy uniwersytetach, z tym że bez ograniczeń wiekowych. BiznesCare udostępnia Tobie osobowość prawną, na podstawie umowy możesz się reklamować, pozyskiwać klientów, wystawiać faktury VAT. Dzięki temu, że jesteś z nami na podstawie umowy cywilnoprawnej, nie dotyczą Cię kwestie księgowe, kontrole skarbowe czy z ZUS. Dochód masz udokumentowany, za każdy rok otrzymujesz PIT-11 - i to tyle z kontaktu Twojego z Urzędem Skarbowym. Abonament 349 zł, w tym jest ubezpieczenie z ZUS, normalne zdrowotne jak przy działalności. Minusy - bo z pewnością będą pytania, gdzie haczyk - nie masz co liczyć na emeryturę z ZUS. Ale przy takiej oszczędności, możesz sobie odłożyć, chociażby na III filar, albo skarpety. Szczegóły od strony technicznej i prawnej na www.biznescare.pl .

    Czekaj, czekaj. Płacę 349 zł i mam ubezpieczenie nie muszę płacić ZUS?! 1026 - 349 = 677 zł zostaje?!

    Gdzie tu haczyk? Gdzie? Freeeeeeeefly, obal tę tezę

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Czekaj, czekaj. Płacę 349 zł i mam ubezpieczenie nie muszę płacić ZUS?! 1026 - 349 = 677 zł zostaje?!

    Gdzie tu haczyk? Gdzie? Freeeeeeeefly, obal tę tezę
    Nie zostaje, bo nie masz działalności swojej, płacą Ci tylko zdrowotną (prawdopodobnie).
    Nie masz swojej działalności, więc na fakturach piszesz InkubatorBlablabla z nipem inkubatora, wszystko idzie przez nich, nie wiem jak z kontem bankowym - prawdopodobnie na fakturach masz swoje, bo musieliby być zarejestrowanym pośrednikiem, a pewnie nie są.

    Ogólnie temat (nie koniecznie ten, bo się nie wgryzałem w ofertę, ale ogólnie inkubator) fajny jeśli jesteś studentem albo jeśli nie przysługuje Ci 2 letnia zniżka ZUS dla nowych firm.

  7. #27

    Domyślnie

    No wlasnie. Jesli mam firmę i place co miesiac 1026 zł skladek, to przystepujac do Inkubatora place tylko te 369, a reszte odkladam. Naprawde nie ma tu haczyka?

  8. #28

    Domyślnie

    Osobiście muszę przyznać, że bardzo mi się to podoba, jeszcze mnie tylko interesuje fakt, czy da się z tego wejść w NPS, czyli żeby profil firmy był fotograficzny.
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    No wlasnie. Jesli mam firmę i place co miesiac 1026 zł skladek, to przystepujac do Inkubatora place tylko te 369, a reszte odkladam. Naprawde nie ma tu haczyka?
    A to, że wtedy de facto nie masz działalności nie jest dla Ciebie wystarczającym 'haczykiem'?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    No wlasnie. Jesli mam firmę i place co miesiac 1026 zł skladek, to przystepujac do Inkubatora place tylko te 369, a reszte odkladam. Naprawde nie ma tu haczyka?
    Haczyka raczej nie ma, bo wszystko opiera się na umowie zlecenie z tą firmą, co ma swoje zalety, ale i wszelkie wady takiej umowy, więc w sumie odpowiedź Roberta jest całkiem dobra . Płacisz zawsze 19% podatku. Nie wrzucisz w koszta paliwa, nowego komputera, artykułów biurowych, samochodu, biura czy mieszkania i wszystkiego innego. Może się okazać, że jednak taniej płacić ten ZUS, niż pełen podatek. Wszystko zależy od kosztów i zarobków. Ale dla większości osób takie rozwiązanie pewnie będzie lepsze niż płacić ZUS. Chyba że źle myślę i w koszta można wrzucać? Ale na logikę bez szans. I jak jest z vatem? Mogę w to wejść i nie doliczać vatu do usług? To też na logikę bez szans. Więc to kolejny problem dla osób, które nie robią zleceń dla firm i nie zarabiają tyle żeby być obowiązkowo w vacie.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 01-05-2013 o 01:07

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •