Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie wymiana gum w D700

    Jako, że jestem po ... więc może się przydać.
    tu można kupić za przytomne pieniądze cały komplet
    http://www.ebay.pl/itm/330490415957?...84.m1423.l2649
    tak trzeba zrobić jak w linku opisane
    http://tonycorrea.com/blog/2011/04/n...p-replacement/
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Paweł Krystek
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jako, że jestem po ... więc może się przydać.
    tu można kupić za przytomne pieniądze cały komplet
    http://www.ebay.pl/itm/330490415957?...84.m1423.l2649
    tak trzeba zrobić jak w linku opisane
    http://tonycorrea.com/blog/2011/04/n...p-replacement/
    Potwierdzam, ja również przeszedłem tę samą ścieżkę, ale w przypadku D200, pół roku temu. Również u tego samego sprzedającego zamówiłem gumy i przesyłka ze Stanów szła kilka dni. Sama operacja krótko z tym, że ja walczyłem z usunięciem starrego kleju którym podklejał ktoś wcześniej stare gumy (najgorsze co można zrobić, nie dość, że nie trzyma to jeszcze zapaćka się całe body).
    D750, F100

  3. #3

    Domyślnie

    a który rodzaj przesyłki wybieraliście ?

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Krystek Zobacz posta
    Sama operacja krótko z tym, że ja walczyłem z usunięciem starrego kleju którym podklejał ktoś wcześniej stare gumy (najgorsze co można zrobić, nie dość, że nie trzyma to jeszcze zapaćka się całe body).
    Jaki środek zastosować aby skutecznie wyczyścić stary klej?

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Paweł Krystek
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    180

    Domyślnie

    Ja osobiście (sprawdziłem) $6. W sumie za gumy pod kciuka i na grip do D200 zapłaciłem z przesyłką $49.
    D750, F100

  6. #6

    Domyślnie

    Dziś dzwoniłem do serwisu Nikona w PL. Za komplet do D200 razem z wymianą powiedzieli mi 300 zł .

    Zastanawiam się czy opłaca się sprowadzać z USA, bo z moimi umiejętnościami to nie wiem czy dam rade sam to wykleić
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-04-2013 o 01:38

  7. #7

    Domyślnie

    Za 300 pln nie zawracałbym sobie głowy DIY. Wysłałbym do serwisu.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #8

    Domyślnie

    A jeszcze lepiej być w NPS

  9. #9

    Domyślnie

    Ogumienie to ważna rzecz. Ja też właśnie się zaopatrzyłem w nie, jak na zawodowego... fotografa przystało
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dwa tematy w jednym:
    1. Może już czas zorganizować pozew zbiorowy i pozwać Nikona za te gumy które rosną jak na drożdżach.Pan Piotr M. z serwisu uważa że nie ma problemu gum i nie ma rękojmi za wady ukryte. Sprawa jest do wygrania i wszyscy by mieli wymianę w ramach rękojmi.
    2. Spróbowałem i udało chyba się! Gumę gdzie trzyma się prawą ręką musiałem przycięć na jej długości o 3,5mm
    Zrobiłem to nożykiem z wymiennymi ostrzami, potem dociąłem boki na dole i górze. Trzeba na spodzie przeszlifować powierzchnie i dopasować do body. Można to zrobić pilnikiem i papierem ściernym, albo mini szlifierką np na giętkim wałku. Rogi trzeba zeszlifować na półokrągło i tak dopasowane odtłuścić. Ja odtłuściłem rozpuszczalnikiem nitro.Zastosowałem klej do klejenia dętek rowerowych dokładnie rozprowadziłem klej na obie powierzchnie 2x Skleiłem po jakiś 20 minutach, dokładnie dociskałem palcami. Guma ułożyła się dobrze. W/g mnie wygląda to dobrze. Koszt to 9 zł za klej i parę groszy za wkład do nożyka Stanley. Czas pokaże jak długo to wytrzyma! Mam nadzieje że wszystko napisałem szczegółowo i na temat.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •