Close

Strona 290 z 371 PierwszyPierwszy ... 190240280288289290291292300340 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 891 do 2 900 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2891

    Domyślnie

    Kuchenka, ja właściwie podobnie. Prawie nie fotografuję dla frajdy, co najwyżej jakieś zdjęcia "ilustracyjne" na forum itp. Mam trochę surówki do obrobienia i ręka mi się nie podnosi. Kupiłem Pentacona 2,8/29, bo ma fajny dziki bokeh, i nawet nie spróbowałem.

  2. #2892

    Domyślnie

    Jeden z obiektywów, jedyny którego chciałem się pozbyć... Ma tak niesamowity bokeh, że myślę, czy nie kupić dla niego oddzielnego adaptera. Tak go się badziewiasko zdejmuje XD
    Adapter i obiektyw chyba w podobnej cenie będą XD
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #2893

    Domyślnie

    @yugolex przypuszczam na Twoim NX300 próbowałeś wyzwolić błysk z czasem krótszym niż czas synchronizacj NX300 czyli 1/180 body wtedy nie poda sygnału.

  4. #2894

    Domyślnie

    FelTom, chciałeś się go pozbyć, czy nie chciałeś? Bo nie załapałem przesłania?
    29-tka obecnie sprzedaje się po ok. 80-100 zł. Są też wystawione drożej, ale się nie sprzedają. Ja kupiłem w komplecie z Zenitem chyba w sensownej cenie.
    Mam też Prakticara B 2,8/28, ale to już zupełnie inny i bardzo spokojny obiektyw.

  5. #2895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    @yugolex przypuszczam na Twoim NX300 próbowałeś wyzwolić błysk z czasem krótszym niż czas synchronizacj NX300 czyli 1/180 body wtedy nie poda sygnału.
    No właśnie wczoraj też o tym pamiętałem, ustawiałem 1/160, 1/125 i nic.
    Ja podejrzewam co innego. Chyba było tak, że przepinałem wyzwalacz z 500 na 300 przy włączonej, gotowej do błysku lampie i włączonym body. Kiedyś miałem podobną sytuację - na włączonej lampie wpiąłem odbiornik wyzwalacza do niej i też przez jakiś czas nie chciała się dać wyzwolić. Nie wiem co to ma do rzeczy, ale myślę, że o to mogło chodzić.
    W każdym razie - już jest ok
    ---
    Sprzętowy heretyk

  6. #2896

    Domyślnie

    Zaraz zgłupieję. NX300 znów nie wyzwala lampy. W żadnym trybie. Czas 1/160, i żaden wolniejszy też nie. Żona twierdzi że próbowała wcześniej i błyskało, no ale jakoś teraz nie chce. Jaja jakieś.

    Wyzwala sef42a, sam wyzwalacz też działa, ale coś ne gra. Nie wiem co...

    Edit:
    Łooooo matko i córko. Banał. Znalazłem problem. Odbiornik wyzwalacza przełożylem tak, by widział się lepiej z wyzwalaczem i... Voila!

    Biorę się za foty.
    Ostatnio edytowane przez yugolex ; 27-04-2017 o 23:38
    ---
    Sprzętowy heretyk

  7. #2897

    Domyślnie

    No, wreszcie się udało

    NX500 ze sporym słoikiem, w trzech odsłonach


    ---
    Sprzętowy heretyk

  8. #2898

    Domyślnie

    Portrety nastrojowe. Technika low key.

  9. #2899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Portrety nastrojowe. Technika low key.
    Dzięki Jakoś tak się składa że ostatnio sporo takich low key-ów robiłem, taka tam mała fascynacja

    Ale chyba czas na odmianę. Pogoda paskudna (przynajmniej u mnie), więc trzeba się będzie lampami wspomagać. Podpatrzyłem ostatnio gdzieś na fb zdjęcia owoców wrzucanych do wody i tak sobie myślę, że chyba się tym zajmę w weekend majowy Żeby było kolorowo - wiadomo: truskawka, pomarańcza, cytryna, limonka, kiwi i... to chyba tyle jeśli chodzi o sensownych kandydatów na "modeli"?
    ---
    Sprzętowy heretyk

  10. #2900

    Domyślnie

    Daj spokój, u mnie śnieg z deszczem pada. Podobno na majówkę ma być 30 stopni: 10 w poniedziałek, 10 we wtorek i 10 we środę.

    A ja na FB widziałem zdjęcie bezlusterkowca Sony (może A6000?) z którymś z dużych białych obiektywów (może 2,8/70-200 albo 100-400) - zabawnie to wygląda, i nie wyobrażam sobie używania tego.

Strona 290 z 371 PierwszyPierwszy ... 190240280288289290291292300340 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •