Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klodzio Zobacz posta
    Właśnie zakończyłem wymiane w swoim D700
    nawet robiłem zdjęcia co i jak, chętnie służe poradą
    z tym że ja wymieniałem wszytkie, łącznie z tą "klapką" i zaślepką na wężyk
    To ile teraz te gumy kosztuja za komplet? Kupowane w Nikonie czy ebay?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kapuhy Zobacz posta
    To ile teraz te gumy kosztuja za komplet? Kupowane w Nikonie czy ebay?

    gumy dostałem za free
    D800 | D800 | N16 2.8 | N14-24 | N70-200 2.8 II | S35 1.4 ART | S50 1.4 ART | S85 1.4 | N105 2.8 VR Micro | SB-800 | SB-900 |

  3. #13

    Domyślnie Wymiana gum D700 - tutorial

    Witam,
    na początek chciałem zaznaczyć że jest to mój pierwszy większy post.
    Dodatkowo że zdjęcia są czysto poglądowe

    W moim D700 minęło jakiś czas temu 200 000 klapnięć, posiadam go od nowości i nie był w serwisie, czekam aż coś padnie
    Jak wiadomo, z czego słynie Nikon? Z odklejających się gum, oczywiście.

    Więc postanowiłem wymienić je samemu

    Zaczynamy,
    tak wyglądał przed wymianą:
    ..1..

    ..2..


    Co może się przydać?

    1. Precyzyjny gwiazdkowy śrubokręt, długi, namagnesowany.
    2. Waciki do uszu, płatki kosmetyczne.
    3. Jakieś perfumy do odtłuszczania.
    4. Cierpliwość
    5. I ok jednej godziny

    Zanim przystąpimy do pracy polecam ściągnięcie paska.

    W przypadku wymiany gumy na rękojeści (tej największej, z czerwonym trójkątem) wyciągamy baterię i odkręcamy śrubkę z miejsca wskazanego na zdjęciu:


    po wykręceniu odrywamy gumę, powinna wyjść bez problemu.

    W celu ściągnięcia gumy zakrywającej wejścia USB,HDMI należy w pierwszej kolejności odkleić gumę z lewej strony(ta na której jest znaczek FX) a następnie odkręcić dwie śrubki wskazane na zdjęciu:


    pozostałe gumy są przytwierdzone tylko klejem, odrywamy tylko te które mamy nowe(wiadomo), ja wymieniałem wszystkie.



    Następnie BARDZO DOKŁADNIE usuwamy pozostałości po starym kleju i odtłuszczamy perfumami (najlepiej ulubionymi wtedy lepiej się pracuje i pozostaje przyjemny zapach na jakiś czas)

    Kiedy mamy już wszystko czyste, zabieramy się do wyklejania i skręcania w pierwszej kolejności przykręcamy boczna zaślepkę:


    w zasadzie pozostała kolejność chyba nie ma większego znaczenia ale polecam zacząć od najmniejszych w celu złapania wprawy.

    Jeśli chodzi o mocowanie tej największej polecam zacząć od strony bagnetu, żeby ją wcisnąć pod spód, podobnie jak w przypadku tej z drugiej strony(tej ze znaczkiem FX).
    Proszę nie zapomnieć na koniec o przykręceniu śrubki mocującej największą gumę, dla przypomnienia dodam zdjęcie



    Taki wynik uzyskałem ja:
    ..1..

    ..2..

    ..3..


    Mam nadzieję że pomogłem, jak coś to pisać

    pozro
    D800 | D800 | N16 2.8 | N14-24 | N70-200 2.8 II | S35 1.4 ART | S50 1.4 ART | S85 1.4 | N105 2.8 VR Micro | SB-800 | SB-900 |

  4. #14

    Domyślnie

    Dzieki. Na pewno tutek będzie komuś pomocny.

  5. #15
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Świetna robota fajnie pokazane jak wymienić gumy. Chyle czoła- teraz dobrze? Trochę więcej luzu zalecam a mniej nerwowości.
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 26-04-2013 o 13:22

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    A nie lepiej wysłać do NPS i zrobią to za friko wraz z gumami.
    Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał jakieś ALE!

    Można wysłać, gumy dostałem z NPSu, ale chciałem wymienić sam bo taki miałem kaprys.

    A nie pomyślałeś o użytkownikach którzy nie są członkami NPS?
    D800 | D800 | N16 2.8 | N14-24 | N70-200 2.8 II | S35 1.4 ART | S50 1.4 ART | S85 1.4 | N105 2.8 VR Micro | SB-800 | SB-900 |

  7. #17

    Domyślnie

    Jak to wygląda właśnie dla nie NPS-owców? Gdzie można zanabyć ogumienie? To pod kciukiem niedługo mi samo odpadnie, a inne twarde, wyślizgane, a boczna klapka klapie o body..
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  8. #18

    Domyślnie

    pisz maila do serwisu wyślą Ci kurierem za pobraniem nie pamiętam coś koło 270 komplet czy jakoś tak.. najlepiej wyślij zrobią przy okazji klapkę

  9. #19

    Domyślnie

    chodzi o klapkę gumową( zasłaniającą USB, HDMI) czy plastikową(slot na karty)?
    D800 | D800 | N16 2.8 | N14-24 | N70-200 2.8 II | S35 1.4 ART | S50 1.4 ART | S85 1.4 | N105 2.8 VR Micro | SB-800 | SB-900 |

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klodzio Zobacz posta
    [...] i odtłuszczamy perfumami
    Z pachnidłami bym uważał, bo zawierają różne OLEJKI zapachowe i nie tylko, substancje przeciwutleniające i wodę. Jest tez oczywiście etanol, ale on szybko wyparowuje i zostają owe olejki. Niektóre są tłuste i efekt odłuszczania będzie gorszy. Proponuję czysty etanol albo propanol bez dodatków.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •