Close

Strona 318 z 371 PierwszyPierwszy ... 218268308316317318319320328368 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 171 do 3 180 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3171

    Domyślnie

    Pewnie kilku kolegow mialo stycznosc z obiektywami 'S' Samsunga, wiec wiedza jak zbudowane sa te szkla. to jest polka nieosiagalna dla Canona i Nikona. NX1 to najwygodniejszy w pracy aparat jakim dane mi bylo fotografowac (a mialem/mam wysokie modele Nikona: D750, D800, D810).
    malo sie mowi w sumie o jakosci wydrukow z NX1, ale poczynilem kilka krajobrazow i makro w formacie 60x40cm i jakosc wgniata w fotel.
    @yugolex : wrzucaj fotki do watku bo przyjemnie popatrzec na plastyke z 16-50S.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak porównasz ogólne parametry to już jest bardzo dobrze, a jak do kompletu weźmiemy obiektywy to nie ma szansy zebrać takiego zestawu z taką jakością i ceną w konkurencji bezlustrowej jak i lustrzankowej.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #3172

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    @Ligo, mógłbyś rozwinąć myśl?
    To, co pobieżnie chciało mi się przeczytać o unijnej dyrektywie, to... Brak ołowiu.

    Ale to raczej dotyczy wszystkich.
    No, właśnie, bez ołowiu, czyli zbudowane LEKKO, czyli rozleci się po trzech latach najdalej.

  3. #3173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    @Ligo, mógłbyś rozwinąć myśl?
    To, co pobieżnie chciało mi się przeczytać o unijnej dyrektywie, to... Brak ołowiu.

    Ale to raczej dotyczy wszystkich.
    Gdy RoHS wchodziło w życie, trwałość bezołowiowych połączeń lutowanych na procesorach szacowano na około 8-10 lat. Jak to wygląda dzisiaj, nie mam pojęcia.

  4. #3174
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    RoHS to był problem w taniej produkcji bo zastąpienie domieszki ołowiu, która poprawia trwałość lutowań była kosztowna, jak jest teraz nie wiem, zgodnie z przepisami nie wolno nawet teraz używać cyny z domieszką ołowiu w serwisie komercyjnym, czy to ktoś bierze na poważnie też nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 13-09-2017 o 19:20

  5. #3175

    Domyślnie

    Czytałem gdzieś, że jest gorzej. Po paru latach porobią się zimne luty i tzw. d..a blada.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #3176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Gdy RoHS wchodziło w życie, trwałość bezołowiowych połączeń lutowanych na procesorach szacowano na około 8-10 lat. Jak to wygląda dzisiaj, nie mam pojęcia.
    Dzięki. Właśnie o szacowaną trwałość połączeń bezołowiowych mi chodziło.

    Autorom tego przepisu bez wątpienia chodziło o pieniądze dla koncernów. Formalne, legalne postarzanie produktów, pod pozorem dbania o środowisko...

    Właśnie od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu laptopa i do szewskiej pasji doprowadza mnie brak możliwości wymiany akumulatora. Tu jakoś urzędasom taki proceder nie przeszkadza.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #3177

    Domyślnie

    Nie było mnie parę dni, a tu widzę dyskusja rozgorzała o postarzaniu.
    Moje zdanie w tej sprawie jest takie - oczywiście, nic to miłego, sprzęt jest coraz delikatniejszy. Z jednej strony - doskonale rozumiem potrzebę dbania o środowisko. Z drugiej - nie uważam, by konieczność częstszych zmian sprzętu (który będąc delikatniejszym narażony jest na częstsze awarie dyskwalifikujące go z używania) - było w istocie działaniem prośrodowiskowym - brakuje tu złotego środka.
    Jest jeszcze inny aspekt całej sprawy, mianowicie: swobodnie porównujemy sprzęty nowe do konstrukcji sprzed (w najlepszym przypadku) dekady, często sprzed dekad. Poziom zaawansowania jest nieporównywalny, przede wszystkim dlatego, że coraz większy ciężar bierze na siebie elektronika, odciążając jednocześnie mechanikę. To ogólna tendencja, dająca się zaobserwować wszędzie. Dla przykładu, mój ojciec (rolnik), ubolewa nad faktem, że kiedyś ciągnik można było naprawić samemu z użyciem młotka, śrubokręta i kilku kluczy, co obecnie jest niewystarczającym sprzętem do zmiany żarówki w nowszym ciągniku (przesadzam oczywiście, ale celowo). Rzecz jednak w tym, że nie da się porównać starszego i nowszego, to po prostu inna liga, ba, niemal inna dyscyplina sportowa
    No ale - do brzegu. Z radością przyjmujemy udogodnienia płynące z "elektronizacji" aparatów, jednocześnie zapominając o prostym fakcie, iż poza niewątpliwymi zaletami, ma to również swoje wady. Jedną z nich jest niestety znacznie większa podatność na usterki elektroniki, a im jest jej więcej, tym i ryzyko większe.

    Przepraszam za przydługi wywód, w ramach rekompensaty - załączam kolejne zdjęcie z testów nowego zestawu
    NX1, 16-50S@45mm, f2.8, 1/125s, ISO200
    ---
    Sprzętowy heretyk

  8. #3178

    Domyślnie

    Mając Takiego Dzieciaka fotografowanie drewnianego ludzika to strata czasu

    Wszystko widać. Jest świetny. Robi tu 90% efektu. No dobrze. Też się opisałeś. Więcej zależało jednak od Niego. A minę ma świetną.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #3179

    Domyślnie

    Dzięki śliczne @FelTom

    To jedno z dzisiaj w takim razie
    NX1, 16-50S, f3.5, 1/125s, ISO100
    ---
    Sprzętowy heretyk

  10. #3180

    Domyślnie

    widze rozkrecasz sie w dobre rece dobry sprzet
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Strona 318 z 371 PierwszyPierwszy ... 218268308316317318319320328368 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •