Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D5100 czy D3200, a może coś innego

    witam forumowiczów,

    przeczytałem mnóstwo tematów, jednak dalej nie wiem w jakim kierunku iść, więc proszę o opinię

    Moje wymagania to przede wszystkim nagrywanie filmów, na pewno fullhd, jednakże zdjęcia też czasami przydadzą się. Najczęściej będzie to nagrywany obiekt w ruchu, z odległości 3-10m. Przykładowy filmik z tego typu ujęciami http://www.youtube.com/watch?v=_x1vJQcEj10 To było nagrywane z diy stedicama, który w miarę sprawdzał się, jednak wolałbym tak dobrać sprzęt, aby zminimalizować potrzebę używania tego typu zabawek.
    W rozważaniach było/jest: gopro3black, Sony Nex5, Samsung nx100, sony a37, a57, nikond3200,nikon d5100.

    W tym momencie podoba mi się zestaw: Nikon D5100 + 18-55 mm VR (fajna cena w euro, 1800) lub d5100 body + Nikon AF-S 35 f/1.8G DX (w sumie ~2400). Co o tym sądzicie?
    Na początku nie brałem pod uwagę nikkona, bo widziałem nagrania z 3100 (obiektyw kitowy) i były bardzo, ale to bardzo słabe (defacto zdjęcia przeciwnie, ładne). Jak to ma się do 5100?
    Co polecilibyście w mojej sytuacji, do ~2,5k?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli dla Ciebie priorytetem są filmy to niestety nie szukaj u Nikona. Popytaj na forum canona co polecają w tym przedziale cenowym. Pewnie EOS 600D albo EOS 650D. Canon zdecydowanie lepiej radzi sobie przy filmach na wyższym ISO. Co do możliwości kontroli migawki to pytaj tam czy Canon ma. W Nikonach da się ustawiać manualnie migawke jedynie hakami co mi się nie udaje zbytnio. Ale dla mnie kręcenie filmów ma wagę w stosunku do możliwości foto 1 : 99.
    DigitalRev TV - D5100 vs 600D. Nikon fanboy chociaż stosunkowo obiektywny. Ma 5D MKIII.
    Dave Dugdale - porównanie możliwości video. Canon fanboy.
    Szukaj takich porównań na necie. Opinie użyszkodników forów są jednak subiektywne. Widząc film na własne oczy sam widzisz co wolisz.
    A co do opcji GoPro Hero 3 Black to sam bym taki chciał. Super sprawa. Jakieś 4 miechy temu można było go kupić za ~60% polskiej ceny w Livigno bodajże.
    Ostatnio edytowane przez pszemson ; 27-04-2013 o 16:54
    Nikon D5100 | Nikkor 18-55 VR f/3,5-5,6 G | Nikkor 35 f/1,8 G
    Zabawa w RAW'ki - też weź udział!

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co czytałem nikon D5200 bardzo dobrze sobie radzi i sam w niego inwestuję

  4. #4

    Domyślnie

    Nikon D3x00 i D5x00 nie mają kontroli nad parametrami ekspozycji podczas nagrywania filmów.
    Taka opcja dostępna dopiero od D7x00, choć przesłony i tak nie można zmieniać, chyba, że obiektyw ma własny pierścień. Zmiana przesłony dostępna dopiero w D800 i chyba D4.

    Poza tym, jak myślisz nad filmowaniem lustrzanką Nikon lub Canon, weź pod uwagę, że ostrzenie tylko manualne. Zapomnij o automacie - nie nadaje się do obiektów w ruchu.
    Płynny AF w czasie nagrywania ma tylko Sony SLT.

    Co do obiektywu N18-55... zapomnij.
    1) mają kiepską jakość
    2) manualne ostrzenie w nim to tragedia
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Panasonic m4/3 z serii GH w dziedzinie filmowania są zdaje się wybitne, a jeszcze jest do nich dostępne modyfikowane firmware specjalnie pod te zastosowania.
    C5050Z i jakieś APS-C...

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za porady, po waszych opiniach nikon odpada, panasonic gh też (tylko nowy, więc cena :/)
    Znajomy co nagrywał ten film, używał 550d. Ogólnie to on mi poleca 650d, ale przeczytałem dużo recenzji, opinii i wynika z nich, że nie warto 650d, tylko 600d, bo oprócz dotykowego wyświetlacza to nie wiele można zyskać.

    Wyszła niedawno nowa alfa, mianowicie a58 (defacto kontynuacja a37), jest mało recenzji o niej, poszukam jakiś info, ale jak ma podobno jakość filmów jak a57. To będę brał i myślę, że ten AF będzie się u mnie sprawdzał. W saturnie jest za 1999.

    Na ten moment to 600d vs a58. Poszperam/popytam coś na forum canona

    PS. Nigdy nie nagrywałem lustrzanką, ale jak to jest z manualnym ostrzeniem. Trudno to wygląda, w sytuacjach w których kameruje się tego typu dynamiczny obiekt?
    PS2. Wygooglałem przedchwilką recenzję 600d na dpreview.com. W podsumowaniu otrzymał bardzo dobrą notą za możliwości video, wyższą niż a57. Na tą chwilę to obawiam się tylko tego AF, a raczej jego braku w 600d.
    Ostatnio edytowane przez maki888 ; 29-04-2013 o 11:58

  7. #7

    Domyślnie

    jeszcze jedno. Przykładowo używając kitowego 15-55, czy czegoś podobnego, jeśli ustawię focus na 5m (ogniskowa 25mm), to w zakresie 3-7m będzie przyzwoicie wyostrzony, czy raczej nie?

  8. #8

    Domyślnie

    Zależy od przysłony. Policz sobie GO http://www.dofmaster.com/dofjs.html
    C5050Z i jakieś APS-C...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •