Close

Strona 343 z 371 PierwszyPierwszy ... 243293333341342343344345353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 421 do 3 430 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3421
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale mi nie chodzi o jakieś aplikacje użytkowe tylko takie, które mogłyby działać w danym urządzeniu, tak jak masz teraz np routery na androidzie i z odpowiednimi aplikacjami sam tworzysz świetne NAS-y, backupy czy tv-boxy, łączysz to łatwo z tv, kompem, fonem, tabletem, czyli zmieniło to rynek mocno, inna rzecz to np sterowanie domowym ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, alarmem i innymi czujnikami, można to zrobić teraz w śladowych kwotach w porównaniu do tego co oferowano w zamkniętych systemach zazwyczaj na iOS lub na autorskim sofcie.
    iOS to inna sprawa, każde urządzenia na tym są zamknięte i mało rozwojowe, kosztowne systemy, jakaś automatyka domowa, sterowania, za drogie zdecydowanie wszystko.

    Przykładowo, masz w aparacie androida, czyli banalnie prosto możesz zrobić tethering, połączyć z routerem i kompem w sieci, sterowanie lamp, wyzwalanie, sterowanie pełne z fona, wykorzystywanie wszystkiego co oferuje hardware, do tego można by sterować osobno obiektywami nowszymi, budowa przystawek i automatyki do manualnych obiektywów itd, zapewne jest wiele rzeczy, które teraz do głowy nie przychodzą.

  2. #3422
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    iOS to inna sprawa, każde urządzenia na tym są zamknięte i mało rozwojowe, kosztowne systemy, jakaś automatyka domowa, sterowania, za drogie zdecydowanie wszystko.
    Bzdury kolego piszecie

  3. #3423

    Domyślnie

    Nuda w wątku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	L.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	5824

    Kupiłem rok temu aku Newella, który trzyma 3x krócej od oryginału. Tydzień temu kupiłem znowu Newella, którego w przeciwieństwie do poprzedniego, sformatowałem 3 razy. I trzyma on 2,5 razy dłużej. To są aku Li-on, więc formatowanie nie powinno wpływać na pojemność. Sformatowałem go, bo pamiętałem, że z tym pierwszym aku dostałem instrukcje, gdzie było napisane, że tak trzeba robić. Czy może ktoś potwierdzić, że faktycznie aku Li-oj należy 3 razy formatować?

  4. #3424

    Domyślnie

    Baterii Li-Ion się nie formatuje, bo: a) to nic nie daje; b) rozładowanie ich poniżej 20% im szkodzi; c) ładowanie powyżej 90% też im szkodzi (oczywiście jest to wliczone w ich żywotność, która nie jest nieskończona).
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #3425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Baterii Li-Ion się nie formatuje, bo: a) to nic nie daje; b) rozładowanie ich poniżej 20% im szkodzi; c) ładowanie powyżej 90% też im szkodzi (oczywiście jest to wliczone w ich żywotność, która nie jest nieskończona).
    Czyli ta pierwsza bateria była za długo trzymana w okolicach 0%. Czy w instrukcji odnośnie początkowego użytku jest coś napisane odnośnie rozładowania do 0 i naładowania do 100, czy mi sie przyśniło to 3 krotne formatowanie?

  6. #3426

    Domyślnie

    Formowanie (nie formatowanie - ten termin jest niepoprawny) wzięło się z czasów, kiedy w elektronice użytkowej dominowały jeszcze akumulatory Ni-MH i Ni-Cd - je trzeba było formować. Akumulatory Li-Ion są formowane w fabryce. Do zera ich nigdy nie rozładujesz, bo są przed tym zabezpieczone. W instrukcji raczej nic na ten temat nie znajdziesz.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #3427

    Domyślnie

    Żeby nie było nudno:
    1. Kroko na wybiegu. NX500+16-50pz

    2. Kadr z powyższego Kroko na wybiegu. 1:1. NX500+16-50pz - jak to pięknie i ostro rysuje, nawet piksel do pikselka...
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #3428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta

    ... NX500+16-50pz - jak to pięknie i ostro rysuje, nawet piksel do pikselka...
    no właśnie ten detal po prostu super, nawet na 16-50

    Ostatnio miałem możliwość testowania D750 fajna puszka szybki AF itd itd ale ... porównałem sobie NX500 z 30mm f2 oraz Nikona z 50 1.8 na różnych przysłonach i stwierdziłem że jednak zostanę tylko z NX500 +16-50 +30mmf2 i 50-200mm
    Niestety mojego kilkuletniego Nikona D600 wraz z obiektywami z lekkim żalem i sentymentem jednak sprzedałem.
    Używałem D600 głównie z 50-tką 1.8 i byłem bardzo zadowolony ale odkąd zakupiłem 30mm f2 to ten zestaw z NX500 często zabierałem i zabieram. Nikon poszedł w odstawkę a podobne zdjęcia mam na Samsungu z 30mm f2 który jest naprawdę malutkim zestawem, jakość zdjęć w detalu jednak lepsza a możliwości obróbki bardzo podobne.
    Jednak mobilność, uchylny LCD, rewelacyjny obrazek, filmy itd. Samsung wygrał.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 20-03-2018 o 11:17

  9. #3429

    Domyślnie

    Nawet nie próbuj porównywać aparatów ze stajni Samsunga z Nikonem D600 pod względem obrazu. Nawet Samsung nx 500 ma ogromne tyły jeśli chodzi o matrycę. Nikon D610 czy D600 to ciągle jedna z najlepszych puszek na świecie pod względem matrycy i wie to ten kto obrabiał materiał z obu puszek.
    Samsung niestety nie ma startu do pełnych klatek Nikona, no może D700.
    Co innego ergonomia, mniejsze to, nowsze opcje, focus peaking.

    Ale porównywanie nx do D6x0 to jak porównywać D700 do średniego formatu.

  10. #3430

    Domyślnie

    Dajcie już spokój z tymi Samsungami.
    Systemu nie ma już.

Strona 343 z 371 PierwszyPierwszy ... 243293333341342343344345353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •